Książki o roślinach, ogrodach i ...

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Wracając do tematu wątku, niedawno kupowałem na prezent książkę, także z Muzy "1001 ogrodów które warto w życiu zobaczyć - Spencer-Jones Rae"

W jednym tomie zestawiono, opisano i przedstawiono najpiękniejsze i najciekawsze ogrody świata. Książka jest doskonałym przewodnikiem dla osób, które chciały by podczas wyjazdów zwiedzić miejscowe ogrody. Informacje w książce pozwolą zapoznać się z historią powstania ogrodu, rodzajami uprawianych tam roślin. Opis każdego ogrodu wzbogacony jest o ilustracje.

Bardzo ładnie wydana, koszt książki około 90 zł
Pigaro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2015, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Witam. Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza książka o uprawie warzyw?
Awatar użytkownika
Wiesia35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 lis 2015, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Pigaro pisze:Witam. Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza książka o uprawie warzyw?
Myślę, że wystarczy zacząć czytać ten wątek od początku :) Jest pewnie bardzo duża baza artykułów na temat ogrodnictwa tradycyjnego i tego balkonowego :) Ja mam w swojej biblioteczce bardziej kulinarną książkę Zioła w kuchni, ale myślę, że każda książka na początek będzie odpowiednia :)
dickkormor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 lis 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Do czego służy Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2016 ?

Witam,
Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2016 Pani Magdaleny Przybylak-Zdanowicz. jest przydatny działkowcom, ogrodnikom, rolnikom, zielarzom, wędkarzom, gospodyniom, pszczelarzom i grzybiarzom.

Dzięki temu Poradnikowi działkowcy, ogrodnicy, rolnicy i zielarze dowiedzą się na przykład:
- kiedy korzystnie jest siać lub sadzić określone rośliny;
-kiedy korzystnie jest zbierać płody;
- kiedy korzystnie jest zwalczanie chwatów i szkodników.
Rolnicy dowiedzą się także kiedy korzystnie jest wykonywać różne czynności gospodarcze na przykład: kiedy warto nasadzać ptactwo, kiedy dokonywać uboju zwierząt lub strzyżenia owiec.
Zielarze z tego Poradnika dowiedzą się kiedy najkorzystniej zbierać i przetwarzać zioła.
Grzybiarze dowiedzą się kiedy się kiedy najbardziej prawdopodobne są dobre zbiory grzybów.
Wędkarze dowiedzą się kiedy najkorzystniejszy jest okres połowu ryb.
Pszczelarze dowiedzą się kiedy najkorzystniej jest wykonywać prace przy pszczołach.

Może warto zapoznać się z tym poradnikiem w jakimś saloniku prasowym. Warto wtedy zapoznać z rozdziałem?Ogólne zasady posługiwania się Poradnikiem.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Wydawnictwem, ani Panią Redaktor Naczelną Magdaleną Przybylak-Zdanowicz.

Pozdrawiam,
dickkormor
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Polecam książkę 'Zmysłowe ogrody" Dona Monty (znanego skądinąd z angielskiego programu telewizyjnego "Gardeners' World').

Don opisuje w tej książce obcowanie z ogrodem jako ucztę dla zmysłów - począwszy od zmysłu dotyku (radość ogrodnika z brania ziemi w swe ręce, dotykania chropowatej kory drzew itd.), poprzez kolor (oddziaływanie na nas różnych kolorów), dźwięki (szum wiatru w trawach, plusk wody w fontannie). itd.

Ja właśnie w taki sposób odbieram mój ogród - może dlatego więc zaczarowała mnie ta książka.

Jest w niej poza tym mnóstwo pięknych zdjęć roślin.

