Czereśnia szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Gstp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 maja 2015, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

No tak. Dzięki bardzo za odpowiedź;) Będę obserwował i reagował w miarę możliwości.
Pozdrawiam
MichaU
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czereśnia - Szkodniki (Licinek tarniniaczek)

Post »

Na działce domu, w którym mieszkam stoją obok siebie dwie czereśnie. Drzewa leciwe, mają około 6m wysokości.

Niestety tej wiosny coś je zaczęło wcinać i to dosłownie. Pierwsze symptomy były w ubiegłym roku gdy owoców prawie nie było, ale liście jeszcze były duże i "soczyste". W tym roku ledwo drzewka się zazieleniły i już niektóre gałęzie zaczęły obumierać. Dzisiaj dostrzegłem to co widać na zdjęciu.
Czy ktoś wie jak im pomóc? Moja wiedza w zakresie ogrodnictwa jest niemal zerowa. Właściciel domu, który wynajmuję też nie wie co z tym zrobić, a mi trochę szkoda tych drzew.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

MichaU
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

pelikano11 pisze:Chyba to samo co tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4703938
Wygląda to bardzo podobnie. Jest na to jakiś środek? Czymś to opryskać? Jak będzie trzeba to załatwię zwyżkę i opryskam całe drzewa.
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

Licinek tarniniaczek (motyl z rodziny namiotnikowatych) a właściwie to jego larwa. Opryskaj: Mospilan 20 SP.Pozdrawiam klakier.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

Jedyne co znalazłem w wyszukiwarce na namiotnika to Sherpa 100 EC http://www.agrofy.pl/wyszukiwarka ale może też Mospilan, trzeba dokładnie przeczytać etykietę
MichaU
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

pelikano11 pisze:Jedyne co znalazłem w wyszukiwarce na namiotnika to Sherpa 100 EC http://www.agrofy.pl/wyszukiwarka ale może też Mospilan, trzeba dokładnie przeczytać etykietę
Na pewno dodatkowo poradzę się jutro w sklepie ogrodniczym. Będę miał zdjęcia ze sobą. Nazwy środków już odpisałem.
Oby to było to, bo drzewka fajne. Na owocach mi nie zależy, ale na cieniu i miejscu na hamak bardzo :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

cokolwiek kupisz przeczytaj dokładnie etykietę i bądź bardzo ostrożny, bo będziesz robić oprysk drzew na dużej wysokości - żebyś siebie, ludzi i zwierzaków nie potruł, to baaaardzo silna/toksyczna/ chemia.
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

Zastosowanie środka Mospilan 20 SP ujęte w zezwoleniu i etykiecie rejestracyjnej z 8 sierpnia 2014 r., nr R-285/2014d
Czereśnia- nasionnica trześniówka, mszyce, zwójka bukóweczka, zwójka siatkóweczka, zwójka różóweczka, i inne zwójki oraz młode gąsienice zjadające liście, śluzownica ciemna, licinek tarninaczek, kwieciak pestkowiec.Poza tym, tego szkodnika można zwalczać:Karate Zeon 050 CS,Kung-Fu 050 CS,LambdaCe Z 050 CS,Pilar-Lambda-Cyhalotryna 050 CS oraz poleconym przez @pelikano11- Sherpa 100 EC.Pozdrawiam klakier.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

Poczytałem, dość pobieżnie o tym gadzie Licinek tarninaczek - nie bardzo mi on pasuje do zdjęcia..Piszę o tym tylko dlatego, żeby zastosować skuteczną chemię.
MichaU
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia x2 - coś mi ją zjada

Post »

Kupiłem Mospilan 20 SP. Opryskałem chore gałęzie - poczekam na efekty.
Centry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 cze 2019, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szkodnik na czereśniach

Post »

Dzień dobry.
Potrzebuję porady. Otóż na czereśnie i jabłonie wszedł szkodnik. Co to jest i jak się tego pozbyć?
Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia szkodniki

Post »

To mszyce, opryskaj drzewa preparatem: Mospilan 20 SP

Pozdrawiam klakier.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”