Szpaki jak chronić owoce przed nimi,jak się ich pozbyć ?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Metody odstraszania szpaków.

Post »

Ale pomaga do wychodzenia z siebie :lol: , jakbym miała możliwość (brak ingerencji właściciela budki w jej konserwację i nie byłaby zawieszona na jego posesji tylko np w jakimś dzikim sadku) weszłabym na drabinę i przybiła gruby kawałek drewna z dziurą na małego ptaka :roll: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
gk21
ZBANOWANY
Posty: 4
Od: 18 lut 2016, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody odstraszania szpaków.

Post »

najlepiej założyć na drzewo siatkę ochronną i szpaki nie będą miały dostępu do czereśni.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Metody odstraszania szpaków.

Post »

gk21 ta metoda jest ograniczonym rozwiązaniem, nikt nie będzie wchodzić na kilkumetrowe drzewo aby zarzucić siatki (które zapewne są drogie i nie na tyle duże aby zabezpieczyć całe drzewo jednym kawałkiem), siatkami mogą posiłkować się jedynie osoby posiadające karłowe lub półkarłowe drzewka (ewentualnie osoby posiadające alpinistyczną sprawność :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Czy zna ktoś sposób na przepędzenie szpaków.

Post »

Tomek_Os pisze:
ilona58 pisze:Ja zastosowałam radykalną metodę-ścięłam czereśnię.Co roku był wyścig ,żeby chociaż spróbować czereśni.Ilona
;:oj ;:oj ;:306
Zwycięstwo!
P.S. nie mogłem się powstrzymać :wink:

Jestem bardzo bliska zastosowania tej metody jaką zastosowała ilona58 .
Mam jedną czereśnię,właśnie owoce dojrzewają, ba próbują dojrzeć,ale jak sądzę nic z tego nie będzie.
Mnóstwo owoców jest już strąconych.
Często razem z przyrostami.
Na drzewie pozostało niewiele.
W poprzednich latach udało się zjeść trochę owoców i dokonać jakiegoś niewielkiego zbioru w miarę dojrzewania
przez kilka dni jakąś miskę-dwie ale był to wyścig.
W tym roku jeszcze nic nie nadaje się do zerwania a mam mnóstwo spadów!
U mnie grasuje para "zakochanych " gołębi,która utworzyła sobie gniazdo na rosnącym nieopodal,na ulicy starym jesionie i wpada na wyżerkę po kilka razy dziennie na moją czereśnię. Wpadają też szpaki ale te nie mają szans...podobnie jak ja.
Jestem bliska decyzji, by po zakończeniu tej 'zabawy" wyciąć drzewo...
Szkoda mi bardzo ale nie ma skutecznego sposobu by utrzymać owoce na drzewie do momentu ich dojrzenia.
Mam dość walki z ptakami ;:14
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Metody odstraszania szpaków.

Post »

Z roku na rok coraz więcej szpaków, także będzie coraz gorzej, typowa "walka z wiatrakami", stary Rivan już jest ścinany, także przyszłym roku powędruje na jego miejsce brzoskwinia, ewentualnie obok przybędzie nowy Rivan ale karłowy (tak coby można było właśnie zarzucić siatkę ochronną, bez konieczności wynajmu dźwigu), akurat ta odmiana jest najsmaczniejsza (twarde owoce to już nie to samo, co soczysta bordowa czereśnia na Dzień dziecka :lol: ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
majka1987
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sty 2018, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiśnia objedzona przez szpaki

Post »

czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat siatek na wiśnie. Mam ok 40 drzewek, szpaki notorycznie wyjadają wiśnie. Próbowałam odstraszaczy dźwiękowych- nie działają, petard hukowych działają na 10 min. Myślę na zakupem siatki. Którą wybrać plecioną czy z tworzywa sztucznego? Poza sezonem ceny są znacznie niższe stąd moje pytanie.
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiśnia objedzona przez szpaki

Post »

Co do zakładania siatek mogę powiedzieć że wystarczy tylko szpareczka albo mała dziurka aby ptak się wcisnął pod nią. Wówczas rodzaj siatki nie ma znaczenia. Podobno najlepszym straszakiem jest jeden złapany w klatkę szpak. Złapać takiego, nagrać i puszczać czasem nagranie :?:
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Wiśnia objedzona przez szpaki

Post »

Na szpaki tylko koty , one mają radochę z tego niesamowitą , patrzę jak moje dwa kotki rozprawiają się z nimi ;:138
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Wiśnia objedzona przez szpaki

Post »

No nie wiem u mnie całe stada kotów biegają, nawet łownych a wiśnie i czereśnie objedzone. Czereśni ani razu mi się nie udało spróbować. Wiśnie mniej im smakują, ale w zeszłym roku ze względu na ten przymrozek co kwiaty zważył to i wiśniami nie pogardziły.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiśnia objedzona przez szpaki

Post »

Nagrane głosy ptaków drapieżnych, budka dla szpaków i własna parka, działka hukowe. Nielegalnie by było do nich strzelać z wiatrówki, aczkolwiek słyszałem że metoda skuteczna bo ptaki zaczynają omijać sad. Tylko w sezonie dojrzewania pobudka przed świtem i pilnowanie.
Koty się nie sprawdzają.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Czym wyplenić szpaki .

Post »

Nie pomaga nic a na półgłówka nie chcemy wyjść , sadzić dbać o drzewka i dać szpakom wszystko zeżrać czy wyciąć owocówki i sosny posadzić lub fizyczna eliminacja tzw wypowiedzenie wojny ? ja optuję za drugą wersją .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Szpaki jak chronić owoce przed nimi,jak się ich pozbyć ?

Post »

Też mam 2 czereśnie, a szpaki, kosy i gołębie w wyścigu do owoców są lepsze ode mnie. Przemyślałam sprawę i postanowiłam zostawić czereśnie ptakom. One tez czekają na te owoce cały rok, a mnie nic nie przybędzie jak wytnę drzewa, tylko pozbawię ptaszki jedzenia. Karmimy koty, psy, rybki, ptaszki, wydajemy mnóstwo pieniędzy na karmę, a tak nam ciężko pogodzić się z tym że nam dzikie ptaki zjadły czereśnie, wszak drzewko w momencie zakupu kosztowało nas paręnaście złotych, później sobie rosło a teraz służy ptakom. Przecież mamy w swoich ogrodach drzewka ozdobne, które cieszą oko widokiem kwiatów krótko, owoców nie dają, a mimo to nie wycinamy ich. Niech i czereśnie cieszą nas w okresie kwitnienia, a później cieszą nas jak się uda jakiś owoc zjeść. Bez nerwów na ptaki, one nie robią tego nam na złość, muszą jeść żeby żyć a owoce są w tym momencie szansą na życie.
ania1590
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1014
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szpaki jak chronić owoce przed nimi,jak się ich pozbyć ?

Post »

Jeśli czereśnie rosną daleko od sąsiadów mających sady czy krzewy jagodowe to możesz czereśnie szpakom nawet pozrywać i wydrylować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”