Gorąco polecam. Moją kopię podczytuję bardzo często, szczególne w długie zimowe wieczory. I marzę (rzecz jasna o ogrodach)...
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Lubię sposób w jaki Monty Don opowiada i pisze. Czekam właśnie na "Complete Gardener", który jest gdzieś w drodze z antykwariatu.
Jak ktoś zna angielski, to mogę polecić brytyjską księgarnię awesomebooks z książkami używanym i nowymi. Mają coś takiego jak bargin bin- książki po 3,5EUR. Można kupić świetne "ogrodowe" pozycje, m.in. Monty'ego Dona,Toby'ego Bucklanda i inne pozycje sygnowane przez BBC i RHS. Trzeba poszperać. Opisy są skąpe, ale można sprawdzić co jest w danej książce na amazonie w opcji look inside
Kupiłam ostatnio m.in.RHS Encyclopedia Of Gardening pod red. Brickella- super wypasiona encyklopedia ogrodnictwa z mnóstwem informacji, porad oraz rysunkami i zdjęciami ,Gardeners World: Flowers: Planning and Planting for Continuous Colour (na all.. nowa kosztuje ponad 180zł) i Gardeners World Practical Gardening Handbook Bucklanda. Za 6 książek z przesyłką zapłaciłam ok100zł,przesyłka pocztą do PL. Informacja o księgarni nie ma charakteru reklamy, więc proszę o nieusuwanie nazwy. Może przyda się komuś, kto lubi angielskie podejście do ogrodu i szuka różnych pozycji u nas niedostępnych albo strasznie drogich. Chciałabym, żeby więcej tych pozycji przetłumaczono na polski.
Marzy mi się teraz kilka pozycji Sarah Raven, uwielbiam przeglądać jej katalogi i kanał na yt.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Nalini - dobry pomysł. Dzięki za podzielenie się nim z nami.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Glicynia - uprawa i pielęgnacja

Post »

A Wy jakie macie plany na wieczór? ;)
Dotarła do mnie właśnie długo poszukiwana książka :tan :tan :tan
W sam raz aby sobie poczytać bezpośrednio pod kwitnącą glicynią

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
zielona+
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 4 lut 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stare Babice

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Wczoraj w warszawskim markecie Care...., wśród proszków do prania i wędlin zobaczyłam książkę Róże 650 najpiękniejszych odmian wydawnictwa Buchmann. Kosztowała 19,99 ;:oj . Nie mogłam jej nie kupić :D
Obrazek.

Już w sklepie zauważyłam skromną piękność Sweet Pretty. Nie mogłam się powstrzymać, aby teraz w styczniu szukać, gdzie można kupić tę różę. Album jest przepiękny, dużo odmian i spora część jest poświęcona jest ogólnemu opisowi dotyczącym pielęgnacji.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Rok ogrodnika wygląda mi na oko jak pozycja obowiązkowa dla 99% tego forum ;:306
Idę jej szukać po aukcjach nim zrobi to reszta i dla mnie już się nie znajdzie :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

To moje książki, do których często zaglądam. Trzy pierwsze to książki o różach
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwsza to encykloperdia. We wstępie ma kilka stron o pielęgnacji i szkodnikach natomiast w dalszej części jest ponad 1000 kolorowych zdjęć róż z jej nazwą, synonimami oraz krótkim opisem historii, charakterystycznych cechach, wymaganiach.
Kolejna książka oprócz ogólnych opisów na temat hodowli róż ma fajny podział na rabatowe, wielkokwiatowe, pnące. Dodatkowo na kolory np róże białe i kremowe, róże żółte itd. Pod każdą opisane jest pochodzenie, wygląd, kwitnienie, zdrowotność liści.
Trzecia podobna do poprzedniej tylko mniej odmian. Wszystkie są w twardej oprawie i można je oglądać codziennie.

A teraz dwie książki, które są podręcznikami akademickimi. Bardzo rajcuje mnie rozmnażanie a w nich jest wszystko. Szkoda tylko że skorowidz nazw jest po łacinie.

Obrazek
Obrazek
I jeszcze jedna książka o rozmnażaniu. Wydanie stare z 1982 r ale często do niej wracam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cyprian200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 21 cze 2016, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Bardzo polecam "Triumf Nasion" spod pióra Thora Hansona
Bardzo ciekawa książka, dużo z niej ciekawostek można się dowiedzieć!
Obrazek
Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie.
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Książki o roślinach, ogrodach i ...

Post »

Skoro już nauczyłam się jak wstawiać zdjęcia, to wstawię fotki moich dwóch ulubionych w ostatnim czasie pozycji, o których wspominałam już wcześniej.

Obrazek
Spis treści z Monty'ego.
Obrazek

Z Buckland'a.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”