Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jestem początkującym ogrodnikiem i też staram się stosować preparaty roślinne w moim ogrodzie.Dzięki temu mam dużo biedronek,które skutecznie zwalczają mszyce.
Różne gnojówki wzmacniają rośliny.
Dzięki wyciągom z krwawnika udaje mi się skutecznie walczyć z kędzierzawością brzoskwiń i nektaryn.
GodfatherPL
200p
200p
Posty: 318
Od: 20 kwie 2014, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Witam
Mam pytanie czy można przedawkować środki ochrony roślin? Opryskałem dziś maliny i porzeczki mispilanem, na etykiecie była zalecana dawka na 2,5g środka - 2-7,5 l wody. Ja zastosowałem na 2,5g -5 l wody. Czy to za silna dawka? Czy można takim stężeniem uszkodzić rośliny?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Mospilan nie jest tak żrący dla roślin, żeby je uszkodzić.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Czy podawany tutaj już kiedyś przepis na mszyce (w składzie była ciepła woda, soda i ocet) zadziała też na stonkę w ziemniakach? I czy nie zaszkodzi ziemniakom..?
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Tego nie wiem i też czekam ,aż Ktoś odpowie ,ale dziś robię na mszyce i przędziorki wywar z cebuli i czosnku. Cebule i czosnek kroję i na noc do słoika z wodą. Na drugi dzień wszystko do garnka i zagotować . Wywar jest super na oprysk i zdrowy ;:oj
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

A to skrzyp polny już ugotowany (poszedł pod ogórki i pomidory) a woda w proporcji 1:5 na grzyby i wzmacnianie roślin ;-)

Obrazek
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

mamiroma4 a możesz napisać ile tej cebuli, czosnku i wody?
drkwiatek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 kwie 2018, o 04:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

mamiroma4 pisze:A to skrzyp polny już ugotowany (poszedł pod ogórki i pomidory) a woda w proporcji 1:5 na grzyby i wzmacnianie roślin ;-)
Dokładnie. Skrzyp polny ogranicza występowanie takich chorób jak mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, parch jabłoni i gruszy, rdza czy szara pleśń. Skuteczny jest także w ochronie brzoskwiń przed uciążliwą chorobą, jaką jest kędzierzawość liści brzoskwini. W uprawie pomidorów warto zastosować preparaty ze skrzypu w walce z zarazą ziemniaka na pomidorze. Stosowanie preparatów ze skrzypu skutecznie pozwala na eliminację szkodników żerujących na roślinach ogrodowych. Dzięki zabiegom można bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin pozbyć się szkodników takich jak mszyce, przędziorki, miseczniki czy tarczniki. W tym roku pojawił się na rynku ekologiczny preparat Evasiol, który wyprodukowany został właśnie na bazie skrzypu polnego. Dzięki naturalnemu pochodzeniu może być także stosowany w ekologicznych uprawach. Evasiol dostępny jest w opakowaniu o pojemności 50ml. Jest to koncentrat, który należy rozpuścić w około 5 litrach wody. Z powodzeniem można go zastosować zarówno zapobiegawczo, jak i leczniczo w przypadku potrzebnej interwencji. Od tego sezonu rośliny chronię właśnie tym preparatem.
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Cześć! Bardzo się cieszę, że są tu również zwolennicy środków roślinnych ;:138 Jestem początkująca "rolniczką" ;-) i choroby mnie nie oszczędzają. Jako świeżak zapomniałam o podstawach - o zapobieganiu. Nie stosowałam nic oprócz gnojówki z pokrzyw i wyciągu z czosnku przy objawach chorobowych, a od kilku dni szaleje u mnie zaraz ziemniaczana (pomidory pod folią i w donicach). Natychmiast po zauważenia objawów zadzwoniłam na moje prywatne pogotowie warzywne - do dziadka. Przyjechał z acrobalem i moja eko hodowla już taka eko nie jest, ale przynajmniej jeszcze istnieje (a ZZ w ciągu doby zabiła 1 krzaczek, jakieś 20 pozbawiła liści, reszta, mocniejsza straciła tylko trochę zieleniny). I teraz mam pytanie. Nadal pojawiają się pojedyńcze zczernienia, trzeba usuwać liście - czy naturalne sposoby dadzą sobie z tym radę? Pokrzywy, czosnek, skrzyp czy jakieś kupne eko-środki? Miał ktoś podobne doświadczenie? Czekam do piątku aż minie tydzien od oprysków i chciałabym walczyć dalej, ale już bez chemii. Czy może z zarazą to lepiej nie ryzykować? Będę wdzięczna za rady!
Kasia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Z tego skrzypu to robicie taki wywar?
właśnie zbieram zioła żeby czymś zasilić moje roślinki tak na szybko i myślę o jakimś miksie pokrzywy,żywokostu,skrzypu i tego wspomnianego krwawnika. Myślicie że będzie ok?
Awatar użytkownika
naklejka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 lip 2018, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Dodaję do naparu z czosnku (4 ząbki na litr wody zostawione na noc). Do tego łyżka suszonego skrzypu i opryskuję całą roślinę.
Kasia
antares2000
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 11 mar 2013, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

A co polecacie na mączlika szklarniowego? Chodzi o domową uprawę roślin doniczkowych.
Feliks196
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 2 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Od lat mam problem kędzierzawością liści na brzoskwini. W tym roku zamierzam spróbować walczyć z kędzierzawością liści za pomocą wywaru z krwawnika.
Od kiedy należy stosować opryski z tego wywaru i jak często?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”