Sundaville - metody rozmnażania

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Katrina....potwierdza to tezę ze straszna z niej kapryśnica......rodzi sie pytanie czy szczepki robione na przełomie maja i czerwca lepiej sie ukorzeniają? Spróbuje jeszcze uciąć teraz i ukorzenić.
Proszę napiszcie w jakim okresie ucinałyście swoje szczepki.Moze metodą dedukcji Sherlocka Holmesa :lol: rozwiążemy zagadkę.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

.Szczepki ucinałam jak jeszcze kwitła. Zaczynałam już maju.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
katiekas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 sty 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Sundavilla z nasion

Post »

Witam w tamto lato miałam sundavillę, po czym chciałam ją przezimować nie udało się, ale wytworzyła takie fasolki z których powyjmowałam takie nasiona. Czy to w ogóle są nasiona i jak je zasiać ??

http://img405.imageshack.us/img405/2320/20110129006.jpg
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 445
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sundavilla nasiona ??

Post »

Z ciekawości- można wysiać - to niezła obserwacja, ale dałabym spokój- jeśli chcę mieć roślinę, która zdobi i kwitnie- kupię taką pewno za 15 zł w tej chwili w centrach handlowych, albo za 25 zł wiosną - i będą gotowe do kwitnięcia- z żeby z nasion wyszła do takiej formy - to stracisz z 5-8 lat- dla mnie 25 zł w tym momencie to ileś lat życia i radości z kwitnącej rośliny.
Więc wolałabym kupić gotową ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Sundavilla nasiona ??

Post »

Meva pisze:(...) to stracisz z 5-8 lat (...)
Aż tyle zajmuje - osiągnięcie dojrzałości płciowej? A toś mnie zaskoczyła ? przecież ta roślina rośnie w szaleńczym tempie, myślałem, że dużo szybciej zacznie kwitnąć, nawet jak się ją chowa od nasionka...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Patricita
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 kwie 2011, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak rozmnożyć sundaville?

Post »

Hej.

Ja z powodzeniem zimowałam już moją sundaville 3 razy. Na parapecie wschodnim, zachodnim a nawet północnym, temp. ok 12-16 stopni, mało wody. Za każdym razem zgubiła dużo liści ale pięknie odbijała po wiosennym przeniesieniu w cieplejsze i jaśniejsze miejsce i nawożeniu. Dwa razy była przycinana w marcu i wtedy kwitła dopiero od lipca, ostatnio przycięłam ją od razu po jesiennej przeprowadzce do domu: w rezultacie mam już pierwszego rozwiniętego kwiatka i mnóstwo pąków. Stała już 2 tygodnie na balkonie, teraz na przymrozki wróciła na trochę do salonu. To naprawdę bardzo wytrzymała roślina.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re:

Post »

Witam serdecznie wszystkich :D
czytam właśnie wypowiedzi na temat tej przecudnej roślinki,
dostałam dwie w zeszłym roku w czerwcu od mojej ciotki juz kwitnące.Kwitły mi do poznej jesieni.
Na zime wyniosłam je do piwnicy,wniosłam w do domu w lutym.Jedna rośni dosyć ładnie ma sporo liści,ale jeszcze nie kwitnie ,ale ta druga bardzo słabo wydaje mi sie,ze stoji w miejscu.wiec ja dwa tyg.temu przesadziłam do innej ziemi na razie rezultatów nie widze :( wielka szkoda bo tak jak i Wy uwielbiam te kwiatki...co robic zeby w tym roku zakwitła tak pieknie jak rok temu??? aha przesadzajac ja zauważyłam,że ma duze korzenie urwałam dwa i wsadziłam do doniczki moze coś z tego bedzie...dam znac. pozdrawiam
Maja :wit
tomzis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 19 wrz 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam
Jakieś ponad 2 tygodnie temu wsadziłem szczepki sundaville do wody. Do dzisiaj szczepki są zielone ale też nie puszczają korzonków. Jak długo to może trwać. Czy jest szansa że szczepki się ukorzenią?
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Radzę uzbroić się w cierpliwość. Ukorzenianie roślin może trwać nawet do miesiąca :)

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Sundaville szczepki

Post »

Nie sądzę by sie ukorzeniły teraz właśnie i to w wodzie.
Przeczytaj choćby tutaj co piszą forumowiczki w tej sprawie
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 04#p676504
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53#p388053

a poza tym korzystaj z naszej wyszukiwarki zanim założysz kolejny temat w tej samej sprawie,ok?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Sundaville szczepki

Post »

Ja ukorzeniałam w wodzie gałązki dipladenii na początku października, miałam trochę zdrewniałe gałązki z wypustkami korzonkowymi. Teraz już ładnie rosną, tydzień temu wsadziłam do ziemi małą gałązkę różowej, zieleni się, ale do ziemi nie zaglądam, żeby nie zniszczyć.
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak rozmnożyć sundaville?

Post »

:wit czy stare zeszłoroczne pędy powinny by suche? a u mojej są suche i łamliwe pewnie nic z niej nie będzie, a w lato cieszyła oczy zimowała w pokoju ok 12 st i mniej nie była przy oknie i od czasu do czasu podlana była.Co mogę zrobic by sprawdzic czy jeszcze żyje?
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
ufolka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 9 lis 2010, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Jak rozmnożyć sundaville?

Post »

ja swoją zimowałam dwa lata, w tym roku jednak mi uschła po zwyczajnie o niej zapomniałam ;( uschła też młoda zeszłoroczna którą ukorzeniłam z pędu :| muszę się zaopatrzeć w nową bo szalenie mi się ona podoba :roll:

Mikusia a może sprawdź korzenie, czy ruszają ze startem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”