Kret, karczownik, nornica czy... - 3 cz.(2011.11 -

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Szkodnik nie szkodnik ... wokoło setki ha tam może robić co mu się podoba do mnie ma zakaz wstępu :roll: pojedyncze sztuki nawet u mnie mają szansę ale co za dużo to nie zdrowo i żadne sentymenty tu nie pomogą ;:224
agawa76
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska pd.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ja też próbowałam rącznika - ładnie urosło 5 szt. w różnych częściach ogrodu, zastosowałam odstraszacz dźwiękowy i... stwierdzam, że mój kret jest nieukiem - nie wie od czego powinien uciekać :evil: Nie pomogło nawet, gdy dźwiękowy odstraszacz wsadziłem w środek kopca obok rącznika - wkrótce obok pojawił się następny kopiec ;:223 I teraz nie wiem czy rącznik przyciąga czy odstrasza krety i nornice?
Jednak o ile kreta jeszcze jakoś zdzierżę, to nornic nie zaakcpetuję. A po poprzedniej zimie rozmnożyło się toto po całym ogrodzie u mnie i sąsiadki. Ona zalewa tunele wodą - ponoć pomaga, ale wymaga to czasu, nawet kilku lat zanim się wyniosą (obu nie wszystkie do mnie!). Mam nadzieję, że tegoroczne mrozy przy braku śniegu trochę zmniejszyły ich populację, chociaż dziś przeglądając ogród zauważyłam chyba świeże wejście do tunelu :( ;( W zeszłym roku, gdy mroziło to była gruba warstwa śniegu, więc miały cieplutko - po roztopach zastanawiałam się kto mi poodbijał rurki na ziemi :lol: zanim okrutna prawda do mnie dotarła :cry:
Najbardziej wqrza, że ryją w naszych 2 ogródkach, a obok kawał pola obsianego zbożem, gdzie nikomu by nie przeszkadzały... :|
No i jak się pozbyć tych nornic... :?:
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ja swoje nornice przepędziłam do sąsiada za pomocą czosnku.Z kretami jak na razie walkę przegrywam już zaczęły swe wykopy.W tamtym roku robiłam gnojówkę z czarnego bzu i piołunu.Smród niesamowity,efekt żaden.Kupiłam też ta plastikową pułapkę na krety ,ale chyba ja żle zakładałam bo zawsze tam był tylko piach.
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Tak wygląda osłonka na cebule po zimie w ogrodzie. Były w niej cebule tulipanów albo narcyzów - już nie pamiętam, nieważne, już ich nie ma. Zostały tylko resztki korzeni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powinni robić te koszyki z metalu.
agawa76
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska pd.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

mmarta1982 - a ten czosnek to jak stosowałaś - wtykałaś w nory czy sadziłaś po całym ogródku?

mateo - strasznie wygłodniałe te Twoje nornice były... A ja się dziwiłam, że zniknęły mi cebulki cebulicy syberyjskiej sadzone bez osłonek
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Ja wkładam czosnek w dziury.W tamtym roku tak robiłam i nornic nie ma.Tylko w niektórych miejscach w tym roku wyrósł czosnek.
Awatar użytkownika
Kretowspinacz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Witam,
moge polecic kretolap z targetu, moze to pachnie reklama ale dziala, drogie i malo humanitarne ale ma sie problem z glowy.
Pozdrawiam
Kretowspinacz
Bartosz56
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 kwie 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Próbowałam już wielu sposobów na odstraszenie kreta. Czosnek niestety nie zadziałał. Najlepszym sposobem okazał się środek odstraszający je swoim zapachem, który wsypałem do tunelu. Dokładnej nazwy nie pamiętam, ale na etykiecie było napisane "środek odstraszający krety" i znak STOP :D
Oinone
200p
200p
Posty: 205
Od: 16 paź 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Limanowa

nornica lub kret lub ?

Post »

Witam,

mam działkę z gliniasto-ilastą glebą...zauważyłam, że jej dolna część (stok jest połdniowy) wygląda jak ser szwajcarski...nie sa to kopce krecie ale widać dziury w ziemi-ewidentnie coś wyłazi spod niej...co to moze być? Średnica otworu to jakieś 2-3cm... nornica? mysz? JAK SIĘ TEGO POZBYĆ? Słyszałam już o wiatraczkach dziecięcych albo butelkach na kijach (ponoć szumu nie lubią) ale jest to trochę szarlataneria...i żadna ozdoba...
Boję się o moje maliny (mini-sadzonki) i czereśnie...
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: nornica lub kret lub ?

Post »

Witaj.
cokolwiek to by nie było warto sprawdzić patent z materiałem nasączonym ropą i wsadzonym do najświeższej wyglądającej nory.
U mnie pomogło :wink:
Oinone
200p
200p
Posty: 205
Od: 16 paź 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Limanowa

Re: nornica lub kret lub ?

Post »

:) dzięki

w innym poście ktoś polecił mi NORNIKS - wygląda to na nornice więc potraktuję je z należytą uwagą...
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

Witam!!!
Co robić- nornica podgryzła na amen wierzbę hakuro, 4-letnią magnolię a dzisiaj zobaczyłam dziury koło tulipanowca. Załatwi mi wszystkie drzewka.
Jak się jej pozbyć, podjada mi najładniejsze rośliny. Jak tak dalej pójdzie zostanę z pustym ogrodem a włożyłam w niego tyle pracy i co tu ukrywać kasy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kretowspinacz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 7 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kret, nornica czy... - 5 cz.

Post »

iwanda pisze:Witam!!!
Co robić- nornica podgryzła na amen wierzbę hakuro, 4-letnią magnolię a dzisiaj zobaczyłam dziury koło tulipanowca. Załatwi mi wszystkie drzewka.
Jak się jej pozbyć, podjada mi najładniejsze rośliny. Jak tak dalej pójdzie zostanę z pustym ogrodem a włożyłam w niego tyle pracy i co tu ukrywać kasy.
Pozdrawiam.
Witam,
Polecam http://www.sklepdaglezja.pl/uploads/fil ... 062011.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=CRCjNJPUMHI
.. dziala i sprawdzone, acz jak wspomnialem powyzej troche watpliwe humanitarnie.
Sprawdzielem juz rozne cuda zapachowe i inne elektroniczne - czasami dzialaly czasami nie - w tym przykladzie dzialanie jest naoczne.
Pozdrawiam
Kretowspinacz
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”