Arbuziki - hodowla.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
mbartek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 maja 2006, o 14:18

Arbuziki - hodowla.

Post »

Ostatnio widziałem przejazdem, że ktoś w Poznaniu hodował Arbuzy!
Może mi ktoś wytłumaczyć jak je hodować i czy rosną takie słodkie jak w sklepie?
I drugie pytanie: mam małego psa i on lubi szczekać na innych ludzi.
Czym mam ogrodzić działkę tanio i ładnie ? :lol:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Hodowla arbuza jest prosta :P
Pestka arbuza w przepuszczalną i ciepłą ziemię i juz :P
Duuuzo słonca.

No i niestety nasze arbuzy z Polski nie są takie jak te ze sklepu (czytaj z importu). Nasze sa małe na dodatek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja miałem arbuzy na działce. Udają się tylko pod folią.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Też kiedyś posiałam arbuzy i uosły mi wielkosci dużego jabłka :D i więcej nie siałam
wierch
50p
50p
Posty: 85
Od: 16 paź 2005, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bochnia

Post »

Tez miałem arbuzy w namiocie foliowym (odmiana Rosario)
2 sztuki urosly wielkosci troche wiekszej od grejfruta
podejrzewam ze mialem troche slabą ziemi no i rok byl słaby (chlodno)
Awatar użytkownika
Maja_26
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 kwie 2006, o 20:22
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Ja w zeszłym roku wychodowałam w tunelu arbuzy "Janosik" o żółtym miąższu. To odmiana przystosowana do naszych warunków klimatycznych. Ważyły po ok .4-5 kg, były słodkie i bardzo soczyste. Roślina silnie się rozkrzewia, potrzebuje dużo miejsca i jeszcze więcej słońca. Ja z jednego krzaka miałam ok. 5 arbuzów. :) Rosły w torfie.
Ramy przyzwoitości zależą od formatu właściciela
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jeśli chcesz mieć w miarę dużego arbuza to prowadź go tylko na jeden owoc w zacisznym słonecznym miejscu w ogrodzie. Wiele owoców z jednego pędu wysila roślinkę. Pod owoc koniecznie płytkę szklaną bądź glazurową.
Jakub . . . . .
bolek22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sty 2006, o 14:03

Post »

Przez pewien okres okres specjalizowalem sie w uprawie arbuza , jednak gdy w sklepie kilogram kosztuje 1 zl , uprawe uznalem za bezcelowa . Moja uprawa byla prowadzona w tunelu foliowym i rosliny prowadzone pionowo. Owoce dorastaly od 4 do 6 kg. / odmiana Pannonia / i smakowo byly lesze niz te importowane. Rosliny sadzilem co 20 cm. Kazda roslina rodzila tylko 1 owoc . pierwsze 3 zawizki gdy tlko sie pokazaly obrywalem, poniewaz uzyskany z nich owoc byl 1 kg. Dopiero kwiat z dalszej czesci rosliny daje duzy owoc, ktury podwiazywalem w specjalnie zrobione siatki. Dodam jeszcze ze nalezy urwac kwiat meski i dotykac nim zenskiego dla zapewninia zapylenia. Ponato arbuz potrzebuje silnego nawozenia
najlepij na wale z obornika co dodatkowo daje ocieplenie podloza . No i bardzo duzo wody a powodzenie w uprawie gwarantowane Pozdrawim bolek22
bolek22
liliyy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 paź 2006, o 09:08

Grejfrut

Post »

Witam. Chciałam sobie wychodować grefjruta żółtego. Tylko nie wiem jak:/ Mam pestke która ładie wykiełkowala. Roślinka jest mniej więcej 6 cm wysokości ale nie wiem czy dalej"przezyje". Trzymam ją w bardzo wilgotnej ziemi (z bambusem)
Prosze o rade. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Niestety nie z bambusem.KOniecznie musisz ją zabrać do osobnej doniczki.na pewno przeżyje i będzie sprawiać radość.
Ponieważ jest taka maleńka musisz postapić z nia trochę inaczej niż z odchowaną już rośliną.
To znaczy musisz ją mieć "pod ręką" tej zimy.Będzie dla niej ważne ciepło i dużo światła.Im cieplej,tym więcej światła.Jej okres wegetacji będzie nieco dłuższy,bo aż do następnej jesieni.
Kup w kwiaciarni ziemię do cytrusów,jeśli nie uda Ci się,to do roslin witnących,którą mówiąć moim językiem "rozcieńcz" trochę piaskiem /nawet z piaskownicy/.Zaraz po przesadzeniu nakryj roslinke słoikiem,.wietrz codziennie,odkrywaj na 15 min.i hoduj,wiosną zaczniesz nawożenie,latem wystawisz na balkon a zimą znowu przezimujesz :wink:
Życzę powodzenia i duuuuuużo radości :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
kawka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2007, o 22:02

Post »

Jestem bardzo początkującą "ogrodniczką" :wink: toteż mam wiele pytan; oto jedno z nich:

Jedząc sobie pewnego słonecznego dnia arbuzika wpadłam na pomysł aby zasiać kilka pestek do doniczki. Po pewnym czasie zakiełkowało tam coś. W chwili obecnej te pędy są już dosyć duże, tylko nie wiem co z tym będzie dalej. Czy możliwe jest aby roślinka w takiej donicy trzymanej w temperaturze pokojowej tuż przy oknie (a więc ma dużo światła) zaowocowała?
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

Trudno powiedzieć!!
Jest już trochę późna pora na arbuzy.
Ja uprawiam je na działce i raczej ich zbiór u mnie dobiega końca. Nawet nie był w tym roku najgorszy. Najlepsza odmiana jak dla mnie to Janosik ;-)
kawka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 sie 2007, o 22:02

Post »

Alan1980 pisze:Trudno powiedzieć!!
Jest już trochę późna pora na arbuzy.
Ja uprawiam je na działce i raczej ich zbiór u mnie dobiega końca. Nawet nie był w tym roku najgorszy. Najlepsza odmiana jak dla mnie to Janosik ;-)
ale jeśli będę je trzymać w domu, w doniczce? Jak sądzisz? Będzie coś z tego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”