Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
kanap
 Tytuł: Re: Myszy i ich zwalczanie.
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 08:32 
200p
200p

1 szt.
Miał ktoś elektroniczny odstraszacz do kretów, myszy, nornic itp?
Jak u was działał?

Tutaj gościu twierdzi że ten modle działa
Ja kiedyś miałem solarny odstraszacz i działał tylko po trzech miesiącach się rozwalił i już był nie do naprawy.

Pojawiły się u mnie dwa otworki w ziemi w odległości około 1-1,5m od kompostowników bez kopca na powierzchni więc obstawiam, że jakaś mysz polna czy nornica to zrobiła i możliwe, że siedzi sobie w jednym z kompostowników konsumując dżdżownice.
Na działce mam borówki wyściółkowane trociną więc raj dla gryzoni.
Wczoraj wsypałem do tych otworów trutki, ale nie liczę na jakieś efekty.
Za to dzisiaj rano spotkałem w tym miejscu kota. Ewentualnie jakby ten gryzoń zdechł od tej trutki to lepiej żeby w noże, a nie na zewnątrz bo jeszcze miałbym kota sąsiadki na sumieniu. Dalsze wsypywanie trutki do otworów odpada.
Na kota nie liczę bo różnie może być, może złapać a może nie. Więc pozostają jedynie jakieś gadżety ekologiczne, odstraszanie.
Jak to zrobić?
Dżdżownice jeszcze przeboleje ale jak to coś zeżre mi korzenie borówek to będzie źle :D

Zobacz profil Wyślij e-mail      

wotik
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 08:57 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Ja miałem coś takiego podobnego jak na tym filmie, tylko z zasilaniem solarnym. Kupiłem to w Conradzie. Marki nie pamiętam ale była "solidna, niemiecka" ;-) Miałem je zainstalowane w takich odległościach jakie zalecał producent. Miałem modele do odstraszania kretów (zielone) i mrówek (żółte). Jednego razu kret wypchnął jeden z "odstraszaczy" i w tym miejscu usypał sobie kopiec... Mrówki też dobrze się miały w ogrodzie, zarówno te chodzące, jak i fruwające. Szkoda mi było tego wyrzucać bo miałem cztery sztuki kupione i po prostu zostawiłem je aby dokończyły żywota same.
Na chwilę obecną z mrówkami nauczyłem się żyć i staramy sobie wzajemnie nie wchodzić zbytnio w drogę ;-). Kreta pozbyłem się w inny sposób.
Znajomy miał "odstraszacze" na ptaki i myszy. Efekt był taki, że zarówno jedne i drugie sobie nic z nich nie robiły, za to kot dziwnie jeżył sierść jak działały...
Swego czasu z działki sąsiada zaczęły przychodzić myszy lub chyba bardziej nornice, bo robiły sobie tunele pod geowłókniną. Pomógł Glotox.

kanap
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 09:54 
200p
200p

1 szt.
Jak na razie mam plan kupić "Bros Sonic Max odstraszacz kretów nornic" i wbić go pośrodku pasa z borówkami oraz przysypać kopcem trocin aby wytrzymał zimę oczywiście nie wiem ile wytrzymają baterie i jak przemarzają trociny, ale plan jest.

wotik
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 10:12 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Daj znać później czy zadziałało... ;:131

kanap
PostNapisane: 10 wrz 2019, o 10:21 
200p
200p

1 szt.
Przeważnie przy tych urządzeniach jest, że przez pierwsze 7-14dni po zamontowaniu aktywność gryzoni ma się zwiększać. A potem maja się wynieść. Napiszę jak to się skończyło. Najpierw kurier musi mi to dostarczyć, a sprzedawca wysłać :D .

Szczurbobik
PostNapisane: 13 wrz 2019, o 22:30 
500p
500p

0 szt.
Miałam kiedyś taki odstraszacz jak na filmiku. Niczego nie odstraszył :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 90 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości