Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

No to uważaj...
Bo u mnie po wsadzeniu w każdą doniczkę czosnku , ruszaniu ziemi i innych kombinacjach, ziemiórki zniknęły całkiem. Piałam z zachwytu, jak szybko , jak łatwo, jak miło.
Do czasu jak mnie nie przywitało całe stado w nowo zagospodarowanej doniczce. Myślałam że mam inwazję, ale tyle co z tej jednej wyfrunęło to w życiu nie widziałam!
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Jak wasze boje? Ja dalej walczę. Mam kolejny zmasowany atak, tradycyjnie leci od jednej doniczki do drugiej.
Nie wiem gdzie to żyje , ale co odnoszę wrażenie, że nie mam to się pojawiają takie stada, że ciężko podejść do kwiatów. Chyba spróbowałam już wszystkiego,wszystkie kwiaty mam przesadzone, prócz jednego tego nieszczęsnego awokado, ale już ostatecznie na nie przyszła pora.
Czy nową ziemię przemrozić dla pewności?
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Hej wszystkim!
Właśnie przeczytałam cały temat od 2014 r. Gdybym zrobiła to kilka godzin temu, to może zaoszczędziłabym 50 zł i od razu kupiła nicienie ;:174
Zamiast tego zakupiłam duże 2 opakowania Polysectu Substrala - na opakowaniu wyraźnie napisane, że na ziemiórki działa. A już na ulotce czytam "środek wykazuje średni poziom zwalczania ziemiórki". Już wcześniej go zastosowałam i nie widziałam za dużych efektów, ale teraz do sprawy podeszłam inaczej. Po podlaniu odrazu całą doniczkę szczelnie zawijałam w worek foliowy. Rozłożyłam lepy i czekam...

Potrzymam w tych foliowych workach doniczki 2 tygodnie - żeby minął cykl rozwoju larw. Następnie wyparzę podstawki, ściągnę ok 5 cm górnej warstwy ziemi i wsypię piasek. Zamierzam też cześciowo przejść na uprawę wodną z roślinami które się do tego nadają (korzenie zanurzone w wodzie, reszta rośliny osadzona w karmazycie). W tej chwili testuje ją hiacyntach - działa. W kolejce do eksperymentu hydroponicznego kiełkuje chilli.

Czy ktoś ma jakieś nowe odkrycia w sprawie ziemiórek? ;:218
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

To zrobiłaś chyba tak jak ja i efekt podobny ( pisałam o tym tu viewtopic.php?f=19&t=2270&start=112 ).

Ja niestety dalej walczę, może ich jest mniej, ale obawiam się że to cisza przed burzą. Jesienią nie było już nic. A potem odkrywałam pojedyncze muszki,aż do ich powrotu z nową mocą. Teraz znowu zalałam polysectem i czekam, boję się jakoś tych nicieni, ale chyba jak teraz nie pomoże to się przemogę, bo mam serdecznie dość :(

Próbowałaś już z tymi foliami z jakimś dobrym efektem?
Bo u mnie to nie zdało egzaminu - muchy sobie normalnie tam żyją jak w szklarni w cieple i wilgoci, jak tylko się ruszy coś i pojawi się najdrobniejsza szczelina to wyfruwają, a ciężko zdjąć folię nie wypuszczając much. Larwy wyłażą też dołem doniczki.
Przynajmniej taka moja obserwacja.
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Wczoraj wieczorem zafoliowałam wszyściutkie doniczki - łącznie z podstawką. Z moich obserwacji wynika, że najwięcej larw jest na podstawce, w ziemi nie mogę ich dopatrzyć - a mam czarne podstawki, więc widzę biało na czarnym wyraźnie ile się tych niteczek tam wije. Muszek zabiłam 3 własnoręcznie i do wczoraj nie widziałam ani jednej. Z reguły wieczorem podlatują mi do monitora, bo siedzę blisko parapetu - ale tym razem żadna się nie pojawiła. W workach nic się nie rusza - chyba nie ma tam żadnej żywej muszki ;:138

Poczekam jeszcze 2 tygodnie bez odwijania (przez ten czas nie będę podlewać - mam same duże i wysokie roślinki - wszystkie wytrzymają bez wody 2 tyg. oprócz 2 skrzydłokwiatów - które wydaje mi się, były ogniskiem zapalnym), a "odpakowywać" będę na pustym balkonie - w razie gdyby znalazła się jakaś ocalała. Myślę, że po wszystkim - przesadzę kilka roślin - te które były najbardziej zainfekowane. A profilaktycznie zostawię też żółte lepy.

