Plamy (ciemnozielone,żółte,różowe)na trawniku.Kolor trawy.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
marek_l
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 maja 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plamy na trawniku

Post »

Nawoziłem 18-tego kwietnia, nawozem Agrecol 'super wieloskładnikowy'.
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Plamy na trawniku

Post »

Witam

Marek_l, część Twoich problemów może wyjaśnić lektura netu o "czarcich kręgach". Grzyby na trawniku to pokazują. Problem nęka zbyt wielu miłośników koszenia, a zagadnienie wnaszych warunkach nie jest do końca zbadane /brak pól golfowych/. Bogata jest literatura anglojęzyczna.

Pozdrawiam, Francik
Francik
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: Plamy na trawniku

Post »

czarci krąg wygląda inaczej, grzyby rosną wzdłuż linii wysokiej, zielonej i mocno rosnącej trawy, a wewnątrz kręgu podsycha trawa. Grzyby teraz rosną na wielu trawnikach bo jest piekielnie mokro.
Ten nawóz to opakowanie 1,2 kg, dałeś go w odpowiedniej dawce? Dosypałbym nową dawkę, ale nie na mokry trawnik. I zakup normalne opakowanie rolniczego nawozu typu Saletrzak, szkoda kasy na te pudełka. To co aktualnie jest podeschnięte można zwertykulować, ale jak deszcze miną.
marek_l
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 maja 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plamy na trawniku

Post »

Dzięki za odpowiedzi. Gdzie mogę kupić ten nawóz rolniczy 'typu saletrzak'? W jakim sklepie?
Może ktoś podpowie gdzie znajdę taki sklep w okolicy Bydgoszczy?
lemur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 cze 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Plamy na trawniku

Post »

Zwykłe grzybki od wilgoci. Co moją uwagę zwróciło to filc w trawniku, spróbuj zagrabić zwykłymi grabiami 1 m2 trawnika, zobaczysz ile towaru wyciągniesz na wierzch. Wszystko to należy usunąć. Następnie jeżeli nie masz dużo tego trawnika , buty z kolcami i przejść się na krzyż. Potem przed deszczem (ale nie ulewą) azotan amonu w ilości 10-15 kg na 1000 m. I trawa musi odpalić.
Sariel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 lip 2014, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Żółte plamy na trawniku

Post »

Pojawiły mi się na trawniku żółte plamy, jaka jest przyczyna ich powstawania?? I jak można przywrócić trawnik do ładnego zielonego koloru?? :)
Trawnik wysiany na początku lipca, ziemia była nawożona przed wysiewem później już nie.

Przykładowe zdjęcia trawnika:
http://stfalcon.pl/omg/1.jpg
http://stfalcon.pl/omg/2.jpg

Zamieniam zbyt duże zdjęcia na linki do nich. :uszy
bab...
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Żółte plamy na trawniku

Post »

Brak pokarmu.
Jesień - rosy i niższe temp.
janusz43
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 4 lut 2014, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żółte plamy na trawniku

Post »

Mam ten sam kłopot, szwagier polecił mi nawóz Biopona do trawnika przeciw żółknięciu, a ja zastanawiam się czy nie eksperymentować z mieszanką do regeneracji co wy na to?
z pozdrowieniami, Janusz
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Żółte plamy na trawniku

Post »

Teraz i tak nic już nie wsiejesz jako dosiewkę.
Dwa żółknięcie to wina choroby, niedożywienia itp. czy po prostu jesieni ?


Jeżeli cały sezon będziesz stosował nawozy mineralne właściwie to nie będzie podobnych spraw. Stosowanie naturalnego nawozu jeszcze bardziej wskazane.
easytouch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2015, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam serdecznie.
Mój problem tkwi w murawie. Boiskiem zajmowała się "specjalistyczna firma" która założyła murawę oraz się nią opiekowała. Trawa została posiana w październiku. Na wiosnę pojawił się wysyp chwastów- potraktowano je opryskiem ale większe okazy wycięto z trawnika. Na przełomie maja i czerwca trawnik nawożony był 2-3 razy. Firma w czerwcu oddała trawnik w ręce prywatne. W tej chwili można zastać taki stan. Co jest przyczyną? Trawnik regularnie podlewany jest dopiero od czerwca. Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z murawą

Post »

Pośpiech przy zakładaniu trawnika jest niewskazany.
Należy postępować zgodnie, na przykład, z takimi zaleceniami dostępnymi w Internecie
na naszym forum .... TRAWNIK

W sytuacji jak na zdjęciach pozostaje tylko wielokrotne systematyczne koszenie i interwencyjne dosiewanie trawy w łysiejących miejscach przykrywając włókniną.

Kiedyś poproszono mnie o doradzenie mieszanki na trawniki w szeregowcu znajomych z miejsca pracy, gdzie zakończono już prace budowlane.
Doradziłem pobranie próbek gleby, nawożenie korekcyjne wg zaleceń Stacji Chemiczno Rolniczej, odplewienie, wyrównianie, posianie zielonego nawozu. przekopanie go, wyrównanie i plewienie chwastów przez rok. Większość mnie wyśmiała. Tylko jedna osoba, notabene z działkowiczem w rodzinie mnie posłuchała. Z kiełkującymi chwastami, a zwłaszcza z chwastami trwałymi walczyli nie przez rok a przez dwa. W końcu wysiali trawę przykryli ją włókniną. Radziłem aby wysiali w sierpniu po uprzednim nawodnieniu. Później pojawiają się kawki i wrony które podnoszą lub dziurawią i niszczą włókninę sprawdzając co jest pod nią. W następnym roku zostałem zaproszony na pierwsze koszenie trawnika. Przed koszeniem usunięto "świderkami" pojedyncze chwasty które się uchowały.
Sąsiad patrzący na to zza płotu wyraził ubolewanie że przed trzema laty mnie nie posłuchał: "Usuwanie chwastów z gołej ziemi jest mniej pracochłonne niż z trawnika, a ostateczny efekt jest taki jaki widać po obu stronach naszego płotu".
marcinp1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lip 2013, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nowo założony trawnik i problem którego nie potrafię rozwiązać

Post »

Witam serdecznie,

W związku z tym, że stary trawnik został dosyć mocno zniszczony podczas stawiania ogrodzenia to skopałem całą darń i w to miejsce posadziłem jakieś drzewka i posiałem trawkę. Trawa ma około 2 miesięcy ale niestety czym starsza tym brzydsza... Pojawiają się jakieś place gdzie trawa schnie, po każdym koszeniu wygląda coraz gorzej. To co wyschnie na bieżąco wydrapuje jednak efekt trawnika jest dosyć kiepski :/ Nie wiem co może być przyczyną bo nigdy nic takiego się nie działo :/ Dwa / trzy tygodnie temu została posypana nawozem poza tym, że dostała ładniejszy kolor w kwestii tych placów nic nie pomogło. Zaczęły się robić przed nawożeniem i ciągle przybywa. Zdjęcia poniżej.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3

Może trawa jest kiepska? Nie była najtańsza ale najdroższa też nie była. Zawsze siałem pierwsze lepsze z marketu i nic się nie działo. Siałem coś takiego:

zdjęcie 4

Może ma ktoś pomysł jak można uratować tą trawę?
suszi1
50p
50p
Posty: 54
Od: 13 lut 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Różowa pleśń

Post »

Witam,

Kolega miał bardzo ładny i zadbany trawnik. Niestety pojawiła mu się teraz różowa pleśń. W jaki sposób można odratować w chwili obecnej zielony dywan?

Dziękuję za pomoc

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”