Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10  
Autor Wiadomość
Telimenka
 Tytuł: Re: Czy zna ktoś sposób na przepędzenie szpaków.
PostNapisane: 10 lut 2016, o 15:15 
500p
500p

---
Tomek_MM napisał(a):
... można pod drzewem skakać, klaskać, krzyczeć, machać rękami i irytować się, że grupka szpaków dosłownie kilka metrów nad głową siedzi i ogląda te zabiegi jak film w telewizji. Nie wspomnę o minach sąsiadów, którzy zaglądają przez płot i nie są świadomi, co jest moim celem:)

Opis pasuje do mnie jak ulał :) . Dodam jeszcze czuwanie od 4tej rano i nasłuchiwanie przy otwartym oknie ,czy już nadlatują. Mam tylko dwie czereśnie, jak były mniejsze zakładaliśmy siatki, ale teraz drzewa bardzo się rozrosły.
iliaen napisał(a):
U nas na plantacji jest zamontowany odstraszacz dźwiękowy . to jest bardzo głośny skrzek jak w dżungli (odgłosy to nie śpiew ptaków a właśnie takie skrzeczenie i inne dzikie dźwięki zwierząt w zagrożeniu).

iliaen Na te moje 2 drzewka chyba za droga inwestycja ,ale podsunęłaś mi pomysł. Skoro szpaki odstraszają takie dźwięki jak opisujesz to zamiast klaskać i skakać pod drzewem , będę skrzeczeć. Sama jak to napisałam,to śmieję się z tego skrzeczenia ,ale może się okazać łatwym i skutecznym sposobem :roll:

whitedame
PostNapisane: 10 lut 2016, o 16:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
A nie mieliście przypadku, żeby szpak na Was skrzeczał? Ja jak w zeszłym roku próbowałam pilnować Rivana ( drzewko 5 letnie i chcieliśmy choć raz spróbować ) to taki jeden osobnik nastroszony skrzeczał i doskakiwał w moim kierunku.
Sąsiednią działkę właśnie karczują, między innymi wszystkie 50 letnie orzechy włoskie z kilkoma dziuplami, wszystko oznaczone do wycinki, jest szansa, że spróbuję wreszcie czereśni z własnego sadu :heja

Zobacz profil Wyślij e-mail      

iliaen
PostNapisane: 10 lut 2016, o 16:21 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
@whitedame być może miał tam gniazdo skoro skrzeczał na Ciebie?

My z ogrodu nie odstraszamy bo ,,w sezonie" za dużo mamy pracy przy plantacji i szpaki mocno się oswoiły, można sobie rwać a one nie uciekają albo odlatują 2 metry dalej na altanę. U nas upodobały sobie świdośliwę.

whitedame
PostNapisane: 10 lut 2016, o 16:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dokładnie to kilka dziupli za płotem u sąsiada, i 2 mioty w roku. Mam nadzieję, że szpaki nie przyzwyczają się do miejsca i po wycince drzew się wyniosą.

Tomek_MM
PostNapisane: 11 lut 2016, o 21:51 
500p
500p

---
A co ciekawe u mnie w miejscowości są w polach stare działki nieogrodzone i których nikt nie pilnuje i nikt nie zrywa z nich czereśni, czasem po kilkanaście starych i dużych drzew i tam te czereśnie spadają przejrzałe a szpaki ich nie ruszą, wogóle tam nie latają. Podobnie ma się rzecz w kilku miejscach gdzie to zaobserwowałem, nikt nie pilnuje, nikt nie zrywa i szpaki też nie ruszą. Chyba że im odmiana nie smakuje?

Ginka
PostNapisane: 13 lut 2016, o 19:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Jeśli to późne odmiany to mają sporo robali po koszeniu letniej trawy i rzucają się na niskotrawiaste łąki, możliwe również że wolą miękkie odmiany (tak u mnie jest), powiem wam coś o tych odstraszaczach na ptaki o dźwięku ptaka drapieżnego, jeśli nie chcecie mieć w&#@nych sąsiadów to odradzam (chyba że to Ci sąsiedzi mają powieszone budki, to będzie pretekst do kompromisu, brak budek/dziupli = brak straszaka), nie mam pojęcia na co sąsiedzi powiesili to badziewie w zeszłym roku (może na ich lichej nieowocującej wiśni) ale irytujące to okropnie, non stop przy lekkim wietrze się darło nawet pół godziny, że można było czegoś dostać...

