Myszy i ich zwalczanie.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myszy

Post »

A jak pójdą całymi stadami do domu ? I potną wszystko to już nie jest tak fajnie ;:oj wiem,co mówię .Całe hordy ściągają do domu na zimę z pól i ogrodów żeby się ogrzać te swoje mysie tyłki i schrupać co nieco niszcząc przy okazji poduszki ,pościel a nawet portki głęboko ukryte w szafie .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Myszy

Post »

to dom sie zamyka , jeśli mozna i stosuje sie kocie feromony , dziala , sprawdzone .
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myszy

Post »

Dom zamknięty ale i tak myszy wejdą to takie małe tajne agenty .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Myszy

Post »

Trzy dni temu przeżylem taką oto przygodę .
Jak to po obiedzie myję naczynia w zlewie.
Po skonczonej pracy wyciąglem korek ze zlewu i o dziwo ,z szafki zaczęla mi cieknąć woda.
Pomyślalem ,że może syfon się rozszczelil więc sprawdzam a tam niespodzianka , rurka odprowadzająca wodę do pionu podziurawiona i obok odchody myszy polnej.
Zastawilem lapkę i czekam na efekty , albo ja albo one.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Myszy

Post »

Daj mały kawałeczek czekolady na pułapkę, bardzo szybko się skuszą :wink:
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Myszy

Post »

Koszatnik ja nie mam nic przeciwko myszom tylko dlaczego one mi robią na złość , przegryzły mi rurkę i naraziły mnie na koszty, jak one odpuszczą to ja też ale jakoś nie widzę możliwości aby się z nimi dogadać.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Myszy

Post »

1; 0 dla mnie , mam nadzieję ,że więcej ich nie zobaczę.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Myszy

Post »

Przez kilka lat na wiosnę wściekałam się strasznie na mysi zapach w domu, nie zamieszkałym przez zimę. Rozkładałam pułapki, ziarno zatrute, jakieś zioła (podobno wrotycz wypędza te potwory). NIC nie pomagało. W zeszłym roku porozkładałam bawełniane szmatki porządnie nasączone zapachem waniliowym. Na wiosnę nie znalazłam najmniejszego śladu (np. bobka) myszy.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Myszy

Post »

W takim razie 2 ; 0 tej metody nie znałem ale skoro mówisz ,że sprawdzona to jeszcze spróbuję ja zastosować tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myszy i ich zwalczanie.

Post »

A u mnie w tym roku teraz zimą odwiedzają mnie w domu.Zabijać nie chcę, muszę wszystko chować, kota nie mam - uczulenie, trutki nie wyłożę, bo mam psy.Jedyna nadzieja, że na wiosnę pójdą na dwór,a ja będę musiała uszczelnić ten dom tylko czy zdołam znaleźć dziurkę przez która dostają się do środka.
Wprowadziłam się na jesieni do tego domu i nie miałam zielonego pojęcia, że mogę mieć takich gości, bo do tej pory mi się to nie zdarzyło... ;:oj ja osobiście żadnej nie widziałam, widział mąż i synowie a ja obecność jej stwierdziłam po dowodach jej bytności...
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Myszy i ich zwalczanie.

Post »

A ja mam jedną na kompostowniku i pozwalam jej żyć . Mam kota więc chociaż jedna niech żyje .Wczoraj przyniósł do domu i chciałam mu zrobić zdjęcie ale połknął ją w 10 sekund nawet z żółcią ,nie raz są dwie dziennie a później wylegiwanie .Dodam ,że karmię go ,nie głoduje ,mogę go wypożyczyć . Łapie jeszcze jaszczurki , ptaki , zające ,nornice i węże .Kot był wyrzucony przez złych ludzi i nauczył się polować . Syn go przyniósł i okazało się ,że też jest uczulony .Ponieważ córka była uczulona, nigdy nie było kota . Dzieci wyrosły więc muszą się pilnować ,żeby nie wchodził do ich pokoi .Pies go przez pół roku ganiał , ale już się dogadali . Kot upolował zająca a pies chciał mu go podebrać , ot uczciwość a pies myśliwski kanapowiec :D
Beata :wit

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myszy i ich zwalczanie.

Post »

beatazg,
taki kot, to skarb, oczywiście tam, gdzie jest tego typu problem.
Po oczach już widać, że to kot z pazurem.;:215
Dwa lata temu - w poprzednim domu - w garażu, zagościła mała kotka, szczęśliwie mąż jej nie rozjechał, jak wjeżdżał (zostawił garaż otwarty, bo wyjechał na chwilkę), nie miałam sumienia, żeby ja wyprosić.Była u nas prawie pół roku.Miałam w piwnicy taką niszę pod schodami w suterenach z ziemią i piaskiem zaraz ją wyczaiła i zrobiła sobie tam ubikację, nie dało się tego upilnować,a moja sunia - biała - jak tylko drzwi ktoś zostawił otwarte do suteren - leciała sprawdzać, co tam nowego.Jak, to kot - lubiła włazić wszędzie,często rano "łapałam" ją w łóżku u dzieci, a one wstawały z katarem i kichały.Tam myszy nie było, więc kicia trafiła do rodziny za Sanok.Teraz, by się przydała :D
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Myszy i ich zwalczanie.

Post »

Najlepszy i humanitarny sposób ,to złapać i zawlec gdzieś daleko,niech tam sobie żyje,bo to też żyjątko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”