PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Sikora

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Kwiczoł ....

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Super wątek, piękne zdjęcia!

Może przytoczę nasza historyjkę

Wprowadziliśmy się do nowego domu jakieś 2 lata temu, na ogródku jest duży świerk i parę tuj po stronie sąsiada, wszystkie drzewa mają przynajmniej po 30 lat.
No i w tamtą wiosnę ku naszemu zdumieniu zagnieździła się na nim parka gołębi - po angielsku nazywają się Wood Pigeon - niestety nie znam polskiego odpowiednika.
Obrazek

No i miały gniazdo i wysiedziały jajka a potem pojawiły się młode, normalnie nigdy w życiu się tak nie cieszyliśmy, no i obserwacja pierwszego lotu na inne drzewo, coś niesamowitego, jak rodzice pokazywali jak wystartować.
Moją żona z radości skakała jak małemu się udało przelecieć na drugie drzewo, znosiło je to tu i tam ale dały radę.

Niestety musieliśmy przyciąć drzewo, gołąbki pojawiły się w tym roku ale już gniazdka nie zrobiły:( chyba przez to, że drzewo zostało mocno przerzedzone.
Ale ten odgłos gruchania codziennie rano, piękne, od tamtego czasu zawsze dobrze mi się kojarzy

Oczywiście do tego mam zainstalowane parę karmników i w przyszłym roku planuję zamontować parę domków dla ptaków, mam nadzieję, że ktoś się osiedli.


Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Nie jestem fanem robienia zdjęć gniazd z pisklakami :(

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Powtórzę jeszcze raz mój stary post i będę powtarzała do znudzenia! :evil: :evil: :evil:
takasobie pisze: Wielokrotnie zwracałam uwagę tu na forum (zresztą pisze o tym wszędzie), że jest wbrew etykiecie miłośników ptaków publikowanie zdjęć ptaków na gniazdach, jaj w gnieździe, piskląt w gnieździe. Na żadnym forum fotografii przyrodniczej nie jest to dopuszczalne.
Nie róbmy tego z szacunku dla ptaków (jeśli je lubimy).

Zbliżanie się do gniazd może spowodować utratę lęgu.
Inna sprawa, że nawet jeśli uważamy, że robimy to dyskretnie i bezpiecznie - inni ludzie, którzy to zdjęcie oglądają pomyślą - "Ja też chcę zrobić takie zdjęcie!" i robią je nieostrożnie.
Powstrzymajmy się od tego i nie róbmy i nie publikujmy takich zdjęć! Tyle w temacie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Wiecie co to lornetka? albo zoom w aparacie x 32 :;230 :;230 :;230 :;230 :;230 :;230 :;230 z 5 metrów zdjęcia cykane .
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Romku! Chyba się nie rozumiemy... ;:131
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Miałem okazję tak zrobić zdjęcia i chciałem wszystkim pokazać,bo raczej mało kto ma taką możliwość w realu. A tu kubeł wody... Rozumiem,wdrapywać się na drzewo... straszyć ptaki... ale Ja tego nie robiłem... nie tylko mogłem obserwować jak Kwiczoł buduje gniazdo ,ale jak wychowuje młode,karmi,uczy i przygotowuje do samodzielności. Wszystkie ptaszki doczekały wyprowadzenia z gniazda.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

[quote="eryk2kartman"]Super wątek, piękne zdjęcia!

Może przytoczę nasza historyjkę

Wprowadziliśmy się do nowego domu jakieś 2 lata temu, na ogródku jest duży świerk i parę tuj po stronie sąsiada, wszystkie drzewa mają przynajmniej po 30 lat.
No i w tamtą wiosnę ku naszemu zdumieniu zagnieździła się na nim parka gołębi - po angielsku nazywają się Wood Pigeon - niestety nie znam polskiego odpowiednika.
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/4172f16d5575252a][img]https://images90.fotosik.pl/58/4172f16d5575252am.jpg[/img][/url]

No i miały gniazdo i wysiedziały jajka a potem pojawiły się młode, normalnie nigdy w życiu się tak nie cieszyliśmy, no i obserwacja pierwszego lotu na inne drzewo, coś niesamowitego, jak rodzice pokazywali jak wystartować.
Moją żona z radości skakała jak małemu się udało przelecieć na drugie drzewo, znosiło je to tu i tam ale dały radę.

Niestety musieliśmy przyciąć drzewo, gołąbki pojawiły się w tym roku ale już gniazdka nie zrobiły:( chyba przez to, że drzewo zostało mocno przerzedzone.
Ale ten odgłos gruchania codziennie rano, piękne, od tamtego czasu zawsze dobrze mi się kojarzy

No to uważaj bo Twoja radość dla innych to zmora !!!

Oczywiście do tego mam zainstalowane parę karmników i w przyszłym roku planuję zamontować parę domków dla ptaków, mam nadzieję, że ktoś się osiedli.


Pozdrawiam wszystkich![/quote]
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Nadal się nie rozumiemy! Przeczytaj jeszcze raz mój post!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Nie mam zdjęcia, ale silne przeżycie :wink: Przedwczoraj u syna obserwowałam jastrzębia, który przysiadł na drewnianym płocie ok. 5m od okna. W Warszawie. Długo siedział.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym psychologiem... mam sobie dać spokój. Więc daję. :D
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 5 cz.

Post »

takasobie gdyby przyjąć Twoją logikę to np. BBC Earth poszłoby z torbami bo żyją właśnie z kręcenia i publikowania filmów przyrodniczych.
mamiroma4 słusznie napisał o aparatach z zoomem. Profesjonaliści powszechnie stosują duuuże teleobiektywy i mogą dowolne zdjęcia robić z odległości kilkudziesięciu metrów. Odróżnijmy pajaca włażącego do gniazda ze swoim cudownym ?smarkfonem? od fotografa, który zrobi zdjęcia w sposób absolutnie niezauważalny dla ptaka. Poza tym zapytam retorycznie : co jest ładnego w zdjęciu gniazda pełnego jajek? Mnie nigdy nie przyszłoby do głowy starać się robić takie zdjęcie. Natomiast zdjęcia ptaków potrafią być piękne?
Warto sobie też uświadomić, że współczesne miejskie ptaki są w dużej mierze oswojone z człowiekiem i mają dużą tolerancję na jego widok.
I nie tylko miejskie. Polecam uroczy film z czajką nie bojącą się nawet traktora:
https://www.cda.pl/video/26090214a

Na wszelki wypadek nie popadajmy więc w nadwrażliwość. Skoro ptak toleruje traktor przejeżdżający mu nad głową,. to człowieka z aparatem może też przeżyje.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”