Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Erazm, a w jakiej okolicy jest Twój ogród? Tzn. w jakiej odległości od ruchliwej drogi, jaki jest ogólny poziom poziom hałasu, drgań itp.?
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Erazm pisze:... Średnica 16 do 18 m od włożonego odstraszacza.
Powinno być promień a nie jak napisałem średnica.
Ogród jest przy lesie, do ruchliwej drogi około 4 - 5 km.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Erazm pisze:Ogród jest przy lesie, do ruchliwej drogi około 4 - 5 km.
Prawdopodobnie to jest przyczyna, dla której u jednych te odstraszacze działają, tak jak u Ciebie, a u innych nie działają, tak jak u mnie.
Mieszkam w dużym mieście i tu zwierzyna "ogłuchła" na wszelkie dźwięki. Drgania gruntu na terenie miasta kompletnie znieczuliły miejscowe krety. Kret, którego ubiłem 2 lata temu nie reagował nawet na petardę, która wybuchała mu w tunelu 30-50 cm od niego. Dwie minuty po wybuchu dalej kopał tunel i formował kopiec jakby nigdy nic. Pewnie w ogóle niczego już nie słyszał ani nie czuł.
Dziki w mieście nie reagują ani na psy ani na ludzi ani na odstraszacze zapachowe ani na petardy ani na pieprz mielony ani na mielone chili (wszystko testowałem).
Trzeba mieć świadomość, że skuteczność środków odstraszających jest względna i nie da się generalizować :D A w normalnych warunkach czyli poza miastem to inna sprawa. Kret reaguje na odstraszacz a dzik ucieka w głąb lasu :)
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Dziś włączyłem odstraszacz BROS SONIC MAX na 2 godziny. ;:138

Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Gratuluje ! ale co zrobić jak po 3tygodniach działania BROS SONIC MAX , wokół niego powstały nowe kopczyki :shock:
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Ja miałem podobne urządzenia i działały tylko jakiś czas. Wydaje mi się, że krety i inne zwierzątka w ziemi przyzwyczajają się do tego dźwięku i po pewnym czasie nie zwracają na niego żadnej uwagi.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Wydałam krocie na walkę z kretami ,nornicami i karczownikami . Stosowałam zatrute ziarno , kostki niebieskie ,gnojowice , siarkę + saletra jako
świece dymne , zwirek z kuwety kota , BROS SONIC MAX i pułapki, marne efekty zawsze powracają i najwięcej szkód widzę po zimie , wygryzione krzewy
i róże warzywnika też nie oszczędzały dziś zakupiłam Quickphos , może to zadziała a jak nie to będę musiała się przyznać ,że przegrałam , nie bitwę
ale wojnę z gryzoniami. :wink:
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

--julian-- pisze:Wydaje mi się, że krety i inne zwierzątka w ziemi przyzwyczajają się do tego dźwięku i po pewnym czasie nie zwracają na niego żadnej uwagi.
Wszelkie stworzenia się przyzwyczajają. Mieszkając w pobliżu autostrady wiele osób po jakimś czasie _dosłownie_ przestaje słyszeć łomot przejeżdżających ciężarówek. Z kretami zapewne jest podobnie. Taki odstraszacz wydaje przecież dźwięki a nie wydziela trujący gaz więc te bodźce dźwiękowe po jakimś czasie są ignorowane.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

mimoza55 pisze:Wydałam krocie na walkę z kretami ,nornicami i karczownikami . Stosowałam zatrute ziarno , kostki niebieskie ,gnojowice , siarkę + saletra jako
świece dymne , zwirek z kuwety kota , BROS SONIC MAX i pułapki, marne efekty zawsze powracają i najwięcej szkód widzę po zimie , wygryzione krzewy
i róże warzywnika też nie oszczędzały dziś zakupiłam Quickphos , może to zadziała a jak nie to będę musiała się przyznać ,że przegrałam , nie bitwę
ale wojnę z gryzoniami. :wink:
Ja kupiłem pułapkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Dwie inne osoby po tym jak zobaczyły u mnie, że działa też kupiły i są również zadowolone z niej. Te tabletki rozważałem, ale ostatecznie zrezygnowałem :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Julian, założyłam pułapkę z niespodzianką , po jakimś czasie zaglądam, otwór pułapki zasypany a pod pułapką zrobiony podkop , czyli bestyjka zrobiła sobie nowy tunelik :D Krety mi nie przeszkadzają tylko karczowniki i nornice. ;:163
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Dobrze zrobiłaś kupując QuickPhos . Ja dziur po wejściu nornic czy karczowników mam coraz mniej, kret od dawna już mnie nie odwiedza.
Moje wątki
Festina Lente
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Ja mam pułapkę super cat i ona się zatrzaskiwała po tym jak karczownik/nornica/kret dotknie głową takiego elementu umieszczonego w tunelu.
domeldoom
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 29 lip 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Post »

Cześć,

pytałem o Wasze doświadczenie z Bros-em, bo sam miałem dźwiękowy odstraszacz, ale na ogniwa słoneczne.
Póki działał to było dobrze, ale ogniwa były nieszczelnie i ciągle je zalewało - nawet jak nakładałem worek na to.
Jak całkowicie przestały działać to weszły mi w warzywnik nornice czy inne szkodniki i w parę tygodni miałem pustynię :-(

Bros wygląda na szczelny, ale czy zadziała?

Nic to, kupiłem - oby działał.

pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”