Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

..u mnie jest jedna !!! :(
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

U mnie w oczku miliony kijanek ;:oj
estel7
50p
50p
Posty: 76
Od: 13 lip 2012, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A ja nie mam oczka a pojawiła się żaba, zadomowiła się pod agrowłókniną. Taka brzydka szaro/brązowa. I choć rok temu musiałam truć ślimaki to w tym roku znajduję tylko puste skorupki.
Bardzo mnie to cieszy.
Tylko nie wiem jak jej pomóc - bo chcę żeby została, zwłaszcza, że zauważyłam pędraki. Poradźcie coś proszę. A i może wiecie co to za żaba, która nie siedzi nad wodą?
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

;:oj Ropuszka!!!
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
estel7
50p
50p
Posty: 76
Od: 13 lip 2012, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

a może być i ropuszka byle ze mną została :)
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Zapewne jest to ropucha szara. Dopóki ma bezpieczeństwo i jedzenie to będzie. Ropuchy po za okresem godowym w postaci dorosłej nie muszą przebywać w pobliżu zbiorników wodnych, więc jedyne, co możesz dla niej zrobić to cisza i spokój. Ewentualnie zrobić jakąś małą kupkę kamieni, aby miała kryjówkę na dzień : )
estel7
50p
50p
Posty: 76
Od: 13 lip 2012, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Doczytałam, że żywi się między innymi dużymi dżdżownicami - a tego to u mnie jest baaaaardzo dużo. Zostawię jej chyba za kompostownikiem kawałek agrowłókniny bo zauważyłam, że lubi pod nią siedzieć.

No i nie powiem dzieciom, że tam siedzi:)
KleopatraiCezar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 wrz 2008, o 22:21

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Niestety ja mam dosyć żab.W tym roku ;:4 nie wiem jak one to zrobiły,ale wynoszę codzień po 20 sztuk.Wchodzą pod nieskończone kafelki i do garażu.Pewnego razu wyniosłam ich 4o osobników.Wychodzą z dziur około 22.00 i było ich zatrzęsienie.Jak można mieszkać w takim towarzystwie.Idę do łazienki,a tutaj co chwilę po kilka.Jedna faktycznie wydawała ładne odgłosy,ale to trochę przesada.Dzisiaj tylko wyniosłam ich ponad 15 sztuk i zaraz dalej idę łapać.Co one wyprawiają,Nie maja gdzie mieszkać?Co zrobić....mam? :wit



Są ładne,ale taka ich ilość mnie niepokoi.Co będzie dalej...?[/quote]


I przed chwilą znowu 3 sztuki takie po 8-9 cm wielkości i kupka małych wyniesione z domu na łąkę...Dlaczego u mnie ich tyle jest?
SYLWIA
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Zapewne masz idealne warunki do bytowania płazów. Musisz zabezpieczyć pomieszczenia tak, aby nie mogły się do nich dostać (to zniknie problem z nimi wewnątrz), może masz jakieś zdjęcie? To oznaczymy z czym mamy do czynienia. Płazy są bardzo pożyteczne i sprawiają sporo radości,jeśli masz ich znaczną ilość to niebawem pojawią się zaskrońce, które głównie się nimi żywią. Również łasicowate nie pogardzą takimi zwierzakami. Opisz szerzej biotop - oczko wodne, pobliżu rzeki, jeziora, zarośla, jak blisko.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

W tym roku też miałam sporo żab, chociaż wiosną widziałam jednego zaskrońca, ale śmignął do sąsiadów i pewnie się nie pojawił więcej. Nie wiedziałam, że zjadają ślimaki, a tego paskudztwa nie lubię ;:oj
Pozdrawiam Eugenia
janasek1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 wrz 2013, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Są tutaj tacy co chcą się pozbyć żab ;P jak i tacy którzy je przyjmą z wielką chęcią :D dlatego może zrobicie na forum nowy dział :D

Przyjmę/oddam żaby
Czytaj codziennie Regulamin Forum
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Wszystkie płazy i gady krajowe są chronione i wszelkiego rodzaju przetrzymywanie ich, bądź zabijanie jest karane. Również nie ma potrzeby tego czynić, gdyż są to bardzo pożyteczne istoty i pomagają w walce ze szkodnikami (np. ślimaki). Ogród z dzikimi zwierzętami jest czymś niesamowitym, jeśli one tam sa oznacza, że mają, co jeść i czują się w miarę bezpiecznie.
Ebabka jeśli zaskroniec raz był (a masz sporo żab) to z pewnością gości na dłużej. Gady dobrze się chowają, u siebie na ogrodzie mam tylko odkryte żyworódki, ale i tak rzadko je widuje. Najwięcej to mam ropuch szarych i zielonych.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Ta zielona cudnej urody! Jak u mnie mieszkał zaskroniec, żab praktycznie nie było, kiedyś wślizgnął się do domku i zwinął za lodówką, oj,ciężko było go wypłoszyć ;:oj
Pozdrawiam Eugenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”