Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re:

Post »

Erazm pisze:Nadmanganian potasu
3 g nadmanganianu potasu rozpuścić w 10 litrach wody. Roztwór stosować do "zaprawiania" nasion przed siewem i moczenia korzeni roślin przed sadzeniem.
Stosuję go do zaprawiania ząbków czosnku. Moczę je w tym roztworze przez 30 minut.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

pati3456 pisze:U mnie na mszyce i zielone i czarne świetnie działa ta miksturka:
na 1 l wody - 2-3 łyżki mydła potasowego ogrodniczego + kieliszek 50ml octu spirytusowego.
Wodę wlewam dobrze ciepłą żeby mydło się dobrze rozpuściło. Ocet dodaję jak przestygnie i od razu psikam.
Na drugi dzień nie ma śladu mszyc.
Czy ta mikstura nadaje się do roślin doniczkowych?
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re:

Post »

kogra pisze:Do tej pory nie potrzebowałam dużych ilości preparatu, ale robię tak:
dwie główki czosnku rozdrabniam razem z dwoma garściami listków szałwii drobno siekając lub miażdżąc i zalewam zimną wodą / 1 litr /, odstawiając na 2 doby. Potem przecedzam przez sitko, dolewam litr wody, rozmieszam i gotowe do oprysku. Jeśli dezynfekuję glebę to miksuję preparat, dolewam litr wody i bez odcedzania podlewam z konewki przez sitko z dużymi otworami.

Mam 2 pytania:
1). Jak często stosować jako oprysk? Na jakie warzywa czy rośliny/kwiaty? Czy na wszystko?
2). Czy wczesną wiosną przed wysiewem warzyw glebę można potraktować takim podlaniem?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Moją doniczkową pietruszkę napadły jakiś czas temu mszyce. Więc szybki myk w internet i wynalazłam przepis o szarym mydle. Spryskałam.
I teraz czytam , że jednak szare mydło na rośliny do zjedzenia się nie nadaje i zaczynam wpadać w panikę.
Co teraz powinnam zrobić?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Dobrze ją spryskaj wodą, żeby te mydło spłynęło z pietruszki, jeśli coś zostanie, to się nie zatrujesz, jedynie będzie mogła puszczać bąbelki z ust. :;230
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Byleby tylko z ust to już będzie dobrze ;:306
Dobra, Dzięki, spłukam.
A co w takim razem użyć?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jeśli zastosowałaś, to mszyce padną. Zapobiec w przyszłości, to miejsce słoneczne i nie za gęsto siać, wówczas można uniknąć inwazji, bo wtedy i biedronki szybciej się zainteresują szkodnikami. Astvit jest jako ekologiczny nawóz, a w większym stężeniu także zwalcza mszyce.
Sookie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lis 2017, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Mój hibiskus oblazły takie małe białe robaczki, drobniutkie jak ziarenka drobno mielonego cukru, sąsiadka twierdzi, że to coś w stylu mącznika... Jest na to jakiś skuteczny preparat? Czyściłam już liście wodą, ale robaczki wróciły bardzo szybko.
inga_beta
200p
200p
Posty: 355
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Znalazłam taki przepis. Nie jest przeze mnie wypróbowany.
Wywar z orzechów piorących w ogrodzie
Aby usunąć szkodniki z ogrodu należy spryskać rośliny słabym wywarem z orzechów piorących. Aby go przygotować należy 3-4 łupiny wrzucić do 1 l. wody i gotować na wolnym ogniu ok. 10 minut, a następnie ostudzić.
Jeśli posiadamy orzechy w proszku należy 1-2 łyżeczki proszku rozpuścić w 1 l. wody i dobrze wymieszać. Tak przygotowanym wywarem należy pryskać rośliny ogrodowe lub pokojowe.
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

W tym wątku kilkakrotnie polecano wywar z papierosów na ziemiórkę.
Trochę ostudzę zapał osób, które chciałyby to zastosować, a nie są namiętnymi palaczami.
W ubiegłym roku poprosiłam palące koleżanki o zbiór "petów", potem przygotowałam z tego wywar. Po podlaniu tym roślin miałam tak okrutny smród w domu, że bolała mnie głowa i miałam mdłości. Utrzymywało to się w powietrzu bardzo długo. Naprawdę baaardzo długo (liczone w tygodniach). Nie pamiętam, jak to z ziemiórkami było, ale ja na pewno się podtrułam. Gorsze od ciężkiej chemii. :twisted:

A teraz pytanie z innej beczki. Czy można samodzielnie przyrządzić sobie preparat parafinowy do oprysków na szkodniki z ciekłej parafiny?
Pozdrawiam. Jola.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jestem początkującym ogrodnikiem i też staram się stosować preparaty roślinne w moim ogrodzie.Dzięki temu mam dużo biedronek,które skutecznie zwalczają mszyce.
Różne gnojówki wzmacniają rośliny.
Dzięki wyciągom z krwawnika udaje mi się skutecznie walczyć z kędzierzawością brzoskwiń i nektaryn.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam
Mam pytanie czy można przedawkować środki ochrony roślin? Opryskałem dziś maliny i porzeczki mispilanem, na etykiecie była zalecana dawka na 2,5g środka - 2-7,5 l wody. Ja zastosowałem na 2,5g -5 l wody. Czy to za silna dawka? Czy można takim stężeniem uszkodzić rośliny?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Mospilan nie jest tak żrący dla roślin, żeby je uszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”