Sypałaś piasek na wierzchnią warstwę? Czy to skutkuje?
Zastanawia mnie natomiast podlewanie roztworem wody utlenionej, chyba warto sprawdzić ;:218

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

To daj znać za jakiś czas jak Ci p?jdzie.


Tak,podsypywałam z wierzchu piaskiem,co więcej - mam go dośc sporo wmieszanego w ziemię. Jednak nie widzę jakiejś większej poprawy :(
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Jak mi się kiedyś rozpanoszyły w hojach (podłoże na bazie podłoża do storczyków) i nie wiedziałam co zrobić, to w akcie desperacji podlałam Bi58. To środek systemiczny - roślina wchłania go w siebie i cokolwiek ją ugryzie - pada martwe. Stosuję go z powodzeniem do kaktusów i sukulentów. Chyba i na ziemiórki w hojach podziałało, bo jak wszędzie były, tak przestały być.
Same hoje przeżyły kurację.
Teraz profilaktycznie mam wszędzie porozstawiane żółte lepy - czy trzeba, czy nie trzeba, są też skuteczne, tylko sprawa rozkłada się w czasie, no i jak nie ma tych muszek miliona.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Bi58. kilkadziesiąt lat temu można go było stosować powyżej 100 m od zabudowań, ale teraz już nie. Na pewno zadziała, gdy się nim podleje ziemię, ale jednak istnieje niebezpieczeństwo podtrucia się, ze względu na długi okres karencji. Tak samo Karate zenon powinien sobie z ziemiórkami poradzić, a ma krótszy okres karencji.
Mi z walką z ziemiórkami udaje się, gdy zastosuję roztwór z tymolu. Tymol rozpuszcza się w alkoholu, najlepiej 50 g rozpuścić w 200ml spirytusu i w razie potrzeby nieco tego roztworu dodać do letniej wody , podlać , czy opryskać.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

ekopom pisze:Bi58. kilkadziesiąt lat temu można go było stosować powyżej 100 m od zabudowań,
No ale przecież nie w przypadku podlania paru doniczek...
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Opis przebiegu kwarantanny dostępny w tym wątku: viewtopic.php?f=19&t=2270&p=5973399#p5973399 .

Polisectu stanowczo nie polecam, on po prostu nie działa.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Wg mnie za mało czasu temu dałaś troch?.

A co do polysectu to z pewnością on działa,ale nie w 100%. I głównie na larwy - kiedyś opisywałam obserwacje larw w hydrożelu i jakby nie było to umierały po kr?tkim pobycie w żelu z polysectem.
Awatar użytkownika
Przesadzam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 sty 2018, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Nie mogłam dłużej czekać, bo ziemia zaczęła pleśnieć i nawet doniczki kamienne :(
Gosiaaa86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 kwie 2017, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Słuchajcie ja miałam dosłownie plage ziemiorek a że nie chciałam i nie mogłam stosować żadnej chemi zadziałałam wieloetapowo, na latające ziemiorki porozstawialam żółte lepy, następnie przesuszylam ziemię we wszystkich kwiatach ale nie polecam tej metody bo ziemiorki wzięły się za podrywanie korzeni a rośliny marnialy w oczach, następnie zrobiłam mocny roztwór z surowego czosnku i wody i tym sposobem wytepilam połowę ziemiorek, spośród wielu roślinę metody tej nie przetrwała tylko juka i fikus odmiana o dużych biało-zielonych liściach, następnie do wszystkich doniczek nasypalam 2 cm piasku, wymylam wszystkie podstawki i się udało od dłuższego czasu mam spokój, nie polecam metody z kładzeniem ziemniaka przekrojonego na pół w celu zwabienia larw bo to walka z wiatrakami
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”