Cis - problemy w uprawie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Brązowienie cisów

Post »

jak na moje oko cisy maja zalane korzenie , które są wrażliwe nawet na kilku dniową stagnację wody i jeśli są przykryte agrowłókniną odcięte są od cyrkulacji powietrza osuszającej bryłę korzeniową .
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cisy tracą kolor

Post »

Cisy przed naszą szkołą - dolega im na pewno fatalna zbita piaszczysta wyjałowiona gleba i susza. Ale chyba coś jeszcze. Czy możemy z uczniami i nauczycielami liczyć na rozpoznanie? Dziękuję.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za złe ułożenie zdjęć, ale mój komputer w naprawie, a na zastępczym fotosik nie chce współpracować mimo prawidłowego ułożenia fotek w aparacie i po ściągnięciu ich na kompa.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Igły żółkną na cisie

Post »

Cześć, moje 2 mniej więcej dwudziestoletnie cisy zawsze zrzucały troche starych igieł, natomiast w tym roku to przybrało niepokojące rozmiary. Myślałem, że tylko stare, okazuje się że nie. Igła robi się praktycznie biała, potem brązowieje. Bieleje od nasady. Czy ktoś coś by mi doradził?


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Igły żółkną na cisie

Post »

Nic nie piszesz na temat warunków w jakich je uprawiasz.
Nie pokazujesz zbliżenia na pędy czy igły...

Sprawdź dokładnie krzewy czy nie zaatakował je misecznik.
Musisz dokładnie obejrzeć gałązki czy na ich końcach nie ma brązowych miseczek wielkości ok 5 mm a niektóre igły lepią się od spadzi.

Drugim powodem może być niewystarczające dokarmianie krzewów, jak to wygląda u Ciebie?
Nawozisz je? Szxczególnie wiosną czy były dokarmiane?

No i trzeci powód - zamieranie pędów cisa. Po prostu choroba grzybowa w której atakowane są głownie młode igły.

No wybierz sobie jeśli nie przekazujesz na forum podstawowych wiadomości to trzeba być wróżką . :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Re: Cis - problemy w uprawie

Post »

No to prawda, trochę mało napisałem. Obejrzałem gałązki dokładnie, nie ma nic co wskazywałoby na miseczniki. Miałem je kilka lat temu to bym poznał. Nie widać właściwie żadnych śladów zerowania.
Cisy są w znacznym stopniu zacienione. Ziemia piaszczysta. Woda zdecydowanie twarda, natomiast są stare i raczej ich nie podlewam.
Nie są i nie były nawożone, kiedyś dawno wyczytałem że radzą sobie wszędzie i niczego nie wymagają. Tak więc chyba od nawożenia zacznę. Właściwie bałbym się tylko jednego - fytoftyrozy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”