Śliwa choroby i szkodniki część 2

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Też przepatrzyłam atlas chorób i szkodników i niczego nie dopasowałam. A synowi poleciłam szybko oprysk mospilanem. Tam, u nich to dopiero jest cała gama szokników ;:oj . Na szczęście mieli ten preparat, który im przywiozłam z Polski, bo nic innego nie mają.
Pozdrawiam! Gienia.
jagusia111

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Gieniu to wygląda na jakąś zwójkę. Trudno powiedzieć co tam występuje. Klimat pewnie troszkę cieplejszy to i szkodników więcej. Chociaż powoli to się roznosi. Już suzuki u nas się pięknie rozgościła i robi rewolucję w owocach miękkich.
nikotynek
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 maja 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Jaguś :D kurna chyba masz racje, gradobicia nie było ale masakrycznie przez 15 min lało ,to mogło być to ;:333
Ps. a zapomniałem ....na kilkunastu listkach tak jak Michal1981 mam to samo.
jagusia111

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

No to pewnie w tym masakrycznym deszczu przeleciał niezauważalny gradzik i zrobił robotę.
nikotynek
50p
50p
Posty: 62
Od: 6 maja 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Pytanie ... czy na takie ranki czymś prysnąć ?
jagusia111

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

W tej chwili to już chyba niczym. One się już zabliźniły. Ewentualnie topsin jest stosowany w leczeniu uszkodzeń pogradowych, ale nie mam doświadczenia w stosowaniu go na śliwie. Właściwości gojące ma również kaptan.
Michal86
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 maja 2018, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Co to jest za choroba? To brązowienie liści i takie pomarszczenia występują tylko w jednym miejscu pozostała część drzewa jest zdrowa.

Obrazek

Obrazek
Michal86
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 maja 2018, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Michal86 pisze:Co to jest za choroba? To brązowienie liści i takie pomarszczenia występują tylko w jednym miejscu pozostała część drzewa jest zdrowa.
Poszperałem i czy to nie wygląda na pordzewiacza, ale czemu tylko w jednym miejscu?
jagusia111

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Michal86 mnie to wygląda na zajechane jakimś herbicydem lub innym opryskiem np. amistarem. Mogłyby to być objawy niedoborów, ale nie występowałyby na jednej gałęzi. Pordzewiacz to na 100% nie.
Michal86
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 maja 2018, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

jagusia111 pisze:Michal86 mnie to wygląda na zajechane jakimś herbicydem lub innym opryskiem np. amistarem. Mogłyby to być objawy niedoborów, ale nie występowałyby na jednej gałęzi. Pordzewiacz to na 100% nie.
Powiem tak, ta gałąź znajduje się jakieś 4 metry od ziemi i wycinając piłką do drewna kawał usychającego konaru jakieś kilka lat temu nie zrobiłem tego z tzw. precyzją, na drugim zdjęciu to widać (pilarka na takiej wysokości odpada) i zaczęło wyrastać z tego miejsca masę wilków, usuwanych przeze mnie z różnym skutkiem, więc wziąłem funaben i z trudem porządnie nasmarowałem tej maści żeby ograniczyć wyrastanie wilków i się udało. Tylko już z brzegu wyszedł pęd z którego powstała ta gałąź. Żadnych innych środków nigdy nie stosowałem. Czy od funabenu coś takiego mogłoby się zrobić :? ?

Dla mnie to wygląda na jakiś kołtun :lol:
Może jakoś uda mi się trochę przerzedzić tą gałąź.
jagusia111

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Nie, od funabenu nie. Wywal najlepiej tę gałąź i wyprowadź nową. Może się tam jakaś choroba wirusowa zaczyna. Może ktoś jeszcze coś podpowie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Jagusia, pewnie masz rację, lepiej wywalić, zasmarować ranę bo ten wiecheć wygląda jakby zawirusowany był. Jak kilka lat temu wycinałam z dużym zapasem zainfekowane zarazą ogniową gałązki na jabłoni to pędzlem smarowałam nierozcieńczonym miedzianem extra ! Qurczę ! Aż przypaliło te rany, ale od tamtej pory spokój. Myślałam, że już po jabłonkach, wtedy mnie podtrzymałaś na duchu i się udało. :D
Pozdrawiam! Gienia.
Michal86
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 maja 2018, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Śliwa choroby i szkodniki część 2

Post »

Dzięki za rady, już wycięte z zapasem :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”