Bawełnica

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Na to pytanie i nie odpowiem bo to jest nie do przewidzenia. Może złapać, a może nie złapać. Mszyce też mają swoje preferencje :D . Nic więcej nie doradzę. Decyzję musisz podjąć sam.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

A jak pisałaś nie wybije tego tymi opryskami ? małe szanse ?
Czytałem że osiec korówkowy wybija je tylko czy się bawić w to
Drzewka tak wyglądają w całości


Obrazek[/url]

Obrazek
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Jak chcesz to próbuj, ale to nie będzie łatwa walka i dość kosztowna. Po pierwsze jeśli chcesz utrzymać to drzewko to zainwestuj w porządny kołek bo ono w takim kształcie bez podpory rosło nie będzie. Wiesz chociaż jaka to podkładka i odmiana.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

O ile dobrze pamiętam M26 champion i ligol. 12 letnie drzewka niby

Sam nie wiem kasa wydana sprzedający pewnie powie że to moja wina drzewa były cacy.
A czy dam radę nie wiem nie znam się na tym czy można to wybić jak zwykłe mszyce czy te w korzeniach siedzą i pod korą i nie ma szans wy jako specjaliści to wiecie .
Plusem jest to że mam 2 drzewka i mogę je idealnie zlać wy macie trudniej jak mecie setki drzewek obok siebie.
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Ale my mamy do tego odpowiednie narzędzia. Gorzej ze skutecznymi środkami bo w większości zostały wycofane. Jak to są drzewka dwunastoletnie to zwyczajnie sad zrobił swoje i poszedł do kasacji. Ligol zapewne wpadł po kilku latach w przemienność, a szampion po latach też już traci na jakości. Jako, że sad był przeznaczony do usunięcia to gość odpuścił sobie ochronę i taki jest efekt. Takich drzewek się nie sprzedaje i tyle. Gość nabił Cię w butelkę i się cieszy. Jeśli te drzewka przeżyją zimę to sporo czasu zajmie Ci ukształtowanie jakiejś korony, żeby to jakoś wyglądało i po pierwsze słupy. To drzewo rosło przy konstrukcji podtrzymującej, stąd ślady po drutach. Pierwsza większa burza Ci to położy. Kolejna sprawa to to, że przy sadzeniu powinno mieć miejsce szczepienia ponad ziemią. Jak zostało posadzone głębiej działanie skarlające podkładki będzie żadne.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

No to fajnie najlepsze jest to że on tego masę sprzedaje aż dziwne to co wykopać to i do spalenia ?
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

No to powiem, że zaradny człowiek z niego i potrafi zrobić biznes z niczego ha ha. Niestety ja za Ciebie nie zdecyduję, Twoje drzewka, Twoja decyzja.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Tu nie chodzi o decyzje tylko pytanie do fachowca czy jak wykopie i wyrzucę może to się przenieść jakimś cudem czy raczej padnie z drzewem
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

O to jest pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam co robi mszyca tracąc żywiciela. Zapewne ta która jest zdolna do przemieszczania się szuka sobie nowego. Wniosek z tego, że chyba lepiej spalić. Ja bym jednak zrobiła foty, uzbroiła się w informacje, które Ci podałam i próbowała odzyskać kasę. A kiedy te drzewka były posadzone?
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Okolice Marca wsadzone w ziemię a w maju już się pojawiło zakażenie
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

To jak przetrwały te upały to znaczy, że się już złapały jakimiś korzonkami. Jak chcesz ratować to próbuj, ale zadbaj o podpory. No i w przypadku ligola licz się z prawie 100% prawdopodobieństwem przemienności. Ten typ tak ma. Bawełnica była już na tych drzewach z ubiegłego roku. tylko wylazła jak się zrobiło ciepło.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Po wsadzeniu regularnie podlewane pryśnięte miedzianem
Przemienności ? co masz na myśli ?
Ja mam jabłonki dwie małe w ogrodzie i nigdy takiego cuda nie miałem więc raczej przyszły z tym.
Jak była to w korzeniu to pewnie tego nie będzie tak łatwo wypełnić ?
Martwi mnie to że wysłane były fotki do sprzedającego a on że to mączniak jabłoni :( dopiero poczytałem i uznałem że to co innego :(
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Przemienność oznacza, że w jednym roku jest full owocu, a w drugim nic.

Bawełnicę generalnie zwalcza się jesienią jak zaczyna wychodzić z oprzędu i schodzić do korzeni oraz wiosną jak pokonuje odwrotną drogę, Jak jest oprzęd to tylko zwalczanie gazowe (pirimor). To jest ciężka sprawa. Bawełnica bardzo lubi zasiedlać czopy po ściętych gałęziach, a tych jest na tych drzewkach sporo i z tym może być problem bo nawet po zwalczeniu może wracać. A wiadomo, ze sprzedający się nie przyzna. W końcu zrobił złoty interes.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”