Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Mam ją przed sobą (tzn. płytkę Global )faktycznie vinetou80 samo zdrowie. W składzie: Dichlorfos 48/100gr + żywica epoksydowa. Oznaczenia: produkt szkodliwy i produkt niebezpieczny dla środowiska.
Powiem ci jeszcze coś kiedyś w sklepie spożywczym, w którym pracowałam właściciel zapłacił mandat Sanepidowi za używanie tej płytki.
Włącz wyobraźnię Muchozol działa kilka sekund potem np. 2 godziny na całkowite odparowanie a tu masz kontakt z trucizną przez 4 miesiące.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

kaskasz pisze:szkoda,bo mialam nadzieje ze istnieje jakas metoda domowa na te paskudy ;:218
W takim razie czy ktos moze doradzic jakis preparat ktory nie szkodzi?-chodzi mi o to ze w domku sa malutkie dzieci.
I chyba problemem jest tez to ze mieszkam w uk,a tu niby nikt nic nie wie i nie moze w skepach doradzic.
Nie wierze w to ze tu nikt nigdy nie mial problemu z ziemiorkami ;:306
Odpowiem tak... Mając małe dzieci i cztery koty, chemia odpadała, jeśli chodzi o domowe... I ziemniak działa !!! Tylko trzeba go konsekwentnie stosować... Jakiś miesiąc trwa wyleczenie z larw ziemiórek, ale działa... Stosowałam to w Fiołkach (Sępolie) i działa... Czas jest długi , ale i efekt też jest... Nawet jak kot zje, czy podgryzie liścia, nic mu nie jest... Przy chemii, tej pewności nie ma... A przy dzieciach, też jest problem... Moje skutecznie wkładały ziemniaki w doniczki i zabawy przy tym miały co nie miara... A skuteczność jest... Jestem tego pewna, bo testowałam....
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Dorosłe owady nie są niebezpieczne dla roślin... Problem stanowią larwy. Normalnie nie jedzą one roślin ale gdy ziemia przeschnie od razu wgryzają się w soczyste korzonki. Dla starszych roślin larwy nie stanowią dużego zagrożenia. Niestety dla młodych roślin, siewek ziemiórki stanowią poważne zagrożenie...Teraz wiosną,gdy rozpoczynamy wysiewy ,ziemiórki są strasznym zagrożeniem dla delikatnych korzonków siewek.
To jest właśnie mój problem 25 doniczek z młodziutkimi siewkami. I dlatego nie mogłam dłużej czekać na efekty rozkładania ziemniaków, czosnku i innych.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

kaskasz pisze:szkoda,bo mialam nadzieje ze istnieje jakas metoda domowa na te paskudy ;:218
.
Nie wierze w to ze tu nikt nigdy nie mial problemu z ziemiorkami ;:306
Ależ mamy,mamy i piszemy o tym tylko w różnych wątkach.

Likwidować trzeba zarówno larwy w ziemi jak i latające owady,które składają w ziemi jaja.
Na muszki ustawić żółty pojemnik napełniony wodą.
Muszki topią się.
Natomiast larw nie zawsze uda się pozbyć bez chemii,ale można wymienić całkowicie ziemię w doniczce a korzenie roślin dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą,donicę wyszorować gorącą wodą z octem.
Czasem to wystarcza,czasem niestety potrzebna jest chemia.
Z chemii pomocny jest środek o nazwie Nomolt,ale podobno wycofany więć stosujemy Acelit, którym zarówno pryska się roślinę jak i podlewa ziemię.
Zabieg należy powtórzyć jeszcze raz w odstępie 10 dni.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

KaRo pisze:Ależ mamy,mamy i piszemy o tym tylko w różnych wątkach.
KaRo - ja wiem ze macie problemy z ziemiorkami.
Piszac ze nie nie wierze w to ze nikt nigdy nie mial problemu...odnosilo sie do tego ze mieszkam w UK, a tu niby nikt nic nie wie ;:306
Oto czesc mojego postu "...I chyba problemem jest tez to ze mieszkam w UK,a tu niby nikt nic nie wie i nie moze w skepach doradzic.
Nie wierze w to ze tu nikt nigdy nie mial problemu z ziemiorkami ;:306..."


