Wełnowiec

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Wełnowiec

Post »

Przeglądam - czytam wątki o szkodnikach roślin i w lekturze wątków na ten temat, nie mogę się doszukać wpisu, skąd mogą pojawić się na roślinach doniczkowych, wełnowce. Wełnowce mogą być "nabyte" z zakupioną nową rośliną, to znalazłem. Jeżeli nie nabywało się nowych roślin w jakiś inny sposób mogą zagnieździć się na roślinach, na których wcześniej ich nie było ? Istnieje jakaś metoda profilaktyki - zabezpieczenia na przyszłość roślin, przed tymi szkodnikami jeżeli tak, to jakie ? Pytam, ponieważ nie znam, nie miałem nigdy do czynienia z tymi szkodnikami, a nie chciałbym być zaskoczony tak, jak w przypadku przędziorków o których kilka lat w wstecz, również nic nie wiedziałem i miałem z wyeliminowaniem tych pajęczaków problem.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Prokton
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lip 2017, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wełnowiec

Post »

Wełnowiec,
oprysk np. Mospilan, i 58 + adiuwant
Tomekkp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 maja 2020, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wełnowiec

Post »

Macie jakieś doświadczenia z walką z wyjątkowo upierdliwym wełnowcem? Mam go na kawie arabskiej i niestety po różnych zabiegach nie poddaje się skubany.

Pół roku temu potraktowałem go Polysec 005SL i nie zrobiło to na nim wrażenia. Od tego czasu usuwałem go z liści mechanicznie, ale to tylko zatrzymywało jego rozprzestrzenianie się a nie eliminowało problemu. Tydzień temu kawę potraktowałem środkiem Kohinor 200SL i jakoś nie widać, by miało to odnieść jakiś efekt. Pojawiły mi się nowe owady na kolejnych liściach. Czeka mnie jeszcze drugie pryskanie, ale straciłem nadzieję, że pomoże.

Staram się roślinę ratować, bo to piękne, duże drzewko kawy. Ale niestety po kilku akcjach oprysków nic nie robi na nim wrażenia.
Anna70
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2023, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Biala "wata" na roślinach - re: "Choroby i szkodniki"

Post »

Na kilku roślinach zauważyłam białe coś, jakby z klejącej waty. Bedę wdzięczna za pomoc w identyfikacji i poradzie, jak to zwalczyć.


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”