Gniazdo os w ziemi

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
wojza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 mar 2012, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gniazdo os w ziemi

Post »

Witam serdecznie wszystkich , mam prośbę o podpowiedź jak zlikwidować na działce gniazdo os w ziemi . Jest to bardzo uciążliwe przy pracach na działce.
Będę wdzięczny za każdą radę.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Jest to dobry sposób ale ostrzegam NIEBEZPIECZNY! Mała butla z gazem i palnik .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Powiadomić straż pożarną.
Nie polecam robić to na własną rękę, bo w razie nie udanej próby likwidacji gniazda, osy moga Ciebie zlikwidować.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Straż pożarna nieaktualna w miejscach prywatnych. Polecam środek owadobójczy w stężeniu 3-4 krotnie większym od zalecanego. Oznaczyć miejsce patykiem, a wieczorem kiedy armia jest w środku zalać preparatem ( 1-2l wystarczy). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

kefas g pisze:Straż pożarna nieaktualna w miejscach prywatnych. Polecam środek owadobójczy w stężeniu 3-4 krotnie większym od zalecanego. Oznaczyć miejsce patykiem, a wieczorem kiedy armia jest w środku zalać preparatem ( 1-2l wystarczy). Pozdrawiam.
Co za bzdury. Straz pozarna powinna i ma obowiazek na wezwanie usunąc gniazdo os, szerszeni zagrażający zyciu ludziom. Widziałem taki przypadek i to na posesji prywatnej.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

damek1718 pisze:
kefas g pisze:Straż pożarna nieaktualna w miejscach prywatnych. Polecam środek owadobójczy w stężeniu 3-4 krotnie większym od zalecanego. Oznaczyć miejsce patykiem, a wieczorem kiedy armia jest w środku zalać preparatem ( 1-2l wystarczy). Pozdrawiam.
Co za bzdury. Straz pozarna powinna i ma obowiazek na wezwanie usunąc gniazdo os, szerszeni zagrażający zyciu ludziom. Widziałem taki przypadek i to na posesji prywatnej.
Od 01.01 2012. nie ma obowiązku. Tylko w miejscach publicznych. Na prywatnej posesji mogą jedynie zabazpieczyć teren (cokolwiek to oznacza ?), właściciel na własny koszt musi przeprowadzić usuwanie za pomocą firmy tym się zajmującej lub własnym sposobem ( co mi się udało). Wcześniej powiadamiałem właśnie strażaków i taką informację otrzymałem. Z całym szacunkiem to chyba jedna z mniejszych bzdur tego chorego Kraju.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Paranoja. A jeszcze rok temu usuwali. dopiero jak stanie sie tragedia to bedzie debata nad tym. Idiotyczne prawo.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Aha, to może od 01.01.2013 pożary też będą gasić tylko w miejscach publicznych? :roll: A na prywatnych będziemy gasić we własnym zakresie :evil: Ciekawie się robi :roll:
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Od 2014 państwo będzie pobierać tylko podatki w zamian nie oferując nic.Wolny rynek będzie gasił,usuwał gniazda i naprawiał wały gdy bobry porobią tamy :wink:
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
wojza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 mar 2012, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

dzięki serdecznie za poradę , wykorzystałem środek owadobójczy tak jak napisał kefas g i udało się ;:63
Awatar użytkownika
gruuubas
200p
200p
Posty: 227
Od: 21 maja 2010, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gniazdo os w ziemi

Post »

Miałem raz do czynienia z gniazdem os, które zadomowiły się w dziurze zrobionej zapewne przez nornice albo karczownika (średnica ok. 4-5 cm). Wsypałem tam po prostu ziemię i przyklepałem. Towarzystwo było mocno zbulwersowane i zdezorientowane, ale po kilku dniach krążenia nad tym miejscem poddali się i przenieśli gdzie indziej.
gruubas
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

osy w ziemi

Post »

Witajcie, koło kwiatowej rabaty osy mają w ziemi kryjówkę. Czy myślicie, że jak wieczorem zasypię otwór ziemią to załatwię sprawę? Nie miały się gdzie zalęgnąć, mam uczulenie na te paskudy...
Drapichrust
100p
100p
Posty: 139
Od: 13 kwie 2015, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.

Re: osy w ziemi

Post »

Radzę uważać, rok temu też miałem osy i gdy próbowałem zasypać norę, dostałem w ucho :wink: Nie pomogło zasypywanie i gaśnica, pomogła benzyna wlana do nory i odpalona z długiej pochodni. Ale jeśli masz blisko budynki, to nie próbuj. Przy uczuleniu w ogóle bym się tam na Twoim miejscu nie zbliżał, poproś kogoś o pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”