Szpaki jak chronić owoce przed nimi,jak się ich pozbyć ?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Czy na budkę jest za późno. Hmm, moja wisi od połowy kwietnia, ale dopiero na początku tego tygodnia w końcu została zamieszkana. Myślę, że opłaca wywiesić się jeszcze taką budkę gdyż nigdy nie wiadomo czy czasem nie znajdzie lokatora. Jeśli nie teraz to może jesienią któryś ptak zdecyduje się w niej zagnieździć.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

ja co prawda mam mlodziutnie drzewka, ale tez tak zrobię
halfoat
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 maja 2007, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

Muszę powiedzieć, że szpaki to jeszcze nic. Najgorsze są kwiczoły. Jak to ptaszysko posmakuje, to nie odpuści. W zeszłym roku zżerały mi też truskawki i borówki. Normalnie jakaś szarańcza.
W ogóle coraz więcej amatorów owoców. U sąsiada czereśnie regularnie obrabiają gawrony, wrzeszcząc przy tym od piątej rano. 2 lata temu robiły mi nawet naloty na śliwki.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Nie zgadniecie jaki jest mój sposób na szpaki, a właściwie mojego dziadka. Po prostu kot zajmuje się tą robotą, wchodzi na drzewo i pilnuje. Upolował już nawet kilka szpaków 8).
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

Ja co prawda sadów nie posiadam jednie mój wujo ale on ma jakieś inne urządzenia do odstraszania niż to pokazane w linku. Za to mój sąsiad któr mieszka zaraz obok ma swój sposób na szpaki który mnie doprowadza do rozpaczy :? otóż na cały regulator puszcza im radio.... gdyby to była jeszcze jakaś normalna stacja to bym przebolała ale on puszcza Radio Maryja ;:223 Uwierzcie mi że można oszaleć :roll:
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Jak w tym roku będziemy bronić się przed szpakami

Post »

zgadzam się z tym co mówi halfoat; kwiczoły załatwiły mi grządkę z fasolą,ciągle dorzucam po parę nasion,goniłem je też z truskawek. I wcale nie są bojaźliwe, odfrunie parę metrów i się gapi.Może rzeczywiście zainstalować makietę kota. Pozdrawiam Ryszard.
milax1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 22 kwie 2009, o 13:26
Lokalizacja: spod Warszawy ale sercem zawsze z Wrocławia

Szpaki paskudy

Post »

I nie o drzewka mi tu chodzi, o nie! Mieszkam sobie w domku, od pięciu lat. Dach kopertowy, blachodachówka (wysoki profil), pod nią tylko folia paroprzepuszczalna. Szpaki pokochały mój dach, co roku od zachodu i południa mam pod gąsiorami nową rodzinkę. Na początku bardzo mi się to podobało ich sąsiedztwo, ale dotarło do mnie, że za parę lat będę mieć poważny problem, krótko mówiąc zacznie mi się lać na głowę. Gonię je więc jak wariatka z długim bambusem (w roli czujki świetnie sprawdza się mój pies) . Opukuję rynny płosząc je, kiedy mogę, spod gąsiorów, wychodzę późnym wieczorem, gdy ptaki już śpią, na mój niemieszkalny strych i obstukuję delikatnie miejsca, w których się ich spodziewam. Jeśli ptaki już tam się gnieżdżą, to wywołuję popłoch ale nie na długo, bo rano znów je widzę i słyszę.

Macie podobny problem? To może macie też skuteczne sposoby na odstraszenie ptaszysk. Może łatwiej zniechęcić je do zagnieżdżania się w danym miejscu niż do stołowania się na czereśniach? Skądinąd jestem pełna uznania dla ich inteligencji i determinacji.

Pozdrówka
Kamila
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Szpaki

Post »

Słyszałem kiedyś o takim urządzeniu który imituje odgłosy drapieżników, których sie szpaki i nietylko szpaki boją. Jednak z tego co mi wiadomo na takie coś trzeba mieć pozwolenie, szczególnie w przypadku gdy się mieszka blisko jakiegoś obszaru chronionego lub terytoriów lęgowych innych ptaków
milax1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 22 kwie 2009, o 13:26
Lokalizacja: spod Warszawy ale sercem zawsze z Wrocławia

Post »

Dzięki colezko!

Myślałam już o tym i szukałam tych nagrań, bo są to podobno odgłosy ptaków drapieżnych. Stosują to rzekomo na lotniskach. Ale niestety nigdzie udało mi się trafić nawet na ślad takich materiałów. Swoją drogą mieszkam w bliskim sąsiedztwie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego... i swoją drogą to człowiek na te dźwięki pewnie uwagi nie zwróci...

Pozdrówka
Kamila
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Szpaki

Post »

To są dość głośne dzwięki i jeśli się przebywa w pobliżu nadajnika to można poznać z którego miejsca dźwięk się wydobywa. Akurat w moich okolicach takie urządzenia zamontowane są na zakładach przetwórczych do odstraszania wron itp., a mieszkam blisko Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Widziałem sporo takich urządzeń na allegro, niestety nie znam sie na tych urządzeniach, tak więc nie potrafię doradzić które jest dobre

pozdrawiam
milax1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 22 kwie 2009, o 13:26
Lokalizacja: spod Warszawy ale sercem zawsze z Wrocławia

Post »

Colezko, jeszcze raz dzięki,

jeśli są na allegro, to nierozgarnięta jestem straszliwie, bo niemożliwe by nie wyskoczyło mi to w googlach. Cóż bywa... Mój mąż twierdzi, że jak komuś płacą za to, że jest bystry w pracy, to w domu musi dopuścić dio głosu tłamszonego cały dzień głuptaka. On ma dobrze, etatowiec... Ale ja pracuję w domu...

Jeśli ktoś może coś polecić, jeśli ktoś wie coś więcej o ww. urządzeniach to będę ;:10 wdzięczna.

Pozdrówka
Kamila
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Niestety, u mnie jest podobnie. Rok temu mieliśmy prawdziwy pogrom ze szpakami. Budujemy dom w pobliżu lasu, do tej pory jest jeszcze niezamieszkany. W ubiegłym roku został położony dach, zrobiona elewacja, ale spóźniliśmy się z podbitką. Tragednia, gniazdo na gnieździe, powłaziły pod folię, elewacja do mycia...
W tym roku udało im się zrobić tylko jedno gniazdo. Te małe paskudy potrafiły odgiąć pionowy kawałek plastikowej podbitki i zrobić tam gniazdo. Szybko odchowały potomstwo i gniazdo już jest puste, a ja muszę naprawić ten kawałek, bo za chwilę będę miała następne pokolenie...
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Podbitka

Post »

Tak więc skoro podbitka niejest przeszkodą trzeba użyć altylerii w postaci np. urządzenia odstraszającego imitującego drapieżniki
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”