Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :wit Niestety napisalam juz 1 temat i sie nie przywitalam :oops: wybaczciei mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :roll:
Moja uwielbienie kwiatuszkowe zaczelo sie 4 lata temu gdy przyjechalam do uk.
W moim domu zamieszkalo juz sporo kwiatuszkow,ktorych ciagle przybywalo.Nigdy nie mialam zadnych problemow.
Niestety 2 lata temu zmuszona bylam kupic nowa ziemie.Pare dni pozniej moja radosc przeszla w smutek.Po calym mieszkaniu latalo pelno ziemiorek,z kazdym dniem bylo ich wiecej.Po zebraniu wiadomosci z internetu zabralam sie za walke.Stosowalam czosnek,popiol,cherbate,az wreszcie wsadzilam ziemie do piekarnika-niestety nic to nie dalo,a ziemiorek ciagle przybywalo,poddalam sie moje cuda poszly na smietnik ;:145
Myslalam ze moje zamilowanie przepadlo,az tu pare dni temu zobaczcie sami http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=63517
I jeszcze mam paprotke,ktora wymaga przesadzenia i ... wlasnie boje sie kupic ziemie,wrecz jestem przerazona ;:oj jeśli sytuacja bedzie taka sama jak 2lata temu :?: co robic :cry: Gdzies kiedys na jakiejs stronie wyczytalam,ze taka kupna ziemie najlepiej zalac wrzaca wodak,pozniej przelac przez sitko i poczekac az ziemia przeschnie ;:219 czy ktos stosowal taka metode?Taka ziemia chyba pozniej jest wyjalowiona?co zrobic zeby po takim zabiegu"nabrala wlasciwosci odzywczych" i przygotowac ja zeby cos w niej mozna bylo zasadzic?boje sie,kobitki doradzcie cos ;:173
Niestety nie moge stosowac zadnych chemicznych rzeczy w domu,bo moja coreczka ma astme, i mam 18 miesiecznego bobasa
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Zalanie wrzątkiem nic nie skutkuje ani wystawianie ziemi na mróz -20 oC ale podobno piekarnik 120oC pomaga - ja jeszcze tego nie próbowałam.
Preparat który zakupiłam rzeczywiście podziałał i pierwszy raz od kilku lat mam wolną chatę od tych paskustw. O dziwo nie śmierdzi -chwilę jak robiłam roztwór więc jeśli dzieci nie będą jadły ziemi ;:oj nic nie powinno się stać nawet u alergików - sama mam dwulatkę :). Lepsze to niż dusić się latającymi osobnikami które są wszędobylskie.

Przesuszanie nic nie daje poza pozbyciem się latających bo wtedy larwy niszczą system system korzeniowy w poszukiwaniu wilgoci - ale niszczą przez to rośliny. Jak podlejemy roślinę po jakimś czasie znowu mamy plagę.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

ixeska pisze:Pojawiły się u mnie ziemiórki ... :evil: :evil: :evil:
Gdzie mogłabym kupić nomolt? Pytałam w Obi, ale mówiła kobitka, że jest już wycofany...
Czy to prawda?
A może jest jakiś inny sprawdzony sposób??
Też miałem problem w tamtym roku z ziemioródkami i czytałem ,że niema lepszego na nie preparatu niż Nomolt.Niestety myślałem,że go wycofali tak jak i Ty.

Po pierwsze nie licz na zakupy w Obi bo to jeden z najgorzej doposażonych marketów,lepiej już pytać w Liroju bo mają największy asortyment.Druga sprawa mamy takie czasy,że wpisuję nomolt i na pierwszej stronie wyszukiwarki mi go znajduje w sklepie,zwykłą przesyłką nie kosztuje majątek więc można poświęcić z 5zł na list polecony i kupić online.Po trzecie,widzę,że agrecol to konfekcjonuje,więc wejdź na ich stronę i zobacz na mapie najbliższego dystrybutora.Jeśli nie masz pewności gdzie dostać można zadzwonić do nich aby podali kontakt do regionalnego przedstawiciela,on będzie wiedział jaką ma siatkę sprzedaży w twoim regionie.Nie będę się więcej rozpisywał bo mam ten komfort,że mój kolega pracuje w hurtowni ogrodniczej i takie pierdoły mam po groszach albo z gratisów za free.
Co do latających meszek,much i innych owadów to polecam płytkę na owady.I tu masz do wyboru albo :Bros albo Globol(lepsza).Koszt chyba koło 14złotych,skutecznie działą ok.3m-cy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
LEGENDS NEVER DIE
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

ixeska na ziemiórki możesz równie dobrze zastosować Actellic 500 EC, dawka 1 ml na 0,5 l wody. :wink:
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

vinetou80 faktycznie nomolt wystarczy wystarczy wrzucić do sieci i jest pełno ale jak się wchodzi na poszczególne strony to brak w ofercie, produkt wycofany itd. a niestety nie każdy ma przyjaciela z hurtownią :(

