PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Mrozu niby nie ma, śniegu też, ale owoców i nasion przecież ptaki nie znajdą teraz, chyba że coś zostało na drzewach i krzewach. Ja dokarmiam, a poza tym widzę, że i cis przed domem smakuje ptakom. W nowym domu nieco inny zestaw ptaszków. Cieszę się, że są tu też sójki. W poprzednim domu były 3, tu widzę jedna co najmniej się kręci. Jemiołuszki były w poprzednim. Tu jeszcze nie widziałam.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Ja się z obecności sójek tak bardzo nie cieszę :? Na owocowych drzewkach sieją gorsze spustoszenie niż szpaki i nie mogę wieszać kulek tłuszczowych, bo odcinają wraz z siateczką i fruu! Poza tym nie raz widziałam jak polowały skutecznie na mniejsze ptaki ;:oj
Zastanawiam się jak przepłoszyć tych natrętów w tym sezonie?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Sójki odstrasza futro. Inne ptaki też się boją, ale się przyzwyczajają. Sójki są ostrożniejsze.

Ja dwa lata temu zrobiłam taki eksperyment. Rozłożyłam stare futerko, sierścią na wierzch
i co jakiś czas zmieniałam położenie. Bały się stołować na czereśniach, ale wtedy było dużo wszystkiego
do jedzenia. Nie wiem jak się zachowają jak nie ma wiele i głodują. Spróbować warto.

No i jeszcze atrapa ptaka polującego. Tylko to trzeba zmieniać b.często położenie, bo ptaki bardzo szybko się
uczą i oswajają z otoczeniem.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dzisiaj w karmiku pojawiły się Grubodzioby. Ciekawe bo widziałem je pierwszy raz tej zimy, a ponadto była to para.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Czy w budkach na ściankach w środku powinny być jakieś cienkie listeweczki? Lata temu zrobiłem kilka budek i nic nie dawałem ale ścianki były lekko porowate. Teraz kupiłem gotowe. Są zrobione z wyheblowanych desek i są w środku całkowicie gładkie. Zastanawiam się czy pod otworem wejściowym, od środka nie przybić takiej 5 mm listeweczki?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Ja bym przybiła, nie zaszkodzi a na pewno pomoże pisklętom.

Jeszcze wracając do sójek. A to futro to ma na gałęzi wisieć, czy gdzieś w pobliżu drzewa? Może być sztuczne, czy lepiej kawałek naturalnego, np z królika?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Żeby jeszcze bardziej ułatwić ptakom życie na swojej działce i w okolicy powiesiłam podpatrzony w internecie zasobnik z materiałem do moszczenia gniazd

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Fajny pomysł, ciekawe czy ptaki skorzystają. Ja w zeszłym roku zostawiłam w ogrodzie sierść po strzyżeniu psa ale się nie skusiły (wcześniej w budkach znajdowałam gniazdka z "wkładką z labradora" sąsiadów :wink: )
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
felixa
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 lut 2013, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Ja podobnie, kępy sierści kociej zaczepiałam na kolcach róży, ale widziałam jak mazurki zabierały :D
Niestety, 16 letnia kotka opuściła mnie niedawno.
Pozdrawiam, Feliksa
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Koło "moich" budek lęgowych dzisiaj była bieganina aż miło. Głównie sikorki. To już nie etap "targi nieruchomości", to już jest meblowanie się.
Kosy zakończyły gody bo w cyprysach szeleściły bardzo energicznie więc domyślam się, że trwa budowa gniazda. Muszę zacząć przepędzać koty...
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie 2 tygodnie temu przy rozpadającej się wysokiej grządce kręcił się strzyżyk. To już kolejny rok, w którym widzę go w połowie lutego, a mimo to zawsze mnie dziwi widok kręcącej się "myszki", która kiedyś jak pierzasta kulka przeleciała mi przed nosem, kiedy pełłam w piwoniach.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

:wit
Ofiara zderzenia z kuchennym oknem
Obrazek
Ewa
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Szczurbobik pisze:Ja się z obecności sójek tak bardzo nie cieszę :? Na owocowych drzewkach sieją gorsze spustoszenie niż szpaki i nie mogę wieszać kulek tłuszczowych, bo odcinają wraz z siateczką i fruu! Poza tym nie raz widziałam jak polowały skutecznie na mniejsze ptaki ;:oj
Zastanawiam się jak przepłoszyć tych natrętów w tym sezonie?

Obecnie nie mam akurat drzewek owocowych, ale jakbym miała to zwrócę uwagę. Poprzednio to jednak szpaki najbardziej czereśnie objadały. I jak się u mnie nażarły (a 2-3 dni maks im zajęło całe drzewo), to sąsiada późniejszych nie ruszały...

Co do kulek to zawsze wkładam w takie coś i jedzą spokojnie. Sójki też zaczepiają się nogami i dziobią - wtedy uciekają sikorki na chwilę

Obrazek

Za to naśmieciły mi teraz ziarnami pod drzewem - wszystkie drobne wysypały pod - w karmniku zostały tylko większe. Już im nie dosypuję - póki nie posprzątają po sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”