Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

ja bardzo lubie zaby bo nie lubie slimakow.Zzarly mi te slimaki doszczetnie fiolki koreanskie.Gdyby byly zaby nie
byloby tyle slimakow.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Zabki

Post »

KaRo pisze:A ja nie wiem jak przyciągnąć do mojego ogrodu żaby.Przez 3 lata z rzędu kupowaliśmy po 10-15 szt.zielonych żab i jeden raz 18 ropuch /fajnych brrr/.Ropuchy są slychać wieczorem ich charakterystyczny "gwizd".,a po deszczu wieczorem spacerują po ogrodzie.Natomiast żabek :cry: mam tylko 6 w tym chyba same samce bo rechoczą ,nie kumkają i się nie rozmnażają.Ale i ten rechot jest przyjemny do słuchania.Szczególnie w maju.
Pamietam z odległego dziecinstwa pobyt na wsi ,ogromny staw i kumkanie,które niosło sie daleko,aż do domu.O czymś takim myślałam kupując żaby.I nadal tęsknie do tych koncertów a tu znowu słychać rechoty moich tylko 6 żabeczek.

Po co kupować? Nie lepiej przynieść trochę skrzeku od znajomych z kawałkiem wody? Żabki od razu będą miejscowe .Coś mi majaczy w pamięci, że one wracają skladać jajka tam, gdzie się wylęgły, ale głowy nie dam
Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować... akurat
10 minut
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Re:

Post »

perdii pisze: Szkoda,że tak późno przeczytałam ten wątek, chętnie bym się z Tobą podzieliła. :D W tym roku u mnie była dosłownie plaga żab. jakie dusza zapragnie; zielone, brązowe, duże,małe nawet jamki kopały i tam się ukrywały nie wspomnę o tych co mnie na "śmierć" przerażały w czasie spulchniania lub kopania ziemi kiedy to wraz z ziemią wydostawały się na powierzchnię.Było ich tyle, żebym mogła nimi handlować to chyba spory majątek bym zrobiła gdzie się nie ruszyliśmy to żaby jak wnuczek zostawił drzwi uchylone to nawet do domu wskoczyły pod nogami żaby masakra. :(
Mam dokładnie ten sam problem, czy ktoś znalazł sposób na te urocze żabki? Bardzo utrudniają przebywanie i prace w ogródku ;:110
Pozdrawiam, Marta
Elżunia 1187
200p
200p
Posty: 372
Od: 29 cze 2009, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A ja miałam kilka najzwyklejszych szarych żabek i bardzo lubiłam jak się wygrzewały na liściach w oczku no i pojawił się zaskroniec i po żabach.No a teraz ja dopiero się boję zaglądać pod liście i w krzaki
Miłośniczka wszystkich kwiatów
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

u mnie było podobnie..kilka lat temu wiosną nie szło przejść żeby nie nadepnąć na żabę..mnie to akurat nie przeszkadzało a nawet bardzo je lubiłem...teraz drugi rok..zero..nie ma..w tamtym roku złapałem właśnie zaskrońca..półtorametrowego..pojawiły się też żmije i to chyba one są winne tego że żabek nie ma...
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

... podnoszę konewkę na tarasie... 5 żabek ucieka w popłochu ;:192 i tak codziennie :roll: dalej się jeszcze nie zapuszczam, ogródeczek/taras jeszcze nie zagospodarowany. Może jak zaczną się prace, to się żabki wyprowadzą... do sąsiada :tan
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Marta..chyba muszę się wybrać do tego Wrocka... ;:71 biorę każdą ilość żabek..
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Zaskrońce zjadają żaby. Żmije zjadają gryzonie. "Łapią się" za coś innego, jak nie mają tego, co lubią, a potem sie przeprowadzają, ale jak tylko menu wraca, one też wracają :D
Jednak nie zwalałabym :lol: wszystkiego na węże, Józefie, być może u Ciebie warunki nie sprzyjają żabom do rozmnażania, trzeba i to brać pod uwagę...
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

U mnie w ogrodzie żab zatrzęsienie od maluszków po dorodne ropuchy że nie wspomnę o żekotkach które codziennie dają piękne koncerty . Jeden zabol zamieszkał na ganku , teraz rano czeka na schodku na otwarcie drzwi wieczorem nawet nie wiem kiedy wchodzi bo drzwi cały dzień stoją otworem :D . Żaby w moim ogrodzie są mile widziane chociażby z powodu całodobowych koncertów , swoją drogą ogród mam duży więc dla wszystkich wystarczy miejsca .
Casais
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 paź 2010, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

:D Ja też bardzo lubię żyby, no i te koncerty...Najbardziej podobają mi się te ogrody w których oprócz roślin są też właśnie zwierzęta, wtedy czuć ,że ogród to ogród. :D
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Uff, czytając temat wątku, myślałem, że ludzie oszaleli i chcą się pozbyć tak pożytecznych stworzeń ze swoich ogródków. Na szczęście po lekturze postów widzę że jest więcej ich zwolenników niż przeciwników. U mnie jest zatrzęsienie ślimaków i każda nawet najbardziej obślizgła ropucha jest mile widziana.
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

:wit Ja co roku liczę moje zielone w oczku. W tym roku było 9 szt. Uwielbiam je.Ropuchy mam 3 na stałe . Znam je i lubią pozować do zdjęcia. Dwa lata temu odwiedził mnie zaskroniec i żabki wystraszył lub zeżarł. A czy widzieliście jak żaby walczą ze sobą. Wygląda to jak sumo. Wszyscy sąsiedzi z działek przybiegli do mnie, bo można było pęknąć ze smiechu. Miałam żabkę -akrobatkę, która polowała na muszki i wpadała do wody. Ja dokarmiam moje żabki, łapiąc muchy. Ja wrzucę do oczka takąmuchę, to na wyscigi idą do niej żaby. Czasami im rybka zje szybciej. Mogłabym siedzieć godzinami nad moim oczkiem i patrzeć na moje pupilki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek :wit
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

:wit
Obrazek
Moja oczko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”