Trutka na nornice

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Trutka na nornice

Post »

Jerome, bzu ci u mnie dostatek, by nie powiedzieć nadmiar, nalewki z bzu jeszcze nigdy nie robiłam( czas najwyższy zacząć),trochę mnie zniechęciłeś tym smrodkiem,chociaż przypomniałam sobie że 2 lata temu w związku z nadmierną populacją nornic w moim warzywniku ,postanowiłam że w następnym roku coś muszę zrobić, coś -oznaczało obsadzenie naokoło warzywnika czosnku, teraz sobie uświadomiłam że faktycznie przez całe lato miałam spokój z nornicami,co prawda mocno go zaniedbałam i nie bardzo też zwracałam uwagę,bo miałam następny etap remontowy, ale teraz sobie to przypomniałam.Na ile pomógł czosnek, a na ile taki był po prostu rok to nie wiem.Ale poza nadmiernie rozrośniętymi krzaczorami pomidorów i chwastami po pas,wszystkie warzywka były super, a może nie mogły się przebić przez gąszcz korzeni chwastów, i poszły sobie do wypielęgnowanego ogródeczka :D
piotrek_sa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 cze 2015, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trutka na nornice

Post »

Witam!

@ Jerome

Bardzo mnie interesuje, jaki sposob znalazles na nornice... Przez jakis czas zameczal mnie kret rozwalajac mi trawnik regularnie i dosc wrednie... Zlapalem gnoja czatujac wieczorkiem z grabiami na tarasie i tymi tez grabiami przyprawilem go o elegancki przedzialek na jego czarnym zakichanym futerku... 2 dni pozniej zastalem trawnik zryty po wierzchu z kilkudziesiecioma dziurkami na 2.5 cm, korytarzami pod sama powierzchnia trawnika oraz kilkoma dziurami prowadzacymi w glab ziemi... zero kopcow czyli nie kret a raczej nornica... Jak sie pozbyc tej francy? Mam dostep do rynku polskiego i niemieckiego (Brandenburgia :-)) a moze Twoj sposob to jakies materialy dostepne tylko w NASA...?

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trutka na nornice

Post »

Walczę z nornicami. Poległam na całej linii. Przez cały rok kupowałam różne trutki jedzeniowe, jakieś pasty, mam butelki hałasujące, odstraszacze dźwiękowe, lałam jakieś zapachowe płyny. Nic. Po prostu jest coraz gorzej. Kretów jakby mniej, ale nornice mają się świetnie. A załamanie przeżyłam w minionym tygodniu, gdy zobaczyłam na mojej działce ROD ogródek zryty CAŁKOWICIE, tak jakby ktoś go przekopał, cebulki porozrzucane, kwiatki poprzewracane, zryte dookoła chodnika, pod chodnikiem i generalnie wszędzie, gdzie się dało. Tyle pracy ... Jestem załamana i nie wiem już co robić.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trutka na nornice

Post »

Też walczę od lat z nornicami. W momencie gdy jeszcze ziemia była zmarznięta, ustawiłam przy otworach wyjściowych pułapki na myszy z nasionami dyni. Udało się upolować 10 sztuk. Do tej pory żadne zabiegi nie przynosiły efektów. Nawet trzy koty sąsiadów były gryzoniom niestraszne. Pewnie leniwe futrzaki. :evil: Oczywiście są, pojawiają się tunele, ale zdecydowanie mniej. Przynajmniej ograniczyłam populację.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trutka na nornice

Post »

Może jeszcze spróbuję te zwykłe pułapki, ale musze z tym wysłać płeć męską. To znaczy - mogę ustawić, ale już nie sprawdzę. Chcę się pozbyć nornic, ale nie jestem w stanie oglądać ich śmierci. :(
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trutka na nornice

Post »

Arvenaa u mnie M zakłada pułapki. Obchodzę je z daleka. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”