Budki dla ptaków

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Budki dla ptaków

Post »

No właśnie liczyłam że będą jeszcze kolejne lęgi. Działka jest w okolicach Nadarzyna pod Warszawą, więc trochę lasków jest i ptaków też. Widziałam wróblowate, sikorki bogatki to rzadko, raniuszki i inne których nie rozpoznaję. Chciałam zwabić modraszki i inne najmniejsze ptaki. Ale zdziwiłam się że budka zawilgotniala, bo przecież nie było bardzo deszczowo w tym roku ... W każdym razie zdejmę ja dzisiaj bo taka zostać nie może. Nie wiem jeszcze uda mu się ja doprowadzić do porządku, najwyżej kupię nową
kunek6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 lis 2019, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Budki dla ptaków

Post »

Witam
Moja pierwsza budka zamieszkana przez kopciuszki.

Obrazek
kunek6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 lis 2019, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Budki dla ptaków

Post »

Obrazek
Drugą budkę zagospodarowały bogatki.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Zebolina Co do tego co wcześniej pisałam. Może najpierw Sprawdź jakie ptaki u ciebie występują najczęściej. Jak nie Masz drobiazgu, to znaczy, że coś w środowisku im nie odpowiada i budka ich nie przyciągnie. Jak masz dużo ptaków wielkości sikory bogatki to wieszaj budki dla ptaków tej wielkości.
Co do tej konkretnej budki, może ją Zdejmij i wysusz a przed przyszłym sezonem zabezpiecz daszek np. gontem bitumicznym tak, żeby woda nie dostawała się do środka
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: Budki dla ptaków

Post »

Dzięki za podpowiedź :) już ją zdjełam, czeka teraz aż będę miała więcej czasu na wyczyszczenie.
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Budki dla ptaków

Post »

A czy ktoś próbował zrobić budkę z tykwy? Znalazłam kilka zdjęć w internecie i zastanawia mnie czy ptaki zagnieździłyby się chętnie.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budki dla ptaków

Post »

Może lepiej nie kombinować z jakimiś wynalazkami. Budka lęgowa to budka lęgowa - ma być bezpieczna i wytrzymała. Czy taka tykwa wytrzyma zapędy sroki, sójki, wrony i albo dzięcioła? Wątpię. Fatalnie, że ludzie tak eksperymentują z budkami lęgowymi. Niedługo z tektury ktoś będzie je robił :twisted:
W naturze jest to dziupla wydrążona w pniu drzewa przez ptaki z grupy dziuplaków pierwotnych (dzięcioły). Odpowiednikiem dziupli jest budka lęgowa zrobiona z desek drewnianych. Dobrze jest uważnie posłuchać rad fachowca:
https://www.youtube.com/watch?v=Ioj85rPVy0Y&t=631s
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Budki dla ptaków

Post »

Sąsiad chyba przesadził -

Obrazek
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budki dla ptaków

Post »

Nie chyba tylko na pewno :|
Tak to jest jak ktoś się nie dowie, nie pomyśli, nie poczyta, nie zapyta. Wygląda to jak żart lub fotomontaż ale zakładam, że niestety ani jedno ani drugie. W takim układzie gwarantowana jest permanentna kłótnia między sąsiadującymi rodzinami. Oczywiście ptaki mają więcej rozumu od ludzi więc 2 z tych 3 budek nie zostaną zasiedlone. A być może żadna.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Zakasałam dziś rękawy i dwie budki gotowe :D . Jutro będę wieszać (typ A, otwór 32mm).
Pisałam w innym wątku ale nikt nie odpowiedział. Czy w związku z nadchodzącymi mrozami, włożyć do nowych budek trochę sierści ze strzyżenia psa? Nie wiem, czy ptaki reagują na zapach.
Jeśli chodzi o fakturę, to taka wełna, golona maszynką, więc nie ma długich włosów.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Budki dla ptaków

Post »

Nawet miałam Ci pisać o tej sierści. Ptaki niby mają węch, ale niezbyt dobry podobno.
Natomiast nie wiem czy im potrzebna taka wełenka?
Ja kiedyś wsadziłam trochę takiej wyczesanej psiej sierści,
ale chyba niepotrzebnie. Chyba najlepiej jak same sobie znajdują.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Budki dla ptaków

Post »

Były mrozy, więc wsadziłam po garści do środka (wcześniej czyściłam i pozbyłam się starych gniazd + do nowo powieszonych)

Kolejne pytanie: mam w okolicy pójdźkę. Pomyślałam, że kupię/zrobię dla niej budkę. Czy ktoś wie na jakiej wysokości, w jakim kierunku otworem wlotowym i w jakim miejscu wieszać taką budkę?
Pozdrawiam Lucyna
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Budki dla ptaków

Post »

Podobnie jak dla innych ptaków otwór powinien być skierowany na południe lub południowy wschód, w przeciwnym razie będzie się do niej dostawał deszcz.
Według opisów budkę dla pójdźki można pochylić o około 5 st. do tyłu i wymościć 2-3 cm warstwą trocin. Budkę należy zawiesić kilka metrów nad ziemią, w zacienionym miejscu (zabezpieczenie przed przegrzaniem w lecie), jednocześnie listowie nie powinno być zbyt gęste (łatwy dostęp).
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”