Mączlik szklarniowy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Niestety nie znalazłem śor. na mączlika jedyne co się dowiedziałem żeby spróbować mospilanem w stężeniu 2x max. stężenie no to próbuję . Jeśli nie podziała to odkurzacz pozostanie ;:219
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Ciekawa jestem tego odkurzacza? ja właśnie czytam o żółtych tablicach lepowych. Nie wiem czy w mych stronach ( Polska gminna) je kupie.
Roma
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Jeśli ma ktoś sposób na mączlika szklarniowego to proszę się odezwać ;:180 , niestety po zastosowaniu mospilanu 1g. na litr mączlik opadł ale wrócił po 2 dniach ;:145 szykuję actara 25 wg ale kapustkę wywalam i inne kapustne , robię nową rozsadę ale najpierw muszę wiedzieć czym zwalczyć mączlika szklarniowego (nie w szklarni) a jak wasze postępy ? ?
jagusia111

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

U mnie jak był tak jest. Kapustkę kury będą jadły bo im jak sądzę mączlik przeszkadzał nie będzie. 1 g na litr to rzeczywiście piorunująca dawka.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Actara 25 WG, stosowany jest w sadownictwie, środek niebezpieczny dla pszczół.
W tym sezonie praktycznie nie mam problemu z mączlikiem pod osłonami, być może, że przeżyły owady pożyteczne, które w poprzednich sezonach stosowałem. Może HT zadziałała, gdyż także zastosowałem jako profilaktykę.
Na polu proponuję zastosować karate zenon 050 CS, najlepiej atomizerem, powinien zadziałać, szczególnie na tantnisia krzyżowiaczka, bo on jest głównym zagrożeniem w tym sezonie, a przy okazji i mączlik zostanie ograniczony.
Nie działanie środków jest nadmierne ich stosowanie przy byle okazji i przez to one się uodparniają.
Mączlika raczej się nie zwalczy, bo on jest wszędzie, tak jak obecnie komary, przyleci następny.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Nigdy nie miałem mączlika , nie wiedziałem że taki owad istnieje , a kapustne pryskałem raz na gąsienice rzadko dwa razy i to cała ochrona aż trafił się mączlik w tym roku .
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Ja pryskałam mospilanem, jest mniej ale jest . Pytałam o środki, które tu podawaliście, ale nie ma ich w sprzedaży. WS jednym sklepie polecono mi środek dla profesjonalistów, który powinno stosować się pod osłonami ze względu na długą karencję dla pszczół. Doszliśmy do wniosku, że kapustne nie są w centrum zainteresowania pszczół więc kupiłam środek. Jest to kohinor. Mąż mówi, ze mi nie opryska tym środkiem jak dokładnie nie wypielę chwastów, by żadnego kwiatka, na którego pszczoła mogłaby usiąść przez dwa tygodnie nie było w zasięgu oprysku. Pani w sklepie powiedziała mi jeszcze, że np karate się nie nadaje bo jest przeznaczone do niższych temperatur, lepiej więc pryskać drugi raz mospilanem. Mączliki natomiast mają dużą zdolność do odparniania się na oprysku więc lepiej stosować oprysk naprzemiennie. I masz babo placek. Na razie jest pogoda więc po południu męża pewnie skłonie by opryskał tym kohinorem.
A jak u Was ? Wygraliście ?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Kohinor to Confidor(imidachlopryd). U mnie nieznacznie osłabił populację, ale nie usunął mączlików.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

No nie wiedziałam, właśnie szukałam Confidora i nie było. Myślę, że po mospilanie może zadziałać - bo trzeba zmieniać środki.
malarka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 sie 2014, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Jak w temacie - trzeci rok walczę z mączlikiem. Najpierw był tylko w folii na pomidorach, w zeszłym roku na jarmużu i chwastach ogrodowych. W tym roku na pomidorach w folii i w różnych częściach ogrodu. Walczyłam sposobami naturalnymi (gnojówki, wywary itp) jak i chemią - w tym roku poszedł już kohinor i apacz - a mączlik nadal radośnie sobie lata...

Czy ktoś ma pomysł jak się tego cholerstwa pozbyć? Może są jakieś owady, które to zżerają? z tego co słyszałam to w tym roku jest wysyp tego badziewia na kapustnych...

Pozdrawiam
Marta
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

U mnie Actara 25 WG pogoniła 100% mączlika , czytałem że odkurzaczem powysysać można .
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

A u mnie nie! Actara smakuje mu tak samo jak Confidor. Czyli nastapil niewielki spadek populacji.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Mączlik szklarniowy

Post »

Jakie stężenie ? ACTARY
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”