Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miras23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 lut 2011, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Józef, zapraszam na Śląsk - możesz je wszystkie zabrać, jak się latem pojawią ;) Ale domyślam się, że ich krewniaczki zaatakują później ze zdwojoną siłą i będą się mnożyć... i mnożyć... i mnożyć...
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

;:138 Trochę się Wam dziwię! :lol: Jak można nie lubić rechotu żab i pozbywać się ich. Jak jestem na wsi u rodziny, to nagrywam tą muzykę. Dla mnie jest to muzyka nocy i wieczorów. A jeszcze są to stworzenia pożyteczne. Ja nie mam ślimorów wkoło oczka dzięki moim żabom. Józefie, ta młodzież woli techno niż taką muzykę. No cóż, młodzi są! Myślę,że przeciwnicy żabek w ogrodach się nie obrażą. ;:180 :wit
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Możliwe , że żabki są fajne , ale jak widzę ropuchę wylegującą się na jakiś unikalnych siewkach , to wszystkie ciepłe uczucia ulatują jak bańka mydlana :wink: ;:223
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Unikalny siewkom, to trzeba inspekt zmontować albo inne unikalne warunki :wink:
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Tak gwoli ścisłości , to mam i inspekt szklany i tunel , niestety nie są one dla nich wystarczającą przeszkodą.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

No to w takim razie, czas na radykalne posunięcie. Trzeba zbudować gniazdo dla bociana, takie książkowe, oparte na kole od woza... Ale uwaga, bo z zaproszeniem bociana na działkę, wiązać się może powiększenie rodziny. Podobnie ponoć działa sadzenie kapusty... :D
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

No właśnie jak to można żabek nie lubić, po pierwsze są pożyteczne zjadają ślimaki i owady, po drugie smaczne są ich udka... :;230 Może Ci co im przeszkadzają powinni mieszkać w bloku? ;:7
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Kamyku , nie wszystko jest białe i czarne :twisted: Może Ci co lubią żabki powinni mieszkać na bagnach :?: :;230 :;230
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

..ja właśnie mieszkam w bloku a żabki nie tylko mi nie przeszkadzają a wręcz je lubię..i to nie tylko na działce.Miałem je także w mieszkaniu.żyły w orchidarium..arlekiny i takie kremowe..gdzieś w moim wątku są fotki..niestety te działkowe gdzieś się wyniosły a były takie lata że wiosną trudno było przejść przez działkę bo nawet nie czekały żeby dojść do oczka tylko kopulowały na trawnikach ..całe kłębowiska.Całymi wiaderkami wyrzucałem skrzek z oczka (do strumyczka za działką oczywiście).Teraz robię odwrotnie ..skrzek przynoszę a mimo to żabek niet..ale mam już podejrzanego..Kiedyś miałem w oczku szzcupaka i sąsiad przyniósł mi widro sumików afrykańskich. później dowiedziałem się że tych nawet szczupak nie potrafi zjeść..a że wody z oczka nie spuszczałem kilka lat więc nie wiem ile ich tam jest i jakie już są duże..nie mam też przychówku rybek..ani tych czerwonych ani linów (jest ich chyba 8..dużych..po 30 cm).Sumiki zeżrą wszystko..ikrę narybek i kijanki też...bo te z przyniesionego skrzeku zniakają jakoś bardzo szybko..Nie ma też szans odłowić ich bo zagrzebują się w mule.Chyba gruntowny remont oczka mnie czeka..
Awatar użytkownika
NITKA
1000p
1000p
Posty: 1233
Od: 29 sie 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Ja również bardzo lubię żabki.Może dlatego, że oprócz rzadkiej obecności ukrytej pod krzakiem ropuchy, nie mam z nimi problemów :;230 . Siadam sobie wieczorami na tarasie i słucham ich koncertu, a jak się człowiek cudownie relaksuje przy takiej 'muzyce' :D Nieopodal mnie, na łące jest spore bajorko, więc mają tam swój raj - do póki, do akcji nie wkroczą bociany.. ;:224
pozdrawiam, Anita
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Zibi_41 pisze:Kamyku , nie wszystko jest białe i czarne :twisted: Może Ci co lubią żabki powinni mieszkać na bagnach :?: :;230 :;230
Nie zgodzę się z Tobą, akurat to my ludzie cały czas, powolutku, systematycznie zabieramy zwierzętom ich tereny, dlatego powinniśmy je tolerować, a tym bardziej pożyteczne zwierzątka np. żabki. ;:108 ;:108 ;:108
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Każda zwierzę a nawet każda forma życia ma swoje miejsce w ekosystemie i nie nam decydować które są pożyteczne. Jeśli wypłaszamy krety i polujemy na nornice to dlaczego koniecznie mamy tolerować ropuchy ? Przecież ja ich nie zabijam , chcę je tylko wyprosić na drugą stronę ogrodzenia , na łączkę .
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

:lol: Wiesz ZIbi , zastanawiam się, po co się produkujesz na tym forum? Powodzenia :evil:
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”