Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
wawo
 Tytuł: Wciornastki
PostNapisane: 20 mar 2008, o 13:03 
100p
100p
Ni stąd ni zowąd zaczął gubić liście - na zdjęciu widać białe plamy (1. liść z lewej) i jakby jakieś "nadpalenia" (liść 2,3, 4 - 2 został zerwany). Podejrzewam, że został zaatakowany przez jakieś grzyby czy inne robale. Proszę o radę Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2008, o 22:37 
---

więcej niż 1
Wciornastki - oprysk Acetellic 500 EC (10ml środka w 10 l wody)

wawo
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2008, o 09:01 
100p
100p
Przemo napisał(a):
Wciornastki - oprysk Acetellic 500 EC (10ml środka w 10 l wody)

Dziękuję. Ile razy należy powtórzyć oprysk? Czy to "coś" rzuci się na inne kwiaty w pokoju/domu? Czy należy wymienić również ziemię?

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2008, o 20:27 
---

więcej niż 1
Oprysk możesz powtórzyć po 8 dniach jeszcze raz, ziemi wymieniać nie musisz a na innych roślinach jak zobaczysz objawy dopiero zastosuj chemię, szkodnik może ale wcale nie musi przenieść się na inne rośliny. :D

Alexxia
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, o 18:07 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witajcie,

mam problem z oleandrem a mianowicie na liściach oleandra pojawiły się połyskujące na srebrno odbarwienia oraz jaśniejsze miejsca (wygladają jak mikro-wygryzienia) i widoczne na niektórych listkach czarne kropeczki - prawdopodobnie to jakieś szkodniki (?). Oleander jest kupiony w ubiegłym roku, przezimował w domu, niektóre pączki usychają nie rozkwitając.

Prosze pomóżcie mi zdiagnozowac te szkodniki/choroby i doradżcie czym je zwalczyć.

Czekam na Wasze rady i mam nadzieję, załączam zdjęcia

Z góry WAM dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Alexxia

Obrazek Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2008, o 06:57 
---

więcej niż 1
Oleander jest zaatakowany przez wciornastki i należy go opryskać najlepiej Actellic 500 EC lub Mospilan 20 SP po sześciu dniach powtórzyć oprysk. :D

kwiato_maniaczka
 Tytuł: Peperomia- szkodniki
PostNapisane: 8 maja 2009, o 15:37 
1000p
1000p

1 szt.
tak wygląda moja peperomia, nie wiem co jej dolega proszę o pomoc i rady:

Obrazek Obrazek Obrazek

x-C-j
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2009, o 19:46 
---

więcej niż 1
Wciornastek ją sobie bardzo smacznie wcina, oprysk Talstar 100 EC (0,5ml preparatu na 1 l wody) lub Actellic 500 EC (1 ml preparatu na 1 l wody). Szkodnika widać świetnie na zdjęciach. Po czterech dniach powtórz oprysk, pryskaj bardzo dokładnie z obu stron liści. :wink:

Szlachcianka
 Tytuł: Wciornastki na roślinach doniczkowych
PostNapisane: 4 maja 2010, o 14:40 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Wciornastki zaatakowały mi dracene :( i nie wiem jak się tego cholerstwa pozbyć. A dracena jest bardzo ładna i nie wchodzi nawet w gre jej utrata.
Nie wiem co zrobiłam źle, że one powstały.
Jeśli ktoś miał już do czynienia z tymi szkodnikami, to proszę o poradę.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x-C-j
 Tytuł: Re: Wciornastki zaatakowały mi dracene :(
PostNapisane: 4 maja 2010, o 21:55 
---

więcej niż 1
Naprzemiennie wykonaj co trzy dni jeden oprysk każdym z preparatów: Confidor 200 SL i Actellic 500 EC zaczynając od Condiforu. Warto też powiesić koło rośliny żółtą tablicę lepową jeśli jest szkodnika dużo. :wink:

Szafirek
 Tytuł: Wciornastki na roślinach doniczkowych
PostNapisane: 5 wrz 2011, o 16:46 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Witam. Mam wielki problem, prawdopodobnie wciornastki (niewielkie patyczki w paski) zaatakowały ponad 50 roślinek w moim pokoju ;:144 ;:145 , na niektórych jeszcze nic nie widać, są u mnie chyba ponad tydzień albo dwa. Nie chcę narazie używać środków chemicznych dziś wypróbuję wywar z pokrzywy. Błagam pomóżcie mi! :!: :!: :!: :!:

11krzych
 Tytuł: Re: Wciorniastki zaatakowały całą moją kolekcję roślin doniczkow
PostNapisane: 6 wrz 2011, o 06:03 
Wykończyłem to ograniczając podlewanie i podlewając bardzo mocną gnojówką z petów papierosowych. Nie wiem czy to były wciorniastki, ale takie jakieś liszki jak z Twojego opisu w kwiatach domowych mi sie zalęgły. Co do środków chemicznych, to przecież nie będziesz jadł paprotek. Są podobno takie pałeczki, jak nawozowe ale z chemią na szkodniki roślin doniczkowych. Nie wiem dokładnie jak to działa, bo kuracja nikotynowa u mnie pomogła i nie szukałem dalej.

Szafirek
 Tytuł: Re: Wciornastki zaatakowały moją kolekcję roślin doniczkowych
PostNapisane: 6 wrz 2011, o 21:43 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Zakupiłam pałeczki, ale to chyba za mało. Dziękuję za odpowiedź, owszem tych roślinek nie będą jadła :wink: , tylko że większość tych kwiatów to małe roślinki i sadzonki, a ja obawiam się, że po chemii nie zostanie z tych roślin nic! Gnojówki nie mogę zastosować bo po samej nazwie można się domyślić, że śmierdzi, a roślinki są w pokoju w którym często przebywam. Przeczytałam, że można spryskać wodą z szarym mydłem, i też tak zrobiłam. Na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomoże. I takie pytanie: Czy wciornastki lubią wilgoć? :?: Jedni piszą, że nie,a później gdzieś się doczytałam ;:132 , że tak. Więc zwracam się do Was bo macie większe doświadczenie, zresztą na pewno ktoś wciornastki zwalczył.

11krzych
 Tytuł: Re: Wciornastki zaatakowały moją kolekcję roślin doniczkowych
PostNapisane: 7 wrz 2011, o 06:37 
Nie śmierdzi. Gnojówka to może przesadziłem. Po prostu słoik litrowy petów zalany wodą na dobę. To nie jest to samo co dym papierosowy i nie przesiąka tym całe mieszkanie. Nie wiem czy miałem akurat wciorniastki, ale te moje robaczki lubiły wilgoć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 36 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości