Idzie wiosna ... kiedy sadzić ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

Ja nie wytrzymałam i przesadziłam tuje, jałowce, świerki, bez, forsycje itd.

Spanikowałam :evil:

W Olsztynie też już pączki pękają na krzewach. Przestraszyłam się , że nagle zrobi się +15, słońce i susza i nic mi się nie przyjmie (goła działka i jak na patelni).

Jak mi teraz dla odmiany wymrozi wszystko to się zapłaczę ;:98
Aśka
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja też dziś przesadziłam dwie tuje na miejsce dwóch agrestów piennych.Już od dawna o tym myślałam ,żeby tym nieszczęśnikom agrestom znależć bardziej dogodne miejsce niż... w żywopłocie.. ..ale się się cieszę!!! Agresty mają nowe miejsce a dziury w żywopłocie po nich ...zajęły tuje!!!!
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

U mnie wegetacja już rusza. Byliny zaczynają wypuszczać pędy. Można zabrać się za przesadzanie.
hanka_zewsi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 1 lip 2007, o 13:47
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja też dzisiaj odwinęłam zawinięte róże pienne i inne azalie..Tak czuje, że zima już sobie poszła..Dobrze byłoby żebym się nie myliła..Zostawiłam tylko klony palmowe zawinięte
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

z tego co mowili dzisiaj w TVN24 to zima może wrocic na 2 - 3 dni... może, ale nie musi, tak czy siak, ja już przesadziłem brzozy, posadziłem jedną lipę.... i po woli będę przesadzał reszte i systematycznie odwiedzał okoliczne szkółki...
Tomek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

U mnie agrest zaczął wypuszczać listki, co zdarza się zwykle w połowie marca. Oj postęp w rozwoju roślin jest niesamowity, byle tylko nie został zniszczony przez mrozy, które mogąnas wnet "odwiedzić"...
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dzisiejszego ranka pojawiły się naszym modrzewiu szpaki :D Dały króciutki koncert i odleciały :(
Mam nadzieję, ze wrócą i jak co roku zasiedlą 3 czekąjace na nich budki. :D
Wiosna, wiosna ;:1
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A moja jabłonkę..starą jak swiat nieoczekiwanie zasiedliły w budce sikory..i mam teraz problem..bo jabłoneczka mocno prosi o wiosenne przycięcie gałęzi..a ja nie chciałabym wypłoszyć tych sikor..no ale sie pospieszyły :cry: Wygryzły/wydziobały /wróble ,które w ubiegłym roku rezydowały w owej budce lęgowej. :lol: :roll:
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Nie sądzę żeby przez jednodniowe niepokojenie ich, uciekłyby z Twojej budki. Raczej gdy będziesz przycinać jabłonkę wylecą z domku i bacznie będą się przyglądać Twoim poczynaniom, a gdy zorientują się ze po niebezpieczeństwie znów wrócą do nowej siedziby.
nimmid
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 maja 2008, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Kiedy sadzić rośliny?

Post »

Mam w doniczkach kilka roślin, których ze względu na prace budowlane nie mogłem do tej pory w ogrodzie zasadzić. Konkretnie dotyczy to glicyny, wierzby mandżurskiej i winobluszcza trójklapowego. Czy teraz nie jest za późno na zasadzenie ich? Czy może lepiej przezimować je i zasadzić na wiosnę?
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

jeśli rosliny masz w doniczkach,to tym bardziej bez obaw
możesz je wsadzić na miejsce stałe.Dopilnuj,aby bryła korzeniowa
nie była przesuszona przed posadzeniem,
a wybrane miejsce nie miało wapna w pobliżu.
Zdążą się jeszcze ładnie zakorzenić,a wiosną już ruszą ze wzrostem.
Powodzenia! :D
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Witaj :)

Tak, jak napisała Gebo, rośliny z doniczek można wysadzać przez cały sezon wegetacyjny.
Jedynie radzę uważać na glicynię. Ona ma skłonności do przemarzania, zwłaszcza jak jest młoda. Więc jeśli zdecydujesz się wysadzać ją teraz, to pamiętaj, aby ją zabezpieczyć na zimę (korzeń obsypać ziemią i, np. korą a roślinkę okryć włókniną).
Napisz, proszę, najlepiej w profilu, skąd jesteś (region wystarczy). Łatwiej wtedy jest coś doradzić a poza tym , taki tu na forum panuje zwyczaj :)

Pozdrawiam
Mirka
nimmid
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 maja 2008, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Post »

Dzięki za odpowiedzi. A powiedzcie mi jeszcze, czy przy wsadzaniu roślinek dodać jakiegoś nawozu czy coś, czy tylko dołek i heja?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”