Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Złożone jaja komarów w wodzie są na jej powierzchni czy na dnie? :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Tę roślinę wstawiłem do altanki . Jest kilka komarów w altance ale nie atakują . Latają jak ogłupiałe .
Awatar użytkownika
bety79
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 8 kwie 2006, o 09:59
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post »

Erazm pisze:Mam na działce coraz więcej komarów. Jak zachodzi słońce to trzeba uciekać. Jak się ich pozbyć :?:
i tak jest u Was dobrze u mnie nie można pracować nawet w pełnym słonku :!: :!: :!:
Bety
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Czytałam kiedyś w "Elektroniku", że są do kupienia takie małe urządzenia na baterię, które się nosi przy sobie i które chyba wydają ultradźwięki czy coś takiego - odpłaszające komary. Można nabyć w sklepach elektronicznych gotowe lub do złożenia z podzespołów - fajna zabawa dla tatusiów, dziadziów ze swoimi dziećmi i wnukami. Można też zamówić drogą wysyłkową.
A do domu zakupiłam prawie do wszystkich okien siatki od owadów - nadają się też do plastykowych okien - przykleja się do je za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej . Cena takiej najprostszej jednej siatki - ok. 8 zł - rozmiar do wszystkich standardowych okien (nadmiar siatki się po prostu obcina). U mnie są już 4 -ty zeson. Do nabycia np. w marketach budowlanych ( moje są z OBI).
Ostatnia rada dotyczy co prawda domu - ale niech nas nic nie gryzie ani w ogrodzie ani w domu. U mnie nie ma w mieszkaniu żadnych latających owadów - za to jest świeże, powietrze.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kupiłem wczoraj i posadziłem w wiszących doniczkach na tarasie roślinki o nazwie Plectranthus. Myślę, że pomogą.
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Plektranthus

Post »

Witam,
dołączę się do dyskusji. Plektranthus działa : ) Tego jestem pewna bo co roku sadzę kilka dorodnych roślin na balkonie i komary nie gryzą w przeciwieństwie do innych miejsc. Na czym to polega nie wiem. Może chodzi o zapach jaki wydziela roślina? U nas nazywana jest komarnicą, komarzycą lub komarkiem. Parę lat nawet nie znałam właściwiej nazwy i raczej trudno było się dopytać u handlarzy jak nazywa się naprawdę. Dopiero w necie znalazłam nazwę. Widzę tu pewien problem... na moim balkonie sadzę ok 3-4 duże okazy a ile ich trzeba posadzić na działce?! A tak przy okazji to może ktoś z was wie jak ją rozmnażać? Czy jest to roślina jednoroczna? (jako jednoroczną sprzedają) Teraz co roku kupuję nowe rośliny a może robię błąd wyrzucając stare?
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

U mnie na działce właściwie dopiero teraz zaczęły dokuczać :x i dopiero wieczorem... fatalna sprawa, nie mozna posiedzieć na tarasie, mam całe stopy w swędzących bąblach
o roslince nie słyszałam, natomiast o wit B owszem, z tym że nie smarowanie, a łykanie, wit B wydziela specyficzny zapach z potem :wink:
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Można połączyć przyjemne (waniliowy olejek do ciasta) z pożytecznym (odstraszanie komarów) :)
Wystarczy rozsmarować kapkę wokół gołych kostek, na karku ... sprawdzone :!:
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nie omieszkam sprawdzić :lol: waniliowy to mój ulubiony zapach :wink:
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Ja mam spokoj od tych brzęczących i gryzących helikopterów kupiłam już dawno żarówkę anty komarową wieczorem zapalam na tarasie i spokojnie siedzę a w domku do kontaktu RAID i też spokoj mozna spokojnie spac nic nie brzeczy .A jak chce popracować to smaruje się AUTANEM świetnie działa :D
Timka

Post »

Moje komary nie lubią olejku waniliowego
i ja to wykorzystuję
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Post »

Plektranthus, czy komarnicę, jak ją nazywają, próbowałam kilka razy przezimować jak pelargonie, ale nigdy mi się nie udało, napadały na nią jakieś choroby, na liściach pojawiały się plamy i wyrzucałam roślinkę.
Ale w czasie sezonu bardzo łatwo ją rozmnożyć, gdyż ścięte pędy dosłownie "wetknięte" gdziekolwiek do ziemi ukorzeniają się bardzo szybko i zaczynają rosnąć dosłownie w oczach!
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

no tak..wszystkie wasze porady nie uwzględniają jednego..dlaczego te wredne owady jednych lubią drugich nie.Jak już taki wpadnie do mieszkania to muszę wstawać w nocy i szukać gdzie się ukrył bo rano jestem pogryziony dokładnie...żony się nie ima..odwrotnie jest z pchłami..ona nie może iść do piwnicy bo zaraz dopadnie ją pchła..efekt przebywania tam kotów..a mnie zostawia w spokoju..
póki co u mnie troszkę ich jakby mniej (komarów)..pewnie z powodu panujących chłodów..aż się boję co będzie jak zrobi się ciepło..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”