Żaby, jaszczurki,zaskrońce i inne żyjątka na działce cz.2

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Ten rogaś puszcza oko :)

Na mojej nieogrodzonej jeszcze działce też pojawiają się sarny, podobno skubały moje małe brabanty. Przynajmniej będą ładnie rozkrzewione. Widziałem też zaskrońca.
I niestety kreta mam, który tam zamieszkuje.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

A ja mam takich gości:

Jaszczurka zwinka
Obrazek Obrazek

Rzekotka drzewana / żaba dalmatyńska
Obrazek Obrazek

Trzmiel ogrodowy / pszczoła miodna
Obrazek Obrazek

inne owadziska
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Kopciuszki
Obrazek

Zółw błotny - pseudemys
Obrazek Obrazek
Obrazek

Kocisko sąsiadów
Obrazek Obrazek

Motyle wszelakie
Obrazek Obrazek

Rusałka admirał
Obrazek Obrazek

Obrazek


Bielinek rzepnik
Obrazek Obrazek
Obrazek


Rusałka pawik
Obrazek Obrazek

Obrazek


Rusałka osetnik
Obrazek Obrazek
Obrazek


Dostojka latonia
Obrazek


Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Skąd masz żółia błotnego :!: ? :shock:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

I jak go zimujesz? :shock:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Żółwia błotnego czerwonolicego miałem od bardzo dawna hodowanego w domu.
Po przeprowadzce do domku z ogrodem szybko przygotowałem mu oczko wodne ogrodzone roll-borderem.
Jeden sezon tam przesiedział, ale w nastepnym najwyrażniej już mu sie nie podobało i okazało się, że drewniane ogrodzenie to dla niego żaden problem. Poszedł sobie... niestety nikt nie wie gdzie.

Cała rodzina jednak juz tak się przyzwyczaiła do zółwia w ogrodzie, że szybko dałem ogłoszenie, iż przygarnę zółwia błotnego. W ciagu miesiąca miałem kilka ofert od ludzi któży z róznych powodów chcieli oddać zółwia (a to się dzieciom znudziło, a to nieładnie akwarium pachnie, a to wyjazd za granicę an dłuższy okres). W miedzyczasie poprawiłem ogrodzenie - nowe zrobiłem ze śliskiego przezroczystego plexi tak aby żółw nie potrafił się po nim wspiac.

Nasz tutptuś przyjachał do nas z Krakowa, od pary która wyjeżdzała za praca do Anglii i bardzo chciała dla niego znaleźć nowy dom. Szybko zadomowił sie w naszym oczku i spędza tam całe lato (od końca maja do końca wrzesnia). W tym czasie nawet specjalnie nie trzeba go karmić.. tak bardzo lubi rośliny wodne (a szczególnie rzęse), że na wrzucone do oczka mieso czy krewetki nawet nie reaguje. W spokojne dni wychodzi na swoją deseczkę i wygrzewa się w słońcu.

Zime spedza w domu, gdzie ma specjalie przygotowane akwarium. Nie ma z nim duzo problmu - przy odpowiedniu dużej pojemności akwarium (zalecane 100L + po 100L na każdego zółwia w srodku) i dobrym zewnętrznym filtrze kubełkowym całe akwarium samo się czyści i stabilizuje. Woda nie zalatuje zapaszkami i prawie nie trzeba czyscić akwarium (robię to raz do roku kiedy zółw jest na wybiegu). Z karmieniem też nie ma dużo zachodu - wystarcza mięso ryb, mrożona mieszanka owoców morza lub samych krewetek oraz suszone pokarmy (stynka/krewetka/gamarus).

Tuptuś w akwarium
Obrazek Obrazek

i wybieg z oczkiem - bardzo stare zdjęcie, jeszcze zanim fajnie zarosło
Obrazek

PS. w oczku z żółwiem doskonale mi się czują i rozrastają irysy wodne :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Wszyscy Twoi goście godni podziwu no i masz ich bardzo wielu. Przede wszystkim bardzo piękne zdjęcia. Maleńka wstawka: na poprzedniej stronie, w półotwartej skrzynce lęgowej zamieszkała rodzinka kopciuszków a nie jak mylnie piszesz rudzików. Domyślam się, że zmylił Cię ten rudo-czerwony ogon (rudzik ma rdzawą pierś). O przykłady takich właśnie zdjęć prosiłem w wątku o ptakach ("Nasi sprzymierzeńcy - ptaki...").
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Faktycznie.. jak poogladałem zdjęcia w internecie to to raczej będą kopciuszki.
Jakoś zasugerowałem się faktem, że wszyscy sąsiedzi nazywajaje tutaj rudzikami :d.
Dziękuje za poprawkę. Zdjećia oczywiście możan wykorzystać gdzie tylko będą potrzebne.

