Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Jak ja bym chciała mieć ropuchy w ogrodzie. Chociaż żabki.Niestety wydra upodobała sobie mój ogród i wyżarła wszystko co żyło w oczku i okolicy- ponad 100 pięknych złotych karasi i karpi japońskich, zielone śliczne żabki,od wielu lat zamieszkujących moje oczko. Jeszcze kilka dni temu na świeżym śniegu widziałam ślady jej łap-widocznie głodna przypomniała sobie letnią stołówkę.
ania1590
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Jak mieszkały za płotem żaby, a w ogródku ropucha to nie było ślimaków. Teraz z ciężkim sercem trzeba te mięczaki truć, bo zżerają wszystko.
Proszę nadwyżki płazów przysłać do mnie :;230
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
agniesska76
50p
50p
Posty: 60
Od: 9 lip 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Żabki zielone(w innych kolorach również dostępne), ropuszki, zaskrońce a nawet żmije- jak ktoś chce chętnie się podzielę :lol: , sąsiedzi twierdzą, że chór już zdecydowanie za duży ;:306
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

..zaskrońce i żmije mam...ale żabki chętnie przyjmę...W tamtym roku przyniosłem do oczka dwa słoje kijanek..aż było czarno.Niestety wszystkie wyszły z oczka po przeobrażeniu..ciekawe czy wiosną się pojawią.A kiedyś ropuch były setki..wiosną aż trudno było wejść na działkę bo wszystkie lazły do wody.Nagle gdzieś się podziały i od kilku lat-zero.Czyżby to sprawka zaskrońcy i żmij które się pojawiły? Ale przecież nie wytępiły by wszystkich.....
Awatar użytkownika
agniesska76
50p
50p
Posty: 60
Od: 9 lip 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Może po prostu nie ma już na Twojej działce czegoś co było wcześniej a co miało duże znaczenie znaczenie dla żab - ale to tylko takie moje skromne zdanie :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Józef
U mnie co roku,aż czarno w oczku małym od kijanek :shock: później przyprowadzają się do dużego stawu i oczko czyste.
asia25
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 lut 2012, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Ja dla swojej rzekotki, która często gości w moim ogrodzie specjalnie zamierzam w tym roku zbudować oczko wodne. Ta żabka jest przepiękna :D .
Awatar użytkownika
Itula
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 11 lut 2012, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa - Wesoła

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

jak można nie lubić żab, toż to najcudowniejsze stwory na świecie i najpiękniej śpiewają. W poprzednim domu miałam oczko wodne, niestety przy przeprowadzce musiałam je zlikwidować. Gdy rozbierajałam oczko wyjęłam z niego 500 żab, całą wielką beczkę, wywiozłam je do pobliskiego stawu, smutno mi teraz bez nich :cry: . Nawiasem mówiąc trzech facetów, którzy mieli mi pomóc stało patrząc na mnie jak na idiotkę a ja goniłam kłusem po ogrodzie łapiąc żaby, sami biedaczki żab się brzydzili.
W tym roku postanowiłam w nowym ogrodzie znowu założyć oczko, obiecywałam sobie, że tego nie zrobię bo wiem ile to roboty ale co tam bez śpiewu żab życie jest smutna a ślimory ogród mi pożerają.
Pozdrawiam Itula
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

:( A ja już drugi rok nie mam żabek w moim oczku!!! Jest dużo zaskrońców i one są sprawcami takiego pogromu. Złapałam jednego jak zżerał moją piękną ropuchę :( Rybki mi się mnożą i nawet nieraz bym dziada zaprosiła, ale żabek mu nie daruję!!!! ;:14 ;:14 Nie stosuję chemi, więc powinny być.
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Czasami tak mocno zmieniamy otoczenie że dla pewnych gatunków jest to na plus dla innych na minus.
Kiedyś jak było sporo zielska to było tego sporo . Teraz jak trawnik ma tylko 3 cm ... to nic się w nim nie schowa :(
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Witajcie.
Spotkałem parę postów wcześniej tezę, że żmija (i zaskrońce) przyczyniają się do raku płazów na działce. Jednak żmija żywi się głównie nornikami i gryzoniami, a jeżeli bywa na ogrodzie to oznacza, że ma na niej odpowiedni dla siebie pokarm. Z kolei zaskrońce i owszem są amatorami płazów, ryb, ale także chętnie zapolują na jakiegoś gryzonia ;) Więc cieszmy się z każdego gościa na działce, bo widocznie jest na niej nie bez powodu (i nie chodzi mi tu o szkodniki).
Pozdr.
Awatar użytkownika
MaKi
50p
50p
Posty: 72
Od: 16 kwie 2013, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/Zamojszczyzna

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Wygląd żab nie każdemu musi się podobać, jednak wszyscy powinniśmy doceniać ich pomoc w pielęgnacji chociażby naszych przydomowych ogródków. Żaby są bardziej skuteczne niż wszystkie środki owadobójcze razem wzięte.
Owady są głównym ich pożywieniem, wystarczy kilka żab w ogródku i możemy zapomnieć o owadach, które niszczą nasze plony.
W skład żabiego pokarmu wchodzą: chrząszcze (z których większość to szkodniki roślin), ślimaki i larwy stonki ziemniaczanej. Tak więc wszelkie gatunki żab są porządanymi i miłymi gośćmi w naszych ogródkach, czy oczkach wodnych.
Pamiętajcie też, że żabki są pod ochroną i nie wolno ich zabijać ani niepokoić!

Obrazek
Pozdrawiam :D
Pozdrawiamy Mirka i Krzysiek

Ogród pod sosnami-zapraszam
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Bardzo dobry mini wykład zwieńczony rzekotką :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”