Myslalam ze na forum moze znajde osobe ktora takze mieszka za granica i doradzi moze jakis preparat,ktory mozna dostac w Anglii ;:131
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

kaskasz to aż trzeba kogoś z Anglii by napisał ci co zastosować z dostępnych u ciebie preparatów? Proszę bardzo do wyboru: Plant Vitality, BAC SpiderMite, Nite Nite Spider Mite, Spidermite Control (ten ostatni jest naturalny, organiczny, nie chemia więc dłużej należy stosować). Każdy z nich zadziała na ziemiórki. Stosowane ogólnie do zwalczania przędziorków. :wink:
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Oooo Czarodzieju jesteś cudowny,dziekuje ;:304
Czarodziej_ pisze:kaskasz to aż trzeba kogoś z Anglii by napisał ci co zastosować z dostępnych u ciebie preparatów?
Tak jak pisałam wczesniej,nie znam sie!Moja pasja kwiatkowa powrocila kiedy do domku przynioslam dracene.Wczesniej wszystkie kwiatuszki musialam z mieszkania usunac właśnie przez ziemiorki ;:223
Dopytywalam sie tu w sklepach ogrodniczych o jakiś preparat na te paskudy,ale nikt mi nic nie powiedzial,nikt nie wiedzial,nikt nie doradził co mam kupic :cry:
Właśnie taka była przyczyna mojego pytania,czy ktoś może doradzić co mogę dostać w Anglii na ziemiorki :D
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Zielone płytki na owady nie działają na ziemiórki :( Jestem zaskoczona bo wiosną-latem zawsze je stosuję na wszystkie latające i działa,ale po 2 tygodniach czekania na efekt już wiem że nie podziała.
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

whitedame pisze:Mam ją przed sobą (tzn. płytkę Global )faktycznie vinetou80 samo zdrowie. W składzie: Dichlorfos 48/100gr + żywica epoksydowa. Oznaczenia: produkt szkodliwy i produkt niebezpieczny dla środowiska.
Powiem ci jeszcze coś kiedyś w sklepie spożywczym, w którym pracowałam właściciel zapłacił mandat Sanepidowi za używanie tej płytki.
Włącz wyobraźnię Muchozol działa kilka sekund potem np. 2 godziny na całkowite odparowanie a tu masz kontakt z trucizną przez 4 miesiące.
Nie Global a Globol :)I chyba nikt mądry nie spodziewa się wyciągu z fiołka alpejskiego w środku który ma zwalczać owady latające.Żywica epoksydowa jest(tu nośnikiem) i środkiem powszechnie używanym,zwałszcza w budownictwie,reszta to to co ma robić robote za nas czyli zabijać muchy,komary itp.Niektóre środki nie są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością i regulują to odpowiednie przepisy a odpowiednie karty z obostrzeniami są zwykle w opakowaniu,czy nie?Nikt,nikomu nie nakazuje używania tego produktu.Ja z osobistego doświadczenia wolę to niż latanie z muchozolem tam i z powrotem.Fakt,że na początku dużo się uwalnia tego środka i bardziej wrażliwych może boleć głowa,ale nawet takie muchy krowy po wpadnięciu do pomieszczenia koło 16m2 padają najpóźniej po 30 minutach,więc postawienie na parapecie koło roślin bardziej skutkuje na latające meszki niż żółte kartki,bo to nie piłka nożna :)

A Nomolt jeszcze Sumin konfekcjonuje.
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

vinetou80 pisze: A Nomolt jeszcze Sumin konfekcjonuje.
A gdzie sprzedaje ?
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Widzę,że już nie mają w ofercie więc zostaje ci agrecol.
LEGENDS NEVER DIE
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Nie polecam oprysków z czosnku. Okropny zapach, który znika dopiero po wysadzeniu roślin. ;:14

O dziwo bardzo dobrze sobie radzą tabliczki na mole spożywcze (z feromonem). Nie spodziewałem się, że to zadziała.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Tylko to działa na latające a w doniczkach..... Na ziemiórki trzeba działać dwufazowo w doniczkach i w powietrzu, jedna latająca potrafi zarazić mnóstwo kwiatków
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”