Osy w ziemi!

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Osy w ziemi!

Post »

Z samego rana wyszłam pooddychać powietrzem i co widzę? W miejscu gdzie było gniazdo os wetknęłam kawałek rurki pcv, żeby dzieci omijały, a tam, wielki dołek, resztki gniazda, zryte na pół metra wgłąb. Coś je zeżarło. Wcześniej czytałam, że lis. Ktoś miał takie doświadczenie? Bo mam jeszcze jedno, pod tujami...
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Osy w ziemi!

Post »

mam problem dziś odkryłam na działce w tzw.rupieciarni mam taki widok, czy to osy? strach czy dać sobie luzu?




Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Osy w ziemi!

Post »

No Aniu mogą tam być osy, ale one teraz już chyba śpią bo nawet u mnie ich nie widzę. Warto też dodać, że jeżeli gniazdo nam nie zagraża i nie przeszkadza, lepiej będzie zostawić je w spokoju do później jesieni. Wtedy rój obumrze, a gniazdo z czasem opustoszeje i będziemy mogli je bezpiecznie usunąć.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Osy w ziemi!

Post »

Dzięki Jadziu, niech sobie spokojnie jeszcze śpią,
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Osy w ziemi!

Post »

Aniu to cytat ze stronki Castoramy tam jest spory artykuł o osach i usuwaniu ich gniazd
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Osy w ziemi!

Post »

Zgadzam się ze stwierdzeniem, iż jad os jest zdecydowanie bardziej groźny od jadu pszczół. Może być szczególnie niebezpieczny dla osób, które mają stwierdzoną alergię na jad owadów. Trudno dokładnie oszacować, ile zgonów nastąpiło po użądleniu przez osy, jednak takich przypadków z pewnością nie jest mało.
kubas775
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 6 mar 2019, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Osy w ziemi!

Post »

rabatki34 pisze:A podpowie mi ktoś jak w ogóle sprawdzić czy jest się uczulonym na ukąszenie osy lub pszczoły? jest jakieś specjalne badanie?
Jest. Alergolog łatwo to stwierdzi. Problem w tym, że lekarze niechętnie wysyłają na takie testy. Moja żona po użądleniu osy, skończyła w przychodni, potrzebny był zastrzyk z adrenaliny i nawet po tym nie dostała skierowania na badania (lekarz uznał, że to jednostkowa sytuacja i nie musi świadczyć o uczuleniu:-) ) Załatwiliśmy sobie adrenalinę od pszczelarza(im lekarze wypisują bez problemu). W razie czego będzie czym się ratować.
Eustachy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 maja 2019, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osy w ziemi!

Post »

Jest wiele środków przy usuwaniu os, działających bezinwazyjnie. Zerknij sobie na stronę Zmoderowano. ( Stopkę również.) Proszę zapoznać się z obowiązującym tu Regulaminem. bab... ,to strona firmy, która profesjonalnie zajmuje się usuwaniem os, jest tam wiele ciekawostek i filmy podglądowe, może cos tam znajdziesz dla siebie :)
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Osy w ziemi!

Post »

Od jakiegoś czasu osy budują mi gniazdo w nieużywanej przyczepie. Przy podlewaniu wyganiam je wodą, a jeszcze tego samego dnia wpada ekipa renowacyjna i ... tak się bawimy już kilka razy. Nie chcę zabijać, chcę zniechęcić i wyeksmitować. Nie będę później latał po ogródku w pasiastym ubranku z pędzelkiem i zapylał. Przyczepa wymaga pilnego remontu, a co będzie jak "zainfekowany" sprzęt wstawię do garażu? Kartki z prośbą o opuszczenie parceli nie skutkują. Ma ktoś coś?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Osy w ziemi!

Post »

Osy nie zapylają kwiatów :roll:
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Osy w ziemi!

Post »

Poczytałem, chyba faktycznie nie zapylają. Ale wiem, co mam i tym bardziej ich nie chcę
https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... alimatias/
franekz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 wrz 2019, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Osy w trawniku - co robić

Post »

Witam!
Pojawiły mi się osy w trawniku. Zrobiłem kilka zdjęć. Może ktoś wie co to jest i jak zwalczyć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki za dziwne załaczenie obrazków ale nie wiem jak na tym forum użyć tego imageshack :)
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Osy w trawniku - co robić

Post »

Cześć. Jest kilka sposobów. Są to sposoby ekologiczne i ale i też te nie ekologiczne. Na rynku jest sporo spray'ów czy proszek na osy. Skuteczna też jest benzyna ale można zniszczyć trawnik. Twoj trawnik jest taki mało estetyczny więc decyzja należy do Ciebie. Najlepszy termin walki z osami to jesień. Najlepiej z rana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”