Żaby, jaszczurki,zaskrońce i inne żyjątka na działce cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Dzisiaj będąc na obchodzie drzewek posadzonych na łące za domem znalazłem oto taką lokatorkę
Obrazek Modliszka siedziała sobie na katalpie wielkokwiatowej. Łąkę kosze tylko raz do roku. Po za tym na działce jest cała menażeria od bobrów i wpadających w odwiedziny łosi i saren poprzez kilkanaście gatunków ptaków do jaszczurek i traszek w sadzawce. Ale tak to jest jak 2/3 działki jest na obszarze natura 2000.
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Martin ale Ci zazdroszczę, modliszki się do nas wybierają? bo zdaje się, że to raczej bardziej na południe ich środowisko.
Basia
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Iza :wit ten rok jest wyjątkowy , susza a żab , żabeczek , żabulek od groma :roll: z koszeniem są problemy bo jak wjeżdżasz w trawę to całe chmary przeskakują z jednego miejsca w drugie , śmiesznie to wygląda ale to naprawdę uciążliwe :( pojedyncze sztuki przenoszę a tak muszę czekać aż dzieciarnia przejdzie na skoszone bym mogła dalej kosić .
Wiecie kto robi te dziurki ?
Jeden jeżyk , szkód praktycznie wcale , dwa już zaczyna być widać ale jak przejdzie stadko ;:oj
Po dzisiejszej nocy całe podwórko jak po wykopaliskach archeologicznych :roll: przykładowe dziurki
Obrazek
Myślałam ,że mieszkają poza ogrodem , mają ułożoną wielką kupę z gałązek i sianko i trawka i mają co jeść a one gniazdko uwiły sobie pod domem w rabacie , bliżej do buszowania , cwaniaki ;:173
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Basiu modliszki czy inne zwierzątka są u mnie mile widziane, specjalnie nie stosuję żadnej chemii w ogrodzie. Gorzej jest z grubszą zwierzyną bobry pomimo siatek wkoło drzewek wykosiły 4 platany, a łupem łosi padły 2 orzechy czarne, orzech japoński i katalpa. Także z tą zazdrością to różnie jest. Ale i tak nic niezastąpi picia poranej kawy i słuchania nawoływań żurawi na trzcinowiskach.
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Mimo siatek? to by mnie też zdrzaźniło, jeszcze do tego takie rzadkości. Wychodzi na to, że trzeba by sadzić w rurze kanalizacyjnej.
Życzę udanych pomysłów na realizację swoich zachcianek.
Basia
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Pan jeż
Obrazek
Pani jeżowa
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Ciekawa jestem po czym rozpoznajesz? ;:224
Nigdy bym nie przypuszczała, że jeże robią takie dziury. Raczej zgoniłabym to na ptaki typu wrony czy kawki.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

On jest dwukrotnie większy od niej i powolniejszy :lol: ona , mniejsza drobna , zachrzania jak samochodzik ;:oj
Gniazdko mają 5 metrów od domu , oboje w nim nocują . Dodałam trawy, trzciny i daszek zrobiłam .
Te dziury wcale nie są małe , niejednemu wypielęgnowanemu trawnikowi mogą narobić szkody tak ,że jak ktoś chce jeże u siebie niech się najpierw z 5 razy zastanowi zanim będzie przeklinał ten dzień :roll: u mnie oczywiście zostają , nie mam wypasionego trawnika :wink:
Obrazek
Te ciemniejsze punkty to wykopaliska , całości nie da się objąć
Obrazek
Na żer wychodzą późnym wieczorem i tak do rana
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Szaleją rudzielce ale i czarnuszki ;:167
Ta zasmakowała w kosztelach
Wcina na miejscu ale i robi zapasy
Obrazek
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Tija, u Ciebie jeszcze Kosztele są? poza wszystkim, to wielkie brawa, że nie wykosiłaś!
Basia
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Basiaamatorka, niedobitki ale jeszcze są za to na siewce koszteli i pod nią jeszcze sporo .
Koszteli nie wycinam, starowinka ma dożywocie , swoje przeżyła i widziała nie jedno . Jabłka idą do suszenia a także korzystają z nich zwierzaki a co najważniejsze , jest fajną ozdobą ogrodu
Obrazek

I ruda na koszteli
Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Wiewióry rozrabiają :lol: jedna wybiera nasionka z szyszki , druga szaleje , reszta w gałązkach wyżej a ja robiłam fotki leżąc pod sosną na hamaku , po kilku minutach byłam zasypana łupinkami z nasion .

Obrazek
Awatar użytkownika
basiaamatorka
200p
200p
Posty: 409
Od: 12 lip 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.2

Post »

Fantastyczna historia, możesz bilety brać za odwiedziny w Twoim ogrodzie!
Basia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”