NOMOLT 150 SC
Termin ważności zezwolenia: 2011.12.11
Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 2012.06.11
Adam
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Wlasnie wyczytamam z jakiegos innego forum take o to sposoby domowe , co o nich sadzicie? Szczegolnie ciekawi mnie ptk. 3

".....jeśli juz mam ziemiorki to zwalczam je skutecznym, domowym sposobem.
1 - Rozkruszam 1-2 papierosy/nie mentolowe!/ do pojemniczka i zalewam wrzatkiem ok.1l/moze troche mniej,tak zeby zrobil sie dosc "ciemny" wywar/.Przykrywam i po wystygnieciu-podlewam tym roslinki..tak raz-dwa razy w tygodniu.Trzeba pamietac,ze nawet jak po kuracji nie bedzie widac szkodnikow-to z ich jajek pozostawionych w ziemi-wylegna sie nowe.Dlatego trzeba kuracje powtorzyc.Wystarczy pozniej raz w tygodniu - profilaktycznie podlac.
Trzeba jednak uwazac..tyton to autentyczna trucizna..wiec moze zaszkodzic ziolom uprawianym w doniczkach oraz - nie przesadzac ze zbyt czestym podlewaniem wywarem -roslinek.

2 - Dobrze tez dziala na wszelkie robale / proponuje do ziol ,ktore uprawiamy w doniczkach/ -woda czosnkowa..
2-3 zabki czosnku -rozkruszamy w 1 litrze letniej wody.Po jakiejs godzinie-mozna tym podlewac lub spryskac roslinki/np.jeśli sa mszyce,roztocza itp../.

3 - Zeby w naszych doniczkach nie zagniezdzaly sie tego rodzaju pasozyty - dobrze jest przed zasadzeniem roslinki ,nasypac na dno doniczki, ziemie zmieszana z kilkoma lyzeczkami /2-3/
...zmielonej,prawdziwej kawy.
Jakims dziwnym sposobem-robale jej nie znosza... "

Napiszcie prosze co sadzicie o tej kawie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

kaskasz moim zdaniem przypadek i żadna z metod nie dość skuteczna. :wink:
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Potwierdzam podlewałam ziemię mydłem ogrodniczym czosnkowym - brak rezultatu. A tytoń - zapach przerażający smród w całym domu może palaczy to nie przeraża ale mi to śmierdziało i śmierdziało dobrze że to lato było można było wietrzyć a ziemiórki jak się później okazało i tak zostały.
Czosnek w doniczkach urósł -ziemiórki były dalej.

Kawa wzmocni roślinki ale mi na w doniczkach pojawiła się pleśń a ziemiórki były dalej

Skuteczna jest tylko chemia!!!
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

szkoda,bo mialam nadzieje ze istnieje jakas metoda domowa na te paskudy ;:218
W takim razie czy ktos moze doradzic jakis preparat ktory nie szkodzi?-chodzi mi o to ze w domku sa malutkie dzieci.
I chyba problemem jest tez to ze mieszkam w uk,a tu niby nikt nic nie wie i nie moze w skepach doradzic.
Nie wierze w to ze tu nikt nigdy nie mial problemu z ziemiorkami ;:306
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Ziemiórki - moje "ulubione" robaczki doniczkowe. Praktycznie co roku mam z nimi problemy, a ile mi rozsady powypadało dzięki nim... Znam na nie 2 sposoby:

- mniej podlewać - przezroczyste larwy ziemiórek potrzebują wilgoci w glebie. U mnie ta metoda nie działa ze względu na moją nadgorliwość...
- żółte tablice lepowe lub... pojemniczek z żółtą cieczą - zostawiwszy kiedyś zieloną herbatę na parapecie uzyskałem "pyszny" napój proteinowy... W tym roku spróbuję wody z żółtą farbką, może te paskudy bardziej lubią pływać niż niszczyć rośliny.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Z przykrością stwierdzam, że przez 10 dni rozkładania kartofli, czosnku i podlewania różnorakimi miksturami nie osiągnęłam żadnych efektów w zwalczaniu uprzykrzonych ziemiórek ;:223 . W czwartek machnęłam ręką na ekologię i popsikałam roślinki muchozolem. Jak ręką odjął, nie ma much :heja . Czekam teraz jak larwy się przepoczwarzą i znów Muchozol będzie potrzebny ;:134 .
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
kaskasz
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 lut 2013, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

whitedame - jakiego muchozolu uzylas,jeśli mozna wiedziec?
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nomolt na ziemiórki

Post »

Muchozol w aerozolu Organika-Azot z Jaworzna. Czarna butelka z czerwoną nakrętką. Wczoraj znowu widziałam 2 muszki i znowu je poczęstowałam. ;:130
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”