Magnolia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Bardzo dziekuje zastosuje sie do wszystkich wskazówek ?
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Odsunelam Agro wokół drzewka odkryłam korzenie które później wysypalam trawa i widzę efekty! Liście zaczęły przypominać liście nie straszą już. Może uda mi się później wkleić ich wygląd. Chcialam jeszcz zapytać czy warto zakupić mikoryze i jezeli tak jaka polecacie? Resztę roślin mam potraktowanych grzybnia i wydaje mi sie ze są efekty...
ryba_pila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 cze 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Cześć,
jestem "świeżym" ogrodnikiem i mam problem z moją magnolią.
Otóż mam magnolię Stellata trzymaną na tarasie w donicy około 60 litrów. Na dole keramzyt, ziemia do magnolii, na wierzchu kora. Posadziłem ją w kwietniu. Na początku stała pod gołym niebem i chyba miała za dużo wilgoci, wtedy sporo padało, czerniały jej liście. Przestawiałem ją i teraz nad nią jest sufit balkonu sąsiada więc nie pada nią deszcz. Stoi od południowej strony, ale prawie cały czas jest w cieniu sufitu, bezpośrednio dociera do niej tylko 2-3 godziny zachodzącego słońca.
Wydaje mi się, że podlewam wystarczająco, bo po usunięciu z miesiąc temu tych liści z czarnymi plamkami na prawdę odżyła, puściła mnóstwo zdrowych liści i ogólnie była zdrowa. Z 3 tygodnie temu dałem trochę nawozu substral, takiego do rododendronów, ale mniejszą ilość.

Teraz pojawił się problem z żółtymi plamkami. Boję się, że to grzyb, ponieważ na balkonie obok stoi wierzba, która właśnie ma rdzę wyglądającą podobnie a wiatr przeważnie wieje właśnie od strony tej wierzby.
Wczoraj oberwałem najbardziej chore liście i spryskałem magnolię i wierzbę (ponownie) amistar agrecol.

Czy to faktycznie grzyb? Jak pomóc mojej magnolii?
Poniżej zdjęcia dwóch przykładowych chorych liści.


https://www.dropbox.com/s/l5jdnfrrezbw7s5/1.jpg?dl=0 [/img]
https://www.dropbox.com/s/nsse4793a22ch ... 3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zyc24dpmny4w3 ... 2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/fwt29x11f6u1v ... 3.jpg?dl=0
ryba_pila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 cze 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Nikt nic nie pomoże? Kiepskie zdjęcia a może za mało szczegółów podałem?
To chyba jakaś egzotyczna i niespotykana choroba ;)
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Magnolia - choroby

Post »

Wciornastki, ale nic się tym nie przejmuj. Inna sprawa, że magnolia w donicy nie będzie długo rosnąć w zdrowiu.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
ryba_pila
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 cze 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Tzn. nie powinienem nic pryskać?

Ktoś może polecić, gdzie powinienem poczytać, żeby moja magnolia w donicy jak najdłużej cieszyła się zdrowiem? :)
jjdj

Re: Magnolia - choroby

Post »

Odświeżę wątek i opowiem o mojej magnolii. Już drugi rok cierpiała z powodu chlorozy. W tym roku nie zakwitła. Ziemia w moim ogrodzie to praktycznie wszędzie kamień wapienny i praktycznie niemożliwe jest zakwaszenie jej. Opryski żelazem, czy nawozami nie pomagały, więc postanowiłem zastosować stary sadowniczy sposób na chlorozę. W pień krzewu wbiłem 2 małe żelazne gwoździe. Dodatkowo opryskałem jeszcze go florovitem. Już po tygodniu kolor liści zaczął się zmieniać na zielony, a młode listki są zarumienione i zero nekrozy. Zobaczymy jak to się sprawdzi na dłuższą metę.
Racoviak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 lip 2017, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Witam,
W tym roku posadziłem magnolię, stanowisko słoneczne, podczas sadzenia zastosowano odpowiednią glębę. Krzaczek kupiony nie był zbyt wielki, na dzień dzisiejszy rozwinęło się kilka listków. Na większości znajdują się czarne plamy. Proszę o informację czy jest się czym przejmować, czy to po prostu aklimatyzacja w nowym miejscu?

Obrazek
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Wygląda na uszkodzenie od przymrozków.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia - choroby

Post »

Obserwuj co się będzie działo z nowymi rozwijającymi się liśćmi. Jak będą plamy na brzegach liści to może być szara pleśń. U mnie pomógł oprysk Amistarem. Druga rzecz, magnolie nie powinny rosnąć w pobliżu lilaków bo może porazić je bakteria Pseudomonas syringae.
Pozdrawiam Lucyna
Olaala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lis 2016, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Brązowienie liści magnolii Nigra

Post »

Od 3 lat jestem szczęśliwą posiadaczką magnolii "Nigra" i problemu corocznego brązowienia liści. Mimo opryków i chwilowej poprawy stanu do jesieni ciagle brązowieją i schną liście. Brązowienie również pojawia się na kwiatach. Czy ktoś z Państwa spotał się z takim problemem ? Co to za choroba i czym ją zwalczać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Brązowienie liści magnolii Nigra

Post »

To nie jest choroba tylko rodzaj gleby jej niestety widocznie nie odpowiada.Gleba musi być przepuszczalna, wszelkie cięższe typy odpadają.Niestety nie wszędzie magnolie dobrze się rozwijają.
Olaala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lis 2016, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Brązowienie liści magnolii Nigra

Post »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jeszcze 1 pytanie: jak szeroko rozrasta się system korzeniowy magnoli? Wykopaliśmy bowiem otwór dość szeroki bowiem ponad 1 m i dość głęboki - majac nadzieję ,że wystarczy jej przestrzeni. Natomiast ziemia u nas jest faktycznie ciężka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”