Bawełnica

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Tak wyglądają jedne ma takie bąble małe ? drugi ma pęknięcie w pniu od samego początku a kora oceń :( dziękuję za porady


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Na korze nic niepokojącego na tych zdjęciach nie widać. Pęknięcia na korze na dole są prawdopodobnie od mrozu po zimie. Jedynie tą gałąź po lewej na 7 zdjęciu bym chciała jeszcze zobaczyć od przodu bo tam jest taka ciemniejsza obwódka. I gałąź po lewej na 5 zdjęciu tam gdzie jest małe pęknięcie i zapadnięcie.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Kupiłem taki preparat i zamiast płynu do naczyń to

Jak to zlać i ile na 4 lit opryskiwacz wieczorkiem ?

fotki poniżej


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

No te miejsca zdecydowanie mi się nie podobają. Zaczyna tam prawdopodobnie raczeć. Trzeba by to wyciąć i wyskrobać do białego i zasmarować funabenem.

Obrazek

Obrazek
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Pytanie laika jak pryskam te środki są mega trujące czy wystarczy z daleka bo nigdy nie wiem maskę czasami ubieram ale czy na włosy itp zawsze coś poleci czy na ręce i tak z ciekawości pytam ten adiuware i ten mospimlan
Oczywiście prysłem i nad ranem deszcz :( ale ten środek adiuware ponoć trzyma nie spłukuje tak łatwo deszcz czułem przy myciu rąk

Wyciananie kiedy ? tych miejsc :( ja pitole chciałem jabłka a roboty :(


dziękuję
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Oczywiście maska i inna ochrona nie zaszkodzi, ale nawet jak coś tam na Ciebie poleci to mospilanem się nie otrujesz. Mega trujących środków to już teraz na rynku nie ma. Mospilan to taki lajtowy półśrodek. Chyba, że wypijesz sporządzony roztwór, ale mam nadzieję, że nie będziesz próbował jak smakuje :D (żart). Wystarczy się po zabiegu umyć i zachować podstawowe środki ostrożności czyli po to masz rozkładaną lancę żeby nie leciało Ci na głowę. Adiuware to zwykły adiuwant, kwas jakiś tam poprawia pokrycie liści i zwiększa przyczepność. A co do reszty zabiegów pielęgnacyjnych najlepiej by było żebyś znalazł jakiegoś starszego działkowca, który ma u siebie jabłonie i żeby to obejrzał na miejscu i Ci podpowiedział. Przez internet to ciężko wszystko wytłumaczyć.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Dzięki za pomoc

Lało cała noc z ten preparatu po 4 godz coś zostało czy marne szanse? i raz jeszcze pryskać
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Coś tam zostało, ale biorąc pod uwagę z czym walczysz zdecydowanie powtórzyć.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

To mogę znów dzień po dniu nic nie popalę 1ml czy 1 g wszystko jedno na 5 lit wody
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Tak, nic nie popalisz. Ja Ci podałam (przez pomyłkę :roll: ) dawki normalne, a spokojnie możesz pryskać podwójnymi więc jak opryskasz dwa razy w krótkim odstępie to nawet lepiej.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

To co dać 2 ml na 5 lit ? śmiało a tego drugiego środka zamiast płynu 2,5 ml mi wychodzi na 5 lit dobrze liczę?
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

A to Ty ten Mospilan masz w płynie?

Adiuwantu normalnie tak jak pisze na opakowaniu (pojedynczą dawkę).
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Nie mam w proszku ale nie mam miarki na 1 gram za to mam w ml 1 ml 2 ml a to samo raczej ?
Bo jak 1 lub 2 gramy odliczyć z 15 gram w opakowaniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”