Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
fantomek
 Tytuł: Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone
PostNapisane: 5 kwi 2019, o 17:33 
100p
100p

1 szt.
Podpowiedź cie proszę co zrobić jak rzadko od środka? Za gęsto są?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Dan24
 Tytuł: Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 19:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam
Jestem świeżym ogrodnikiem i nie mam zielonego pojęcia na ten temat, dlatego potrzebuje waszej pomocy. A wiec tak... około 3 tygodni temu posadziłem 100szt. 110-120cm tuje szmaragd. Użyty nawóz to siarczan magnesu i mocznik podsycany około garść na 1mb. Dziwne brązowe plamki zauważyłem ostatnio. I trochę przyschnięte gałązki u dołu.
Czy może mi ktoś doradzić co to może być, może to normalne ale wole chuchać na zimne. Z góry dziękuje za pomoc
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maticzluchow
 Tytuł: Thuja Szmaragd brazowieja od zewnątrz.
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 19:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam posiadam ok 200 szt. Tuije ok 1m 3 letnie..Zeszlą zimy zniosły ok.Dotykamy się z problemem iż nasze tujee zaczęły BRĄZOWIEĆ.ok 3 tyg temu nawozilem trawnik.Starałem się by nic na nie poleciało. Susze elizejskie u nas od miesiąca brak deszczu słońca sporo. Listki nie schnie na wior są brązowe tylko.. Ok 2 tyg temu pod drzewka dalem yara.mila. . Zacząłem podlewac i nic. Wczoraj dalem oprysk sumin proplant722sl oraz. Siarczan magnezu sub.stral.pod krzaki posypalem i dalej podlewamy. Co im DOLEGA pomocy.
Obrazek

Obrazek

maticzluchow
PostNapisane: 29 kwi 2019, o 22:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Czy nikt nie miał takiej sytuacji?

kaLo
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 05:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Podlej dobrze bo to pewnie z braku wody.

wu-star
 Tytuł: Tuja Szmaragd/ Problem brązowieje od dołu po wsadzeniu? POMOCY
PostNapisane: 1 maja 2019, o 15:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam prosze o pomoc. 120 Tuji wsadzonych miesiac temu od okolo 2 tygodni zaczynaja brazowiec od dolu. co moze byc przyczyna tuje dosc sporo podlewane, gleba mokra. teraz mialy tydzien przerwy od podlewania gleba dalej wilgotna.
czy po prostu jest to normalne zjawisko przy przyjmowaniu sie Tuji Szmaragdowej

Obrazek
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=_5hiUcN ... X5NAYZi624

siewior
 Tytuł: Żywotnik szmaragd (thuja smaragd) - zaczynają chorować/schnąć?
PostNapisane: 5 sie 2019, o 06:37 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam,

z nieśmiałością proszę o kolejną radę, Tym razem chodzi o moje żywotniki. Na początku dodam, że w zeszłym sezonie jedna sztuka wyglądała podobnie pod koniec sierpnia i niestety wiosną musiałem ją wyciąć. Z jej miejscu odkaziłem ziemię jakimś preparatem poleconym w szkółce. Po kilku sesjach podlewania odkażającego, posadziłem nową i póki co, ma się dobrze.

Oprócz odkażania, polecono mi zestaw nawozów i oprysków, które sumiennie zastosowałem wczesną wiosną na wszystkie żywotniki, zaraz po odkażeniu gleby. W skład tego mixa wchodził z tego co pamiętam: PINIVIT, Promanal 60EC, Ridomil, Superam.
Robiłem 4 sesje nawożenia, każda 10 litrów preparatu.
Na 10 litrów wody dawałem:
200ml Pinivit (zamieszać)
1/2 op. Ridomil (nie pamiętam jakiej pojemności to było opakowanie, taka saszetka była)
250ml Promanal (zamieszać)
1 nakrętka Superamu (zamieszać) - ja zamiennie dawałem nakrętkę płynu do naczyń Ludwik.
Oprysk robiłem 4 razy, co 7 dni. Pryskałem thuje i podłoże na szerokości korony.

Niestety kilka metrów dalej, to samo dopada kolejne, tym razem już trzy sztuki. Chcę zadziałać już teraz i dlatego zwracam się z prośbą, co robić? Co im dolega?

Proszę o rady czy stosować znowu tą miksturę, czy coś innego? W takim razie co?
Dziękuję z góry!

Poniżej zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

selli7
 Tytuł: Re: Żywotnik szmaragd (thuja smaragd) - zaczynają chorować/schnąć?
PostNapisane: 5 sie 2019, o 07:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Inne widać zdrowe, nie traktuj ich chemią.Wykrusz to co suche z pędów, nie wygląda to na chorobę, ale jakieś fizjologiczne zaburzenie.

michal325
PostNapisane: 18 sie 2019, o 19:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam mam pytanie ponieważ już postanowiłem wykopać i spalić ale zauważyłem sporo takich odrostów jak na foto i sam już nie wiem co robić, czy wogole zwracać na nie uwagę, pozdrawiam. https://i.imgur.com/YmYh9ye.jpg

Cjapek
 Tytuł: Tuje szmaragd, gubią igły, pęka kora
PostNapisane: 11 paź 2019, o 17:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Koleżanki i koledzy, bardzo proszę o pomoc.
Nasadzilem w Maju 38 tujek szmaragd, pięknie się przyjęły i potężnie urosły w ciągu 3 miesięcy. Później zaczęły nagle bardzo szybko brązowieć i usychać. Udało mi się uratować wszytkie poza dwiema.
Teraz widzę, że problem powrócił. Rośliny podlewam, podłoże jest piaszczyste, więc przy sadzeniu wymieszalem z ziemią do kwiatów. Drzewa obłożone są korą, nawiezione a mimo wszystkoumierają.
Kora pęka, gałęzie odpadają... Co robić??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narcissa_2010
 Tytuł: Tuja szmaragd
PostNapisane: 16 paź 2019, o 16:40 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam, moje tuje zaczęły chorować jedna po drugiej jest ich około 100 szt. Jedna zaczyna chorować np 30 szt zdrowych za nią i kolejna albo po zupełnie innej stronie posadzona. Wszystkie zostaly opryskane substralem grzybobojczym fytoftoroza. Nie wiem co dalej robić proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 179 ]  Idź do strony nr...        1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości