Agrest - szkodniki i choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Agrest - szkodniki i choroby

Post »

Coś mi zjadło w jeden dzień wszystkie liście z krzaczka agresu :cry: , czy on jest do uratowania?
Mój ogród.
Pauzalka
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Spokojnie to wiosna, na pewno wypuści liście ale trzeba go chronić przed owadami i podlewać. Jak się dobrze przyjrzysz powinnaś znaleźć zielone gąsienniczki na obgryzionych kikutach
Pozdrawiam. romekp
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Właśnie czytałam, że może to być np. Brzęczak i szukałam tego na tym agreście, ale niczego nie znalazłam.
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Liście odrastają, ale kwiatki którymi krzaczek był obsypany wszystkie uschły. Cieszyłam się, że tyle owoców będzie miał bo w tamtym roku miał dosłownie dwa :(
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Masz zdjęcie? Jak liście uschły to też może być choróbsko.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 588
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Agrest - szkodniki

Post »

To nie liście uschły tylko owoce, dwa dni po tym jak liście zostały zjedzone do cna.
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
piotrq
100p
100p
Posty: 127
Od: 18 sie 2010, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Agrest - szkodniki

Post »

W tym roku masakra. Ostatnie przymrozki były na tyle mocne, że wykończyły wszystkie owoce agrestu. Pierwszy raz odkąd pamiętam...

Obrazek
Awatar użytkownika
Eklo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sie 2011, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Witam
A te zielone robaczki czym można zwalczyć? Bo co roku na moim agreście się pojawiają.
Pozdrawiam
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Na moim agreście pojawiły się drobne małe zielone gąsienniczki , liści już praktycznie nie ma , zaczeły wcinac kolejny napisze ktoś czym toto opryskać :twisted: :twisted: :twisted:
Mąż Ani
natalia-h
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2014, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Witam wszystkich,

Cały agrest ogołociły mi takie robale (gąsienice):
Obrazek

Obrazek

Dodatkowo zjadly parzydło ogrodowe.

Co to jest i jak z tym walczyć?? (proszę o sposoby bez chemii!!!)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Szkodniki zjadajace liście - brzęczak porzeczkowy, brzęczak agrestowy, piłecznica agrestowa. Częściej występują one na agreście. Zjadają blaszkę liściową, powodując gołożery. Zaatakowane krzewy słabiej rosną i owocują, łatwiej przemarzaja. Brzęczak porzeczkowy wydaje dwa pokolenia w roku. Samice pierwszego pokolenia składają jaja w maju, a pokolenia drugiego w lipcu i sierpniu na dolnej stronie liści wzdłuż głównych nerwów. Brzęczak agrestowy wydaje tylko jedno pokolenie. Jaja składane są w maju wzdłuż nerwów głównych. Larwy mają zieloną barwę. Piłecznica agrestowa rozwija 4 - 6 pokoleń w roku. Jaja składa wzdłuż brzegów dolnej strony liści. Szkodniki zjadające liście zwalcza się na początku żerowania larw preparatami o działaniu kontaktowym lub wgłębnym. Jest dużo preparatów.Teraz jest zimno,więc można zastosować któryś z pyretroidów np.Karate Zeon.
natalia-h
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 cze 2014, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agrest - szkodniki

Post »

kaLo pisze:Szkodniki zjadajace liście - brzęczak porzeczkowy, brzęczak agrestowy, piłecznica agrestowa. Częściej występują one na agreście. Zjadają blaszkę liściową, powodując gołożery. Zaatakowane krzewy słabiej rosną i owocują, łatwiej przemarzaja. Brzęczak porzeczkowy wydaje dwa pokolenia w roku. Samice pierwszego pokolenia składają jaja w maju, a pokolenia drugiego w lipcu i sierpniu na dolnej stronie liści wzdłuż głównych nerwów. Brzęczak agrestowy wydaje tylko jedno pokolenie. Jaja składane są w maju wzdłuż nerwów głównych. Larwy mają zieloną barwę. Piłecznica agrestowa rozwija 4 - 6 pokoleń w roku. Jaja składa wzdłuż brzegów dolnej strony liści. Szkodniki zjadające liście zwalcza się na początku żerowania larw preparatami o działaniu kontaktowym lub wgłębnym. Jest dużo preparatów.Teraz jest zimno,więc można zastosować któryś z pyretroidów np.Karate Zeon.
Dzięki za info - ale nie chcę sypać chemii na to!!! Jakie są naturalne metody? Oprysk z gnojówki z pokrzywy?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Agrest - szkodniki

Post »

Świetny pomysł!Zbieraj ręcznie i top w gnojówce! :;230 .Kto Wam ludziska nawkładał do ,głowy,że gnojówka z pokrzywy jest panaceum na wszystko?! Krzewy bez liści umierają ale robakowi krzywda stać się nie może,dziwne!
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”