Magnolie - choroby / pielęgnacja

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
sylwiab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Magnolie - choroby / pielęgnacja

Post »

Mam młode tego roczne magnolie w donicach na tarasie. pięknie zakwitły ,ale po przekwitnięciu ich liście zrobiły się brązowe jak papier i bardzo wiotkie czy ktoś mi może powiedzieć co się stało ,jak temu zaradzić i jak ratować moje rośliny .
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, o 15:50 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o rozpoczynanie zdań wielkimi litarami.
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: magnolie

Post »

Przede wszystkim ja bym szybko przesadziła do ziemi-specjalnej ,kwaśnej-magnolie nie lubią o wysokim pH .Może korzenie się duszą od nadmiaru wody a może popalone zostały zbyt dużą dawką nawozu,a moze przesuszone. To nie jest dla nich naturalne rosnąć w donicach, one mają płytko rosnące korzenie- potrzebują wilgoci i przestrzeni. Teraz wiosną mają najwiecej siły aby sie przystosować do nowych warunków i rozbudować system korzeniowy przed zimą.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: magnolie

Post »

Podejrzewam czynnik ludzki :wink:
Magnolie w doniczkach, nawet b. małych stoją w sklepach ogrodniczych często dwa sezony i nawet w nich kwitną.

Nie nawoziłaś przypadkiem tych magnolii ostatnio?Te donice mają w dnach otwory odpływowe?
sylwiab
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: magnolie

Post »

No i chyba mam przyczyne podlewałam je nawozem do roślin o kwaśnym pH (I TO DO azali ) mój błąd - ;:223 :-D :-D chyba był za mocny ... czy jest możliwośc ich URATOWANIA???????????????????????? Dzięki ZA RADY :P
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Magnolie - choroby / pielęgnacja

Post »

Nawóz do azalii może być, tylko jeśli za duze stężenie, to efektem są listki takie popalone...Posadź do ziemi i niczym nie podlewaj, oprócz czystej wody :wink: Listki opadną i powinny pokazać się nowe. Chyba ,że całkowicie popalone są korzenie.
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Magnolie - choroby / pielęgnacja

Post »

Czy magnolia posadzona w tym roku i która padła ofiarą majowych przymrozków jeszcze się reanimuje czy można założyć że roślina już nie odżyje? Na zdjęciu dwie odmiany które mróz odstrzelił, trzeci egzemplarz jakimś cudem się obronił :)

ObrazekObrazekObrazek
Stendhal
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 21 lip 2014, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolie - choroby / pielęgnacja

Post »

1,5 tygodnia temu posadziłem Magnolię Black Beauty ze szkołki, wysokość około 70cm, z ulistnieniem. Dzisiaj nad ranem zdarzył się przymrozek i zauważyłem, że liście momentalnie zmarniały - oklapły. Czy to już koniec dla tej magnolii, czy jeszcze odbije?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”