Ziemiórki jakie preparaty stosować

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Staram się,ale z najbardziej oblężoną doniczką mam lekki problem,bo to awokado które usiłuję odratować i raz że muszę mu zapewnic stałą wilgoć to jeszcze stoi na podstawce ze żwirkiem i wodą.
To jest najgorsza doniczka. Juz nawet odizolowalam ją od innych i dzieje się teraz tak że jak tylko się siada na kanapie to z kwiatka zrywa się stado much...
kuzynkacos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 maja 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Witam, mam ogromny problem z ziemiórkami. Chwilowo zwalczam je pestycydem dojelitowym wymienionym kilka postów wyżej na razie liczba muszek się zmniejszyła :heja . Ale w tej chwili bardziej martwią mnie małe biało-żółte robaki, które rozpełzły mi się po całych fiołkach afrykańskich ;:202 . Nie widać ich raczej na glebie, a na liściach i kwiatach, które niestety musiałam dzisiaj obciąć z łzą w oku ;:145 . Już nie wiem co robić. Czy to są larwy owych ziemiórek?
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

jesteś pewna, że te robale to ziemiórki, larwy ziemiórek siedzą w ziemi i jedzą korzenie, dorosłe muchy nie szkodza poza tym, że płodzą kolejne pokolenia larw. Możesz zrobić zdjęcie tych "robali"?
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Nie wychodzą na powierzchnię bo mają delikatne ciała i po prostu wyschłyby na śmierć. Dopiero w stadium muchówki wywijają harce na zewnątrz.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
grazka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 6 sie 2012, o 00:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Fuldy

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Można by jeszcze inaczej spróbować zwalczyć ziemiórki. Najlepiej po tzw "zimnej zośce" powystawiać wszystkie rośliny zaatakowane ziemiórkami na zewnątrz, wtedy muszki odlatują sobie na zawsze. Oczywiście przerabiałam to z moimi daturami zaatakowanymi przez ziemiórki. Ziemiórki odleciały na zawsze ale datury dobrze czują się na zewnątrz jeśli tylko w nocy nie ma przymrozków. Jak zniosły by to inne kwiaty to nie wiem, ale wiem, że rośliny zaatakowane i wystawione na zewnątrz na okres calego cyklu rozwoju ziemiórek mogło by sprawę rozwiązać bez użycia chemii
pozdrawiam serdecznie, Grażyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Muszki odlecą, ale larwy w ziemi zostają i chyba jak wyjdą to się znowu rozmnożą?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Niestety tak. W donicach na moim balkonie świetnie im się zimowało. Nie mogłam uwierzyć, że są w stanie przetrwać w donicach zimę.
Aby pozbyć się ziemiórek trzeba pozbyć się larw. To właśnie larwy niszczą rośliny. Muszki są denerwujące ale nie groźne. Tyle, że każda składa wiele jaj w ziemi i cykl się powtarza.
Pozdrawiam
Agneska
kuzynkacos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 maja 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Też się zdziwiłam, że są na powierzchni, co więcej z przyjemnością zajadają się płatkami moich kwiatów! A o to te wredne larwy. Rozprzestrzeniły się głównie na kwiatach. Nie mam pojęcia co to.
Obrazek
kuzynkacos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 maja 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Jeszcze jedno zdjęcie. Chyba tutaj będzie lepiej widoczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

To larwy wychodzą z ziemi i żerują na roślinie?
Myslalam ze tylko w ziemi.


a co powiecie na wyjęcie rośliny,wypłukanie jej i przesadzenie,
a włożenie starej ziemi do lodówki?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Gdy u mnie pojawią się ziemiórki w świeżo posadzonych ogórkach w tunelu foliowym, to wykonuję intensywny kilkakrotny oprysk z tymolu i w ciągu tygodnia już ich nie widzę. Dlatego mi się wylęgają, gdyż nawożę intensywnie obornikiem, a one pewnie składają w pryzmie jaja i z obornikiem wnoszę je do tunelu.
kuzynkacos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 13 maja 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Zauważyłam je jedynie na fiołkach. Ziemie podlewałam i opryskiwałam kwiaty. Zaraz po oprysku były martwe, ale przyszły kolejne :( Już przesadzałam rośliny. Myłam korzenie, a doniczki w detergencie z dodatkiem octu. Sadziłam w świeżej ziemi. Serio już nie wiem co robić. W chwili obecnej cierpią jedynie fiołki, ale z delikatniejszych roślin mam jeszcze małe cytrynki i storczyka, i martwię się, że będą kolejnym łupem tych żarłoków.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Ziemiórki jakie preparaty stosować

Post »

Rośliny nie jadalne w folii można podlać Karate zenon i po kłopocie. Oczywiście 0.05% stężeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”