Tuje (żywotniki) bledną,brązowieją,żółkną,usychają cz.1

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Tuje.. czy tak powinno być czy zostaly przenawozone ??

Post »

Wszystkie rosliny o tej porze mają problemy z pobieraniem fosforu ze względu na niską temperaturę gleby. Objawia się to takim fioletowym zabarwieniem liści . Miej tylko nadzieję, że nie utopiłeś swoich drzewek.
https://www.google.com/search?biw=1400& ... BKrxEoNr7M :
Neyson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2019, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje.. czy tak powinno być czy zostaly przenawozone ??

Post »

Topić raczej nie utopiłem bo nie podlewane były w okresie zimowym z uwagi na leżący śnieg. Czy w takim razie powinienem zastosowac nawoz wiosenny z duza iloscia fosforu i azotu ??? Czy zostawic i tylko podlewac ??
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Moim zdaniem ta tuja od początku mogła mieć w jakiś sposób uszkodzone korzenie (była wcześniej przesuszona), a trakcie zakupu tego nie jesteś w stanie zauważyć.Teraz po prostu niedomaga i wygląda trochę jak zalana, trzeba uważać z podlewaniem, by jej po prostu nie zalać.Podlewać wtedy gdy ziemia w donicy przeschnie.Kondycję korzeni łatwo sprawdzisz np. podlewając w tym samym czasie jedną i drugą a np. po kilku dniach jedna ta lepsza ma sucho, a druga jeszcze nie.Nie dawaj żadnych nawozów.
Neyson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 kwie 2019, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Dzięki za zainteresowanie. Raczej to niemożliwe. Na koniec tamtego sezonu wygladaly doskonale. Wszystkie tak samo. Pieknie sie przyjęły i pieknie rosly. A moze one tak zareagowaly na temperaturę ?? http://wyslijto.pl/plik/ajhun3crn8
http://wyslijto.pl/plik/7cggcl744z
kruci
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 maja 2018, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

selli7 pisze:Moim zdaniem ta tuja od początku mogła mieć w jakiś sposób uszkodzone korzenie (była wcześniej przesuszona), a trakcie zakupu tego nie jesteś w stanie zauważyć.Teraz po prostu niedomaga i wygląda trochę jak zalana, trzeba uważać z podlewaniem, by jej po prostu nie zalać.Podlewać wtedy gdy ziemia w donicy przeschnie.Kondycję korzeni łatwo sprawdzisz np. podlewając w tym samym czasie jedną i drugą a np. po kilku dniach jedna ta lepsza ma sucho, a druga jeszcze nie.Nie dawaj żadnych nawozów.
dzięki za radę - w takim razie poobserwuję ją jeszcze z 2 tygodnie, jak nie odżyje to najwyżej wsadzę ją na działce :)
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Podpowiedź cie proszę co zrobić jak rzadko od środka? Za gęsto są?
Dan24
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 kwie 2019, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Witam
Jestem świeżym ogrodnikiem i nie mam zielonego pojęcia na ten temat, dlatego potrzebuje waszej pomocy. A wiec tak... około 3 tygodni temu posadziłem 100szt. 110-120cm tuje szmaragd. Użyty nawóz to siarczan magnesu i mocznik podsycany około garść na 1mb. Dziwne brązowe plamki zauważyłem ostatnio. I trochę przyschnięte gałązki u dołu.
Czy może mi ktoś doradzić co to może być, może to normalne ale wole chuchać na zimne. Z góry dziękuje za pomoc
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maticzluchow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2019, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Thuja Szmaragd brazowieja od zewnątrz.

Post »

Witam posiadam ok 200 szt. Tuije ok 1m 3 letnie..Zeszlą zimy zniosły ok.Dotykamy się z problemem iż nasze tujee zaczęły BRĄZOWIEĆ.ok 3 tyg temu nawozilem trawnik.Starałem się by nic na nie poleciało. Susze elizejskie u nas od miesiąca brak deszczu słońca sporo. Listki nie schnie na wior są brązowe tylko.. Ok 2 tyg temu pod drzewka dalem yara.mila. . Zacząłem podlewac i nic. Wczoraj dalem oprysk sumin proplant722sl oraz. Siarczan magnezu sub.stral.pod krzaki posypalem i dalej podlewamy. Co im DOLEGA pomocy.
Obrazek

Obrazek
maticzluchow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2019, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Czy nikt nie miał takiej sytuacji?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone

Post »

Podlej dobrze bo to pewnie z braku wody.
wu-star
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2019, o 15:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja Szmaragd/ Problem brązowieje od dołu po wsadzeniu? POMOCY

Post »

Witam prosze o pomoc. 120 Tuji wsadzonych miesiac temu od okolo 2 tygodni zaczynaja brazowiec od dolu. co moze byc przyczyna tuje dosc sporo podlewane, gleba mokra. teraz mialy tydzien przerwy od podlewania gleba dalej wilgotna.
czy po prostu jest to normalne zjawisko przy przyjmowaniu sie Tuji Szmaragdowej

Obrazek
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=_5hiUcN ... X5NAYZi624
kd501
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 sie 2016, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

thuje robią się białe i usychają

Post »

Czy ktoś może mi doradzić, co jest przyczyną ( i jak to rozwiązać ) tak wyglądających tuj ? na zasadzonych 120 szt, źle wygląda ok. 10 szt - reszta trzyma się ładnie.

Zaczynają się robić jasne ( białe? ), po czym brązowieją od środka, robią się coraz rzadsze i usychają

Dostępne opcje:
1. koty
2. choroba
3. nawóz
4. trudne podłoże ( tzw. glina piaszczysta )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Yacky
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2019, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Tuje szmaragd - co się dzieje?

Post »

Na jesień posadziłem 130 drzewek. Wiosną zauważyłem na części drzewek brązowe gałązki (W środku są zielone). Najwięcej od strony południowo-zachodniej (miejsce nieosłonięte - od strony pola). Pozostałe drzewka są zielone (Na kilku są pojedyncze brązowe, suche gałązki). Poza tym ok. Co robić? Spryskać? Nawozić?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”