Choroby i szkodniki dalii

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
andore
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 kwie 2020, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroba dalii

Post »

Dzień dobry. Potrzebuje pomocy. 2 dni temu zasadzilam dalie i pelargonie od znanego hurtownika, często podlewalam i wyglądają koszmarnie :( jakas choroba je dopadła jak mogę im pomóc? Czy da rade je uratować ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4555
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Choroba dalii

Post »

Nie za zimno na kwitnące dalie? W tym okresie to chyba sadzi się karpy do ziemi. Wilgoć i zimno to nie najlepsze połączenie dla orientalnych roślin. Ja bym wykopała zabrała do domu i podlewała z umiarem. Miałam dalie przez kilka lat (aż pewnego dnia zabrał je przymrozek wiosenny).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Choroby i szkodniki dalii

Post »

Co dolega moim daliom? Widzę, że niedługo bez oprysku nic nie urośnie.


Obrazek
adrian_a4n
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 lip 2020, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby i szkodniki dalii

Post »

Witajcie drodzy forumowicze i forumowiczki. Mam problem z moimi daliami. Zauważyłem, że mają poskręcane liście. Na 1 egzemplarzu, gdzie liście poskręcane są bardziej są pąki kwiatowe, ale nie bardzo chcą się otwierać. Na drugimi egzemplarzu gdzie liście są dużo mniej powyginane jest dużo pąków i się otwierają.
Obie sztuki stoją w dwóch różnych miejscach, ale mają bardzo podobne warunki, tzn stoją cały dzień w słońcu. Jakiś 1-2 tygodnie temu zauważyłem na niektórych daliach biały nalot na liściach (wyglądało mi to na mączniaka) i spryskałem środkiem na grzyby wszystkie dalie. Podlewane są codziennie pod wieczór, w upalne dni ostatnio w środku dnia jak widzę, że ziemia przeschnięta jest na pył, a kwiaty zwieszają liście delikatnie podleję deszczówką tak żeby nie lać wody po liściach. Dalie trzymane są w doniczkach.
Będę wdzięczny za pomoc w określeniu co może im dolegać :)


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Komandorka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 wrz 2020, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Choroby i szkodniki dalii

Post »

Witajcie
1,5 miesiąca temu kupiłam dalie. Wsadziłam do doniczki I nowej ziemi. Po 2 tyg. Zaczął się pojawiać Szary nalot jakby się zakurzyły liście od remontu. Kwiaty nieRozwinięte usychają. Liście też brązowieją. Pomóżcie!
Ania
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Choroby i szkodniki dalii

Post »

A mnie ręce opadają.
Wpierw róże zaczęły brązowieć od czubka w dół powodując zamieranie coraz niższych partii.
Opsikałam je na grzyby - przeszło, róże lichsze ale wracają do zdrowia.

Teraz dalie i zadziwia mnie tempo . Wczoraj były wszystkie zieloniutkie, przed pracą podlewałam ogródek w tym dalie, dziś przychodzę... a tuna każdej dalii ( 7 sztuk w różnych częściach ogrodu, nie rosną razem ) brązowe liście.
Opryskałam je przed chwilą przeciwko grzybom.

Czy winna może być woda którą czerpiemy do podlewania ze studni ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”