Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

spróbujcie zakopać w korytarz kreci ludzkie włosy pozyskane u fryzjera. Lub włożyć gumę owocową do żucia do połowy rozpakowaną ze sreberka.
ania1590
Awatar użytkownika
ari64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 17 sty 2013, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Niektóre bardzo ciekawe pomysły na pozbycie się tego intruza z ogrodu, trzeba będzie je na wiosnę wypróbować.
Pozdrawiam Artur
----------------------------------------------------------------------------------------------
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Awatar użytkownika
gina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 20 gru 2012, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Mogę wtrącić się do dyskusji ? :wit
Jak każdy z Was, tak i ja kretom i nornicom wydałam wojnę.
Wszyscy moi znajomi zbierali pety papierosów (od swoich wszystkich znajomych) a ja je zalewałam wodą, trzymałam 1-2 m-ce w tej wodzie i następnie
tę "nalewkę" wlewałam w każdą dziurę po krecie i nornicy.
Pouciekały na całe 2 lata, aż przestraszyłam się,że ziemię mam jałową. Tej zimy pokazały się krety... a ja... ucieszyłam się, że wszystko jest ok z moją glebą. :tan
I... niech już sobie będą ;:63
Z pozdrowieniami... Grażyna :)
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

A czy pułapki na krety są skuteczne , ja teraz kupiłem sobie na allegro , taką rurke i mam nadzieje że kret się w nią złapie ?
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

wolak - nie uzywalam rurki, ale moja pułapka tez polega na tym, ze kret musi w nią wejść, więc w zasadzie działanie jest analogiczne - musisz ją umiejętnie wsadzić w korytarz kreta, nie tam gdzie jest kopiec kreta tylko wcześniej albo póżniej, podstawa jest taka, ze musisz trafić w korytarz, ja robię tak, ze odgrzebuję kopiec, badam ręką w która strone idzie korytarz i nastepnie za jakies 20 cm w tym miejscu wycinam nożem dziurę, wsadzam łapkę i zasypuję delikatnie ziemią.
Powodzenia!
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

U mnie na działce jest nornica zryła wszedzie gdzie rabaty z kwiatkami i krzewami ,róznosci próbowalismy i nic nawet w skalniaku dziury.Ciekawe co bedzie po zimie.nie wiem juz co robic na nie ??
Petunia13:)
innge
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 kwie 2013, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

witam! ;:7
mam pytanie do doswiadczonych kretem uzytkownikow ;:162
od 3 tygodni nie pojawily sie juz nowe kopce, czy to oznacza, ze juz moge spac spokojnie ;:19 tudziez myslec o nowej trawie ;:173 :?:

z gory Dzięki za wasza wiedze ;:180
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

petunia13 pisze:U mnie na działce jest nornica zryła wszedzie gdzie rabaty z kwiatkami i krzewami ,róznosci próbowalismy i nic nawet w skalniaku dziury.Ciekawe co bedzie po zimie.nie wiem już co robic na nie ??
Cześć, idź do fryzjera, najlepiej męskiego (zwykle facetom nie myją włosów przed strzyżeniem, a o to chodzi by były niemyte) i poproś o włosy ze strzyżenia. Oni te włosy odłożą Ci do woreczka. Przynieś do ogrodu i zacznij wkopywać po malutkiej garstce w korytarze gryzoni, zaczynając od tych najbliżej domu. Na drugi dzień trochę bardziej oddalone od domu, na trzeci jeszcze dalej aż do granicy działki. Rób to w rękawiczkach. Masz kilka korzyści-wszystko co ryje pod ziemią nie znosi zapachu ludzkich włosów, a ten zapach utrzymuje się we włosach najdłużej. Ochronisz swoje cebulki kwiatowe, które są przysmakiem dla nornic, trawnik niszczony przez krety będzie ładny, marchewka którą lubią myszy też .
ania1590
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Można posadzić cebule koron cesarskich-zapach k.c. odstrasza gryzonie :wit
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

U mnie niezawodne nadal są pułapki , w cztery dni upolowane dwie nornice ;:138
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Włosy, śledzie i inne :afrodyzjaki: może skutecznie odstraszają nowego lokatora. Zasiedziały osobnik ma w nosie pachnidła, karbid, świece dymne i inne dymno-zapachowe, w kilka sekund odcina śmierdzący tunel i kopie nowe kopce :wentylacyjne:. Odstraszacze elektroniczne :) -wykopują koce tuż pod nimi. 2 szt złapałem w rurki pułapki, ale :królowiec; był zbyt cwany, zawsze je omijał. Znalazłem miejcie gdzie łączyło się kilka kanałów, wykopałem dziure wsadziłem wiadro zrobiłem zapadkę, omijał je dosłownie na milimetry. Zawiodły prośby, groźby, humanitarne metody też o kant rozbić, to może dziada gazem potraktować :) 2 butle wpompowane w ziemię a kretowisk dalej przybywało.
Zakupiłem 2 rodzaje pułapek po 3 szt z każdego. Przez miesiąc ubiegłej jesieni udawało mu się je unieszkodliwiać albo omijać.
3 tyg. temu chyba się zapomniał i dał się unieszkodliwić :) Od tamtej pory żadnego nowego kretowiska :D Po trzech latach walka zakończona :D Jeżeli jednak okaże się,że to tylko przyczajka, albo pojawi się w przyszłości jakiś nowy kopidól na obecny trawnik powędruje siatka ziemia i nowe nasionka.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Zapobiegawczo w każdej napotkanej norze umiesciłam coś w rodzaju tabletki na mole
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

A co myślicie o takim sposobie?

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”