Podziwiam, że rozpoznałeś to po zdjęciu na którym widac jedynie wystajacy ogon ;:180 ;:180
W tym roku planuję niedaleko budki założyć aparat do zdjęć poklatkowych .. może wyjdzie z tego ciekawy filmik jak się rozwijają młode kopciuszki. Nie pamietam tylko kiedy zaczynają zakładac gniazdo, bo nie chciałbym zrobić tego za wczesnie (aparat ma ograniczona liczbę zdjęc). A widzę, że ptaszki już się kręca w okolicy.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Żeby już za dużo się nie wymądrzać dodam tylko, że prawie identyczny ogonek ma jeszcze tylko pleszka (ale na foto to nie ona). Kopciuszki wracają do nas z "ciepłych krajów" właśnie teraz pod koniec marca - chociaż ja osobiście jeszcze nie widziałem żadnego. Szybko dobierają się w pary i gdzieś w połowie kwietnia powinny być już pierwsze jajeczka.
Może jeszcze zainteresuje Cię taki fakt. Ptaki corocznie budują nowe gniazdo. Więc dobrze by było zajrzeć do tej skrzynki i jeżeli tylko te stare tam jest - usunąć je ! (gniazdo, nie skrzynkę). W przeciwnym wypadku ptaki mogą poszukać innego miejsca - a ja i myślę, że inni też - bardzo chętnie i z przyjemnością pooglądałbym zdjęcia ze "środka", od jajeczek do piskląt.
Mam na balkonie (I piętro) założoną pod sufitem prawie identyczną skrzynkę - jednak gniazdowania już któryś rok z kolei nie mogę się doczekać. Kopciuszki owszem - odwiedzają moją skrzynkę, jednak chyba nie czują się bezpiecznie (za nisko) i zakładają gniazda pod dachem w otworach wentylacyjnych.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Ten żółw ma szpony jak Freddy Kruger :shock:

Bardzo ładne makro.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Zawsze miałem pod dachem przybitą taką zwykłą małą deseczkę na której co roku gniazdowały kopciuszki. 2 lata temu spotkał mnie jednak straszny zawód... bo z jakiegoś powodu wybrały dach sąsiada a nie mój :(.. więc długo nie myśląc zaopatrzyłem się w stosowną budkę i powiesiłem w miejsce deseczki. Co mi sąsiad bedzie moje ptaki podkradał !! hehehhe :P
Podziałało .. w zeszłym roku gniazdowały w mojej skrzynce :D.

Zauważyłem też, że co roku na wiosnę znajdowałem stare gniazdo zrzucone z półeczki więc jakoś tak sam domyśliłem się, że lubią co roku "umeblować" się od nowa. Pomyślałem, że starego gniazda mogą tak łatwo nie wyrzucić ze skrzynki jak z deseczki, więc to stare gniazdo usunąłem jakiś czas temu :D

Aparat mam już przygotowany, miejsca na karcie powinno wystarczyć na jakieś 4000-5000 zdjęć. Zakładam, że od założenia gniazda do wylotu młodych to muszę liczyć jakis 3 miesiące.... czyli jakies 40 zdjęć dziennie powinno się udać zrobić. Moża nawet jakiś fajny filmik z tego wyjdzie - zobaczymy. Aparat ma założną kartę z nadajnikiem WiFi... przy odrobinie szczęścia - o ile aparat załapie mi się w zasięg mojej domowej sieci WiFi - to zdjęcia będzia można na bierząco oglądać on-line.

Martwię się tylko czy dzwięk migawki cykającej co 30-40 minut nie odstraszy ptaków? Aparat , to co prawda nie jest lustrzanka tylko zwyka "małpka"..... ale mimo wszystko wydaje dość głośny dzwięk.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Co można wyciągnąć z kanału wentylacyjnego okapu?
ptaszka? myszke?
Nietoperka!!! :lol:

Obrazek Obrazek

Skubany wleciał kominem i przeszedł plastikowym kanałem wentylacyjnym około 5m do okapu z którego już nie mógł wyjść z powrotem. Jakaż była niespodzianka jak rozebrałem obudowy okapu i spojrzałem w rure połączeniową. Musiałem go trzymać w ręczniku bo mnie chciał dziabnąć. Co chwile gryzł ręcznik i piszczał przy tym w dość wysokich tonach.

a tutaj filmik z aparatu
http://www.youtube.com/watch?v=gfQmG5niG5s
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

A ja miałem dzisiaj takie niespodziewane odwiedziny:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Żabki, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.II

Post »

Bliźniaki? :D
kiedy się urodziły :>
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”