Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

u mnie nic nie wylało..bo i nie miało co wylać ale dziś zauważyłem że komarów jest wyjątkowo dużo..dziś już zliczyło mnie chyba sześć.W ubiegłym roku było względnie ale dwa lata temu była plaga....mam nadzieje ze się nie powtórzy...
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Dociekliwy pisze:
kiler pisze: aha ponoc jeśli sie zajada wit B to komary wowczas nie gryza ale nie wiem czy to prawda czy mit
Wczoraj znajoma to samo mi powiedziała , więc coś w tym musi być . Pewnie prawda .
Dawno temu gdy nie było innych środków na komary witaminę B stosowali dosć powszechnie wędkarze. Bo przy tym hobby cięgle byli oblegani przez krwiopijców.
Jednakże o ile dobrze pamietam sprawa nie polegała na połykaniu, ale na robieniu roztworu z witaminy B i smarowaniu się tym.
Janusz
PS
A tak w ogóle to komary nie gryzą. Są łagodne. Gryzą wyłacznie komarzyce ;:57
J.
ogród bez winorośli to nie ogród...
Awatar użytkownika
bety79
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 8 kwie 2006, o 09:59
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post »

eh ja podlewać wychodze ubrana na cebulę biorę już tabletki odczulajace zeby przezyć 8) u nas też koszmar!! w pełnym słońcu tną bez litości!! z ta witaminą to ja nie wiem z wiatminami z grupy B trzeba ostrożnie więc przejeśc się nia raczej nie jest dobrym wyjsciem a poza tym nie pomaga w sumie :? przynajmniej mnie jak tną tak cieły a jem codziennie :? jedynym wyjściem jest czekanie na opryski :!: :!: :!: tylko kwestia czy się doczekamy :evil:
Bety
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś ja też odczułem na sobie działanie komarów. :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mam na działce coraz więcej komarów. Jak zachodzi słońce to trzeba uciekać. Jak się ich pozbyć :?:
Pozdrawiam Andrzej.
Timka

Post »

U mnie podobnie.
Ujawniły się na całego wczoraj
Prawdziwa plaga
Off nie pomaga :cry:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Złożone jaja komarów w wodzie są na jej powierzchni czy na dnie? :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Tę roślinę wstawiłem do altanki . Jest kilka komarów w altance ale nie atakują . Latają jak ogłupiałe .
Awatar użytkownika
bety79
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 8 kwie 2006, o 09:59
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post »

Erazm pisze:Mam na działce coraz więcej komarów. Jak zachodzi słońce to trzeba uciekać. Jak się ich pozbyć :?:
i tak jest u Was dobrze u mnie nie można pracować nawet w pełnym słonku :!: :!: :!:
Bety
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Czytałam kiedyś w "Elektroniku", że są do kupienia takie małe urządzenia na baterię, które się nosi przy sobie i które chyba wydają ultradźwięki czy coś takiego - odpłaszające komary. Można nabyć w sklepach elektronicznych gotowe lub do złożenia z podzespołów - fajna zabawa dla tatusiów, dziadziów ze swoimi dziećmi i wnukami. Można też zamówić drogą wysyłkową.
A do domu zakupiłam prawie do wszystkich okien siatki od owadów - nadają się też do plastykowych okien - przykleja się do je za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej . Cena takiej najprostszej jednej siatki - ok. 8 zł - rozmiar do wszystkich standardowych okien (nadmiar siatki się po prostu obcina). U mnie są już 4 -ty zeson. Do nabycia np. w marketach budowlanych ( moje są z OBI).
Ostatnia rada dotyczy co prawda domu - ale niech nas nic nie gryzie ani w ogrodzie ani w domu. U mnie nie ma w mieszkaniu żadnych latających owadów - za to jest świeże, powietrze.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kupiłem wczoraj i posadziłem w wiszących doniczkach na tarasie roślinki o nazwie Plectranthus. Myślę, że pomogą.
Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Plektranthus

Post »

Witam,
dołączę się do dyskusji. Plektranthus działa : ) Tego jestem pewna bo co roku sadzę kilka dorodnych roślin na balkonie i komary nie gryzą w przeciwieństwie do innych miejsc. Na czym to polega nie wiem. Może chodzi o zapach jaki wydziela roślina? U nas nazywana jest komarnicą, komarzycą lub komarkiem. Parę lat nawet nie znałam właściwiej nazwy i raczej trudno było się dopytać u handlarzy jak nazywa się naprawdę. Dopiero w necie znalazłam nazwę. Widzę tu pewien problem... na moim balkonie sadzę ok 3-4 duże okazy a ile ich trzeba posadzić na działce?! A tak przy okazji to może ktoś z was wie jak ją rozmnażać? Czy jest to roślina jednoroczna? (jako jednoroczną sprzedają) Teraz co roku kupuję nowe rośliny a może robię błąd wyrzucając stare?
Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

U mnie na działce właściwie dopiero teraz zaczęły dokuczać :x i dopiero wieczorem... fatalna sprawa, nie mozna posiedzieć na tarasie, mam całe stopy w swędzących bąblach
o roslince nie słyszałam, natomiast o wit B owszem, z tym że nie smarowanie, a łykanie, wit B wydziela specyficzny zapach z potem :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”