Aktinidia,Kiwi choroby,szkodniki,gubi liście,zawiązki i inne problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi choruje

Post »

Czy wystarczy wynieść je na dwór? Czy raczej przesadzić do nowej doniczki czy ziemi na dworze. Mam je z nasiona kupionego w sklepie.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kiwi choruje

Post »

Nie wiem, czy jeszcze się da uratować. Wynieś na dwór, do cienia, niech sobie stoi, podlewaj jak ziemia przeschnie.
Pozostaje tylko trzymać kciuki.
Zielonym do góry!!!
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi choruje

Post »

Czy to znaczy czy jak jeden listek choruje to padnie także reszta?S cxy mogą padać n niego na dworze od razu promienie słoneczne?
kate1661
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2012, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

Dlaczego moje kiwi zrzuca zawiązki? Rośnie 3 rok i co roku tak się dzieje. Kwitnie ale nie miało jeszcze owoców. Dlaczego tak jest? W centrum ogrodniczym pisali że jest to odmiana samopylna. Czy mogę popełniać jakiś błąd w uprawie?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

Możliwe że jednak jest to odmiana która potrzebuje drugiej rośliny do zapylenia lub jest nie nawożona.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

Musisz lepiej sie przyjrzeć kwiatom:
2. Czy są męskie (tylko pręciki) i żeńskie ( słupek). Muszą być obydwa rodzaje na jednej roslinie. Jeśli jest tylko żeńska, to problem rozwiązany z opadaniem zawiązków :D
Moja Aktinidia po ok. 4 latach zaczęła kwitnąć i miała tylko żeńskie kwiaty, które po przekwitnięciu opadały. Postanowiłem dokupić męską sądząc, że potrzeba jej chłopa :heja . Jednak w 5 roku znowu zakwitła i miała owoce! ( może niedużo bo małą miseczkę, ale miała) ;:oj Owoce były pycha. ;:215 Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zakupiony przeze mnie ''facet'' w ogóle nie kwitł. Pytanie: Skąd w takim razie wzięły sie owoce? :roll: Podkreślam, że sąsiedzi nie mają aktinidii. Wywnioskowałem, że chyba moja aktinidia musiała dojrzec i w końcu wydała męskie kwiaty. Może wystarczyło kilka, żeby zapyliły żeńskie i tym samym miałem troszkę owoców.
No cóż z mojego doświadczenia wynika, że trzeba poczekać . Cierpliwość popłaca :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kiwi

Post »

Moje kiwi w czasie gdy miało owoce zaczęło gubić liście. Obok rośnie drugie nie owocowało, ale liście miało ładne. Czy ktoś wie jakie są objawy niedoboru azotu ? Każdej jesieni dostają dawkę obornika bydlęcego i poza tym nie daję już nawozu. Może mają za mało azotu, a może za dużo słońca bo rośnie jedno i drugie na południowej stronie.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiwi

Post »

Poparzenie słoneczne objawia się wyblakłym liściem ale i brązowymi obwódkami wokół liści.

A brak azotu liść blado-zielony przechodzący w zółty potem.Zahamowany wzrost.

Pnącza mają to do siebie,że bardzo szybko rosną,a zatem dużo potrzeba azotu.
Nie mniej jednak kończymy nawożenie około 15 sierpnia i przygotowujemy do spoczynku ,żeby to zielone wypędzone mogło zdrewnieć.Idzie potas ,fosfor itp.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiwi

Post »

Dziękuję za odpowiedź Nie pamiętam czy miały obwódki. Wiem że liście wyblakłe i opadały jak uschnięte a ten obok nic zieloniutki
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

Szymanowski mi właśnie zakwitł,dam znać jak owoce się zawiążą i dojrzeją ;:138
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

A czy owocował ci już w e wcześniejszych latach?Czy mógłbyś opisać jak wyglądają te kwiaty?Bo u mnie na zakupionej odmianie Szymanowski zaczynają się rozkwitać kwiaty ,niestety w/g mnie w środku mają same pręciki zakończone żółtym pyłkiem ,co sugerowałoby jakąś męską odmianę!W ubiegłym roku też było sporo kwiatków i ani jednego owocu ,ale krzew pierwszy raz miał wtedy kwiaty ,więc myślałąm ,ze za młody na owoce.Czy na twoim prawdziwym Szymanowskim wszystkie kwiaty mają środki takie same ,czy jedne są męskie ,a inne żeńskie?,bo nie wiem czy go trzymać /mam tylko jedno miejsce/,czy na jego miejscu nie posadzić jagodę goji lub cytryńca...
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

Nie owocował jeszcze,pierwszy raz kwitnie,niektóre mają tylko pręciki żółte a inne mają jeszcze po kilka wystających grubszych,bledszych,myślę że są to słupki.
Będzie mi kwitnął również issai,który też jest samopłodny.
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktinidia (Kiwi) Dr Szymanowski(samopylne) zrzuca zawiązki

Post »

owoców nawet nie zawiązał :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”