Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Opaska na komary ? he he dobre , ciekawe kto da się naciągnąć ,48 godzin ochrony ;:72 niedługo pewnie będą sprzedawać na tv shop :;230

Kilka razy byłem na spływie kajakowym , ciepła noc , obok rzeka i ognisko , a nad i pod i dosłownie wszędzie tysiące komarów i innych ssących . Każdy miał inny środek i ponoć każdy skuteczny , stosowaliśmy pojedyncze i robiliśmy mix --- teraz wiem jedno na komary nie ma środka który by je odstraszył ;:223 .
(jest jeden , ale po nim już nic się nie czuje ;:136 )

Do domu polecam moskitiery - zamiast truć się chemią i wdychać jakiś syf-- siatka wystarczy na kilka lat spokoju , przy włączonym świetle .
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Mam moskitiery w oknach. Ale co zrobić z drzwiami tarasowymi które są ciągle otarte? Znam rozwiązanie amerykańskie - drugie, siatkowe drzwi, ale dla mnie zbyt skomplikowane do realizacji :(
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Ja mam zamiar zrobić opryski roślin w ogrodzie.
Jeden preparat - aby pozbyć się komarów. Truje je poprzez kontakt komara z opryskaną powierzchnią.
Drugi ma podobno zniechęcać je do pojawiania się w ogrodzie.
Nie da się wytrzymać- tyle ich jest :evil:
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Coma95 a jak sie nazywają te preparaty? Napisz jak sie sprawdzą, chętni bym przynajmniej altanę takim czymś spryskała. Kupiłam specjalnie sadzonki tych roślinek o których tu wcześniej pisaliście z jasnym zabarwieniem końcóek liści i chyba nic nie dają. Gdy jedną ostatnio potrząsnełam przy podlewaniu to wyleciał z niej komar Obrazek
Ania
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

U mnie dopiero od tego roku zastosowałam bardzo skuteczny odstraszacz na komary i chyba much jest też mniej :roll: a jest to.... :;230 mięta :;230 na szafce nocnej obok każdego łózka we flakoniku stoi sobie mały miętowy bukiecik i można spać spokojnie ;:19 polecam :D a na tarasie masiakra wręcz :;230 ale już wzięłam miętę, wsadziłam do doniczki, ale to dopiero dzisiaj, czy się uda :?: zobaczymy :D
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Aniu - ten trujący ( ale nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, można pryskać nawet w domu ) to Trebon.
Wypróbowałam go rok temu i już na drugi dzień zamiast chmary komarów miałam tylko kilka.
Tak miałam ich dużo że bałam się zbierać maliny bo podnosiła się ciemna chmura !
Opryskuje się rośliny, zwłaszcza krzewy, tam gdzie komary się chowają.
Nie ma okresu karencji więc nie musisz się martwić o owoce czy warzywa.
Oprysk wykonuje się wcześnie rano lub wieczorem kiedy są aktywne a np. pszczółki śpią.
Podobne działanie ma Bagosel.

Ten odstraszający wypróbowała koleżanka forumowa ( Dala )i też sobie chwali, nazywa się "Pożegnanie z komarem" z "Zielonego Domu".


Na szczęście w domu nie mam problemu z komarami, jak się trafi kilka to wszystko, a tyle mogę znieść :P
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

olibabka pisze:Mam moskitiery w oknach. Ale co zrobić z drzwiami tarasowymi które są ciągle otarte? Znam rozwiązanie amerykańskie - drugie, siatkowe drzwi, ale dla mnie zbyt skomplikowane do realizacji :(
można kupić gotowe drzwi , cena to około 250-300 zł , ale są na lata. ( byle nie w markecie gdzie profile są z pcv)
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Ooo! W marketach budowlanych są takie drzwi? Nie wiedziałam, dzięki ;:196 . A może konkretnie znasz kto robi i gdzie kupić?
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Takie drzwi zamawiasz tam gdzie okna można kupić.
Ja ostatnio dopytywałam sie o rozsuwaną moskitiere, na okno balkonowe to koszt ok 500zl. Może w innych woj. są tańsze.

coma95 , ja dwa dni temu pryskałam "Pożegnanie z komarem" i od dwóch dni nie wracam z działki pokąsana, a wcześniej to miałam bąbel na bąblu, drapanie nie pomagało tak swędziało.
Pozdrawiam Dana :)
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Hej, dzięki za porady ;:196 , skorzystałam z rady na pw, dzięki markonix. Testuję więc moje drzwi - moskitierę ;:138 .
Awatar użytkownika
yakuz35
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 sie 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Ja też tu coś napiszę
Ja sobie w pokoju zamontowałem moskitierę na okno, taką na taśmę.
Mozna ją kupić np. w Oobi, Praktickerze, Tesco...
Jest bardzo łatwa do założenia i co najfajniejsze pasuje do każdego okna - taśmę przycina się samemu, siatkę również... Cena to około 12zł (w Tesco), ale można znaleźć taniej na Allegro.

Dodatkowo w pokoju porozwieszałem stylowe woreczki z lawendą a w doniczce rośnie sobie Pelargonia pachnąca, która to rzekomo odstrasza komary....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

jak walczę z komarami ? po prostu walę prosto w łeb :;230

pryskanie wszelkimi dostępnymi środkami w szczerym polu czy ogrodzie ma sens jeśli robią to wokół nas również , jeśli pryskami sami efekt trwa kilka dni potem całe rzesze przylatują od sąsiadów ..... i cała zabawa od nowa ;:223
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Jak walczycie? Ano na dworze macham łapami jak wiatrak :;230 Bohatersko i z zaangażowaniem. A one i tak wygrywają i zawsze znajdują jakieś odsłonięte miejsce...

Więcej mam teraz środków na PO komarach, niż przeciw komarom. Te drugie są tak nieskuteczne, że wybrałam te pierwsze :) Te w różnych kolorach, formach, stężeniu, o różnych zapachach i skuteczności. Ale wolę się smarować, żeby nie swędziało, niż drapać...

W domu zaś komarów nie ma. No nie ma i już. Siatki w oknach, geranium w kontakcie, naklejki na szybach, o zmierzchu zamykane drzwi i to wystarcza. Bzykają na zewnątrz, ale w środku jest (odpukać) czysto. :heja
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”