Prace przed zimą - 1cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Myślę , że może jutro wysiać pietruszkę?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

elmarek pisze:Myślę , że może jutro wysiać pietruszkę?
Przy takiej pogodzie jak teraz, to jak sądzę, wysiejesz do gruntu i za miesiąc masz pierwsze zbiory :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak pisałem w temacie "Działeczka ..." przy moich hortensjach pąki zrobiły się czerwonawe i pękają. Jak ją skutecznie teraz zabezpieczyć przed ewentualnymi mrozami? :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Wszystko zależy od jej wielkości.

Jeśli jest niewielka to zasyp trocinami. Jeśli duża to okręć agrowłóniną (50) albo kartonem. Listki może padną, ale stożek wzrostu może się uratuje. Ale na ten rok, to chyba nikt dobrego patentu nie ma. Moje na razie nie puściły więc będę je owijać kartonem jak zapowiedzą solidniejsze mrozy. A małe zasypałam trocinami.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Są średniej wielkości. Chcę je zabezpieczyć agrowłókniną P-50 a od dołu podsypać liśćmi (może lepiej ziemią?). Trocin nie mam. Tylko czy takie zabezpieczenie będzie skuteczne jak ruszyła ich wegetacja a przyjdą mrozy - 15?
Pozdrawiam Andrzej.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Może daj liście i tylko te liście obsyp cieniutko ziemią by nie latały, a taka okrywa dodatkowo osłoni podstawę anie bedzie za ciężka.

Trociny sa lekkie, przewiewne i naprawdę doskonałym materiałem izolacyjnym. Dlatego warto postarać się o kilka worków i mieć chociażby na przyszłą zimę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak zrobię. Dziękuję. :lol:
Ruszyła też wegetacja innych roślin jak róże, powojnik, porzeczka, krzewy bzu, kwiatków, ... . Doskonale widać to na zdjęciach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=300
Pozdrawiam Andrzej.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie tylko u ciebie. Po tej lekkiej zimie naliczymy więcej strat niż po ciężkiej ubiegłorocznej zimie. Ponieważ nie da się wsystkiego zabezpieczyć no to będzie co będzie. Sprzedawcy będą mieli wiosną większe zyski.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

O ile im nie wymarznie to, co też ruszyło i to w większych, bo szkółkarskich ilościach...

Nie wszyscy mają chłodnie i tym podobne miejsca do przetrzymywania roślin. Ale na pewno jednoroczne będą miały wzięcie, skoro wieloletnie będą musiały odrobić straty. Ale jest nadzieja, zima ma być naprawdę lekka, więc może duże mrozy nie przyjdą, a małe i krótkie może nie zaszkodzą. Oby :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Domicjana

Post »

Nalewko Basia pisała o sprzedawcach, którzy towar przywiozą do siebie powiedzmy w końcu marca. A ty piszesz o producentach bo oni przechowują. I jak nie będą mieli to sprzedawcy sobie ściągną od konkurencji z cieplejszych krajów.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja już przywiozłam sobie z lasu świerczynę do okrycia roślin, jakby zapowiadali nadejście mrozów.
Póki co nic się nie zanosi.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Trochę zimy Mariolu zapowiadają na przyszły tydzień. Ja w poniedziałek chyba przystąpię do zabezpieczania roślin, krzewów i drzewek.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Dzięki Domicjano :)

Ja na ogół kupuję rośliny w szkółkach, dla mnie Sprzedawca i Szkółkarz to jedno.

A jeśli Sprzedawca będzie MUSIAŁ ściągać towar z zachodu, to będzie miał mniejsze zyski, jak sądzę. Wystarczy policzyć koszty pakowania i transportu, w końcu tysiące km to nie dziesiątki :P
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”