kluska
 Tytuł: Re: Metody odstraszania szpaków.
PostNapisane: 14 lut 2016, o 09:34 
500p
500p
Zgadzam się z przedmówczynią. Sama zakupiłam. a) szpaki mają to w nosie; b) ja byłam nerwowa jak rzadko :)
Raczej odstraszało mnie od wychodzenia na ogród ;:306

Ginka
PostNapisane: 14 lut 2016, o 19:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Ale pomaga do wychodzenia z siebie :lol: , jakbym miała możliwość (brak ingerencji właściciela budki w jej konserwację i nie byłaby zawieszona na jego posesji tylko np w jakimś dzikim sadku) weszłabym na drabinę i przybiła gruby kawałek drewna z dziurą na małego ptaka :roll: .

gk21
PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:23 
ZBANOWANY

1 szt.
najlepiej założyć na drzewo siatkę ochronną i szpaki nie będą miały dostępu do czereśni.

Ginka
PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
gk21 ta metoda jest ograniczonym rozwiązaniem, nikt nie będzie wchodzić na kilkumetrowe drzewo aby zarzucić siatki (które zapewne są drogie i nie na tyle duże aby zabezpieczyć całe drzewo jednym kawałkiem), siatkami mogą posiłkować się jedynie osoby posiadające karłowe lub półkarłowe drzewka (ewentualnie osoby posiadające alpinistyczną sprawność :lol: ).

KaRo
PostNapisane: 13 cze 2016, o 17:00 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Tomek_Os napisał(a):
ilona58 napisał(a):
Ja zastosowałam radykalną metodę-ścięłam czereśnię.Co roku był wyścig ,żeby chociaż spróbować czereśni.Ilona

;:oj ;:oj ;:306
Zwycięstwo!
P.S. nie mogłem się powstrzymać :wink:

Jestem bardzo bliska zastosowania tej metody jaką zastosowała ilona58 .
Mam jedną czereśnię,właśnie owoce dojrzewają, ba próbują dojrzeć,ale jak sądzę nic z tego nie będzie.
Mnóstwo owoców jest już strąconych.
Często razem z przyrostami.
Na drzewie pozostało niewiele.
W poprzednich latach udało się zjeść trochę owoców i dokonać jakiegoś niewielkiego zbioru w miarę dojrzewania
przez kilka dni jakąś miskę-dwie ale był to wyścig.
W tym roku jeszcze nic nie nadaje się do zerwania a mam mnóstwo spadów!
U mnie grasuje para "zakochanych " gołębi,która utworzyła sobie gniazdo na rosnącym nieopodal,na ulicy starym jesionie i wpada na wyżerkę po kilka razy dziennie na moją czereśnię. Wpadają też szpaki ale te nie mają szans...podobnie jak ja.
Jestem bliska decyzji, by po zakończeniu tej 'zabawy" wyciąć drzewo...
Szkoda mi bardzo ale nie ma skutecznego sposobu by utrzymać owoce na drzewie do momentu ich dojrzenia.
Mam dość walki z ptakami ;:14

❤ KaRolinki

Ginka
PostNapisane: 13 cze 2016, o 18:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Z roku na rok coraz więcej szpaków, także będzie coraz gorzej, typowa "walka z wiatrakami", stary Rivan już jest ścinany, także przyszłym roku powędruje na jego miejsce brzoskwinia, ewentualnie obok przybędzie nowy Rivan ale karłowy (tak coby można było właśnie zarzucić siatkę ochronną, bez konieczności wynajmu dźwigu), akurat ta odmiana jest najsmaczniejsza (twarde owoce to już nie to samo, co soczysta bordowa czereśnia na Dzień dziecka :lol: ).

majka1987
 Tytuł: Re: Wiśnia objedzona przez szpaki
PostNapisane: 25 sty 2018, o 10:25 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat siatek na wiśnie. Mam ok 40 drzewek, szpaki notorycznie wyjadają wiśnie. Próbowałam odstraszaczy dźwiękowych- nie działają, petard hukowych działają na 10 min. Myślę na zakupem siatki. Którą wybrać plecioną czy z tworzywa sztucznego? Poza sezonem ceny są znacznie niższe stąd moje pytanie.

szukacz
 Tytuł: Re: Wiśnia objedzona przez szpaki
PostNapisane: 25 sty 2018, o 11:30 
200p
200p

---
Co do zakładania siatek mogę powiedzieć że wystarczy tylko szpareczka albo mała dziurka aby ptak się wcisnął pod nią. Wówczas rodzaj siatki nie ma znaczenia. Podobno najlepszym straszakiem jest jeden złapany w klatkę szpak. Złapać takiego, nagrać i puszczać czasem nagranie :?:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 129 